Vāc parakstus par nomas elektroskrejriteņu aizliegšanu Latvijā 25

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 23.maijs 2023 9:41

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par nomas elektroskrejriteņu aizliegšanu Latvijā.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Dace Tillere. Viņa aicina "atjaunot drošību uz ietvēm un ielās", aizliedzot Latvijā nomas elektroskrejriteņus.

Tillere skaidro, ka šāds aizliegums neattiektos uz elektroskrejriteņiem kopumā. Proti, personas, kuru īpašumā ir šie braucamrīki, varēs turpināt tos lietot, gan uzņemoties pilnu atbildību par elektrisko transportlīdzekli un savām braukšanas prasmēm, ievērojot valstī noteiktos ceļu satiksmes noteikumus.

Iniciatīva vērsta uz patlaban esošajiem kontroles un soda mehānismiem, kas Tilleres ieskatā "acīmredzami nedarbojas un nemotivē ievērot ceļu satiksmes noteikumus".

Viņasprāt, aizliedzot nomas elektroskrejriteņus, varēs "atjaunot" drošību uz gājēju ietvēm un ielās un visi ceļu satiksmes dalībnieki jutīsies drošāk.

Parakstīties par iniciatīvu var šeit: https://manabalss.lv/par-nomas-elektroskrejritenu-aizliegsanu/show

 
Visi komentāri
 
Opis 23.maijs 2023 10:13
13 5 Atbildēt

Kur var parakstīties par šādas parakstu vākšanas aizliegšanu!? 

Ne jau nomas servisā ir problēma, bet tajā, ka policija nesoda velosipēdistus un skūteristus! Šai braucēju kategorijai ir izveidojusie totāla nesodāmības sajūta!

Es labprāt parakstītos par to, lai arī riteņbraucējiem, skūteristiem, un pat gājējiem būtu lielāki sodi par CSN pārkāpumiem! Minimālajam sodam būtu jābūt vismaz 50 euro, lai bīstās!

0pis 23.maijs 2023 10:16
3 3 Atbildēt

Ieviešot un palielinot sodus gājējiem un riteņbraucējiem, auto vadītājiem piemērojami sodi būtu jāpalielina proporcionāli, jo auto masa ir 100x lielāka kā velosipēdam. Visi laimīgi?

Opis 23.maijs 2023 13:42
4 0 Atbildēt

Nu kā reiz automašīnām sodi ir mazliet par traku, bet tā braukšana šmigā ar skūteriem un velosipēdiem ir jāizbeidz! Ja būtu adekvāti sodi, transportlīdzekļa konfiskācija, vai tā vērtības atlīdzināšana, tad būtu cita lieta! Tagad aizlej mūli vecrīgā un brauc kā neaptēsti!

0pis 23.maijs 2023 13:51
5 2 Atbildēt

LV pēc dzērājšoferiem ir pirmajā vietā! Bet tu saki ka sodi par traku! Absurds! Vai pats neesi šmigādraiveris ko?

Opis 24.maijs 2023 16:10
0 0 Atbildēt

Es pēc aliņa braucu ar veļļuku, jo ar riteni nekad neliek pūst trubā!

Lauku šerifs 24.maijs 2023 21:43
0 0 Atbildēt

Ja noķersim tevi mūsu pagastā, pūtīsi trubā visai patruļai!

Vate 23.maijs 2023 15:35
0 0 Atbildēt

Kremļa bots?

ZZZZ 23.maijs 2023 10:14
7 8 Atbildēt

Vācam parakstus par iekšdedzes dzinēja aizliegšanu centrā. Vis stāv un kūp. Ar kājām ātrāk.

Pohujists 23.maijs 2023 11:24
6 4 Atbildēt

Redzesim kā tu ar kājām aiznesisi preces uz veikalu vai miseni uz getliniem stiepsi

ZZZZ 23.maijs 2023 12:08
0 3 Atbildēt

🙈 Tak ir varianti 👍

GTD2 23.maijs 2023 13:05
1 2 Atbildēt

domāju ,ka aizliegt vai atļaut tas ir pašvaldības kompetencē, ja varbūt Rīgā tie nomas drāži ir apgrūtinoši, tad ir pilsētas kam tie netraucē, Ja valsts līmenī grib aizliegt, tad jaiziedz visi arī privātie.

WALA 23.maijs 2023 13:22
4 1 Atbildēt

Kāds tam sakars ar to ar ko kāds brauc, tikpat labi var kurpes un zābakus aizliegt, ja to valkātājs nejēdz CSN un nerūpējas par savu dzīvību - nekas nepalīdzēs, ja nu vienīgi VP kuri uzvilks regulāri pārkāpējus ar max iespējamiem sodiem ...

0pis 23.maijs 2023 13:42
4 1 Atbildēt

Braukt jau neaizliegs - izlasi visu līdz beigām.

WALA 23.maijs 2023 15:40
2 0 Atbildēt

Nesmu klients un ciest nevaru elektriskos skrejriteņus ( pats braucu ar "kājminamo"), taču ir bezjēdzīgi aizliegt to kas nekādi neizmaina cilvēku saprātu/stubumu ...

0pis 23.maijs 2023 15:47
1 0 Atbildēt

Ļoti effektīvi atrisinās!

aizliegt 23.maijs 2023 15:37
2 0 Atbildēt

Tāpat kā īstajā Parīzē.Rīga-nanoparīze!

srt 23.maijs 2023 20:58
1 0 Atbildēt

Īstajā Parīzē ir aizliegi skrejriteņi, bet ir legāla prostitūcija! Ja ņem turienes, tad ņemam visu!

0pis 24.maijs 2023 7:06
1 0 Atbildēt

Tev tak neviens neliedz strādāt par prostitūtu Parīzē 😍

Krotow 23.maijs 2023 22:00
1 4 Atbildēt

Kur var parakstīties pret šādiem parakstītājiem? Atkal taisās izliet mazgājamo bļodu ar visu bērnu. Lieciet mierā skūterus kas ir pavisam derīgi. Sataisiet infrastruktūru un sodiet tos, kuri brauc šķērsām.

0pis 24.maijs 2023 7:05
4 0 Atbildēt

Tu jau arī nesaproti - gājēji ir izmisumā, jo ierēdņi vieglu roku atļauvuši komercdarbību, nepadomājot 5min uz priekšu un arī neprasot nedz kāds regulējumu, nedz arī prasot kādu atbildību.

Cik esmu sūtījis operatoriem bildes ar nepareizi novietotiem skūteriem - 0 reakcijas, pat neatbild, un nav nekādu uzlabojumu. Ja nav iespējas ietekmēt situāciju, tad to vajag mainīt saknē. No apakšas. Uz augšu.

Ābols 24.maijs 2023 9:43
3 0 Atbildēt

Reiz es citybee sūtiju bildi jo atnākot man viņu automasīna bija novietota tā, ka vispār nevareju iekāpt un knapi varēju sāniski iestarpinaties tajā starpiņā, man bija jākapj pa pasažiera pusi un jalien iekša pie stūres... viss ko man atbildēja, ka viņu auto nav uzskatāms par vainīgu jo mana masīna arī ir 'pa tuvu' kabatas joslai... 😅 Jā protams arī mana nebija perfekti pa vidu un bija uz to sānu, bet nu tas citybee dampis bija nomests brutali 1cm no līnijas uz manu pusi(bet otrā pusē 1m brīva vieta), tādejādi es durvis vairs nevaru attaisīt un normāli iekāpt. 

Bet paši jau savu vainu neatdzīs. 😅

Tak jebkurš šīs nomas transportlīdzekļa veida vadītajs ir totāls dunduks kam neinteresē apkārtējā sabiedrība, viņam interesē pēc iespējas ātrak nokļūt no punkta A uz B, pēc iespējas mazāk būtu jamaksā un ir gatavi pārsniegt ātrumu un nomest šos dampjus jebkādā veidā lai tikai ietaupītu centus.

Brāga 24.maijs 2023 10:16
5 0 Atbildēt

Tā nu tas ir, ka feniņdrāzēji kam pašiem braucamais nepieder, ir gatavi uz jebkādu pārkāpumu, lai gūtu dažu centu ietaupījumu. 

Mediķi arī saka, ka apnicis stellēt vietā skūteristu salauztos žokļus. Kāpēc to naudu nevarētu iztērēt bērniem vai pensionāriem? Ja skūteru izmantošanas maksā būtu apdrošināšana, kas segtu viņu ārstēšanos, jau būtu daudz labāk.

Dondorots 24.maijs 2023 11:18
3 1 Atbildēt

Atbalstu. Šie satiksmes dalībnieki ir vieni no nedisciplinētākajiem. Skat. bildi, kā pēc viņu domām jānovieto transporta līdzeklis, kad to beidz lietot (Vienības gatves un Graudu ielas krustojums). Jaunās māmiņas ar bērnu ratiņiem sajūsmā lauž krēslus. failiem.lv/f/3xgy6e5wm

Atvainojos, poga "Pievienot bildi" sajā linkā neko neatrod.

asd 24.maijs 2023 13:43
0 0 Atbildēt

Tā kā ir zināms lietotājs, kas ir braucis, tad par šādām izdarībām būtu jāpaņem kādu papildus maksu, lai nākamreiz domā.

Vai arī maliņā vienkārši samest kaudzē, jo tiešām traucē. Tad lai paši operatori tiek galā ar saviem pussadauzītajiem hlamiem un sāk vaktēt tos.

Vēl ir iespēja izplatīt labu slavu šiem kantoriem sociālajos tīklos.

Vispār, iAuto varētu uzrunāt operatorus un noskaidrot kāpēc ir šāda situācija (protams, ka tas jau ir skaidrs, bet gribētos dzirdēt viņu viedokļus) un kā to un citas problēmas grasās ne-/risināt.

malacis 24.maijs 2023 13:51
0 0 Atbildēt

1. operatoriem tas viss ir pie pakaļas, viņi neko tur nepēta un neoskaidro. Maksā par braucienu - un ar to pietiek.

2. Nekas tur nesadauzās. Speciāli taisīti izturīgi jo paredzēti dzīvei savvaļā. Vari pat mest pa gaisu (ja pacelsi) un dranduļetam nekādas vainas.

3. Licences anulēšana būtu tās labākās drapītes cilvēkiem, kas balsta savu rūpalu uz ignorances un apkārtējo vienaldzības, ar domu nu gan jau pacietīsies, apies, pacels malā, ja uzskries virsū gājējam tad vainīgs būs gājējs ka iet par lēnu utt.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Vjetnamas Vinfast starts ASV tirgū neizdodas

Tikai dažas nedēļas pirms plānotā starta Eiropas tirgū, Vjetnamas jaunuzņēmums Vinfast piedzīvojis neveiksmi ASV tirgū. Atsaukumam pakļauti visi jau pārdotie transportlīdzekļi. Lasīt vairāk

 

Lexus publicē pirmo jaunā GX attēlu 7

Tāpat kā gadījumā ar pilnīgi jauno LBX, atklātībai nodots tā saucamais tīzeris – attēls, kas speciāli aptumšots, lai noslēptu īsto veidolu. Lasīt vairāk

 

„Elles kaķis”, „Melnais spoks” un pārējie – pieci īpašie Dodge muskuļauto arī Eiropas tirgum (+ FOTO) 2

Stellantis sastāvā ietilpstošais ASV autobūves uzņēmums Dodge paziņojis, ka uz Eiropu ved piecus no pavisam septiņiem „Last Call” modeļiem, kas ir pēdējā iespēja īsto muskuļauto entuziastiem tikt pie kāda Charger, Challenger vai Durango ar V8 iekšdedzes motoru. Lasīt vairāk

 

Ceturtdien satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši divi velosipēdisti 2

Latvijā ceturtdien satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši divi velosipēdisti, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti