Elektro /hibrīd auto jaunumi ,prognozes .

rudens68 Reģ.: 17.04.2006

Manuprāt būtu lietderīgi forumā izveidot atsevišķu adaļu par elekto /hibrīd auto .

Nu jau arvien biežāk ši tēma tiek aizskarta .

Pats pagaidām piederu pie skeptiķiem . Saskatu pseido zaļo ,pseido zinatnieku , sociālistu , CO2 "biznesmeņu " u tt lobiju .Būtu pēc gadiem intresanti paskatīties ko pats teicis .

 
iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Te pazīstams ļaužs nesen runāja ar vienas pašvaldības pārstāvi. Šiem arī toreiz ar kaut kādu atbalstu elektromobilis (vai vairāki) nopirkts. Bija domāts, ka ar šo automobili varētu aizbraukt arī līdz dižajai pilsētai, nokārtot tur darīšanas, tikām palādēt un braukt mājās. Tādu braucienu būtu diezgan, bet... autiņš reāli velk ~100 km, bet līdz galamērķim ir savi 130 un ej nu sazin, vēl visādi korķi un kādi citi neparedzēti apstākļi.

Solītais nobraukums bija stipri vien lielāks. Ja benzīnam/dīzelim solīto x litru vietā ir par 20% vairāk (un allaž jau ir vairāk, vien atkarīgs, CIK), tad tas, protams, sit pa maciņu, bet principā dzīvi tik lielā mērā nesarežģi. Galapunktā nonāc par 20% neizdevīgāk. Ar elektromobili nenonāc vispār...

boliks Reģ.: 22.03.2004
2 0 Atbildēt

Te jau stāsts ir par to kāpēc tika pikrti lētākie pieejamie elektromobīļi VW eUP personā. Skopais maksā divreiz, vajadzēja piemest malziet naudiņas un nopirkt Leaf nevis tagad teikt, ka nevar nobraukt tik cik solīts. Tas pats tāc ir ar mistiskajiem rūpnīcas degvielas patēriņiem - dzīvē viss ir savādāk.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Nē, nē, tas esot bijis tas reti neglītais BMW.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

Leaf jau arī nevar dižoties ar nobrauktiem km, otrās paaudzes Opel Ampera jau ir kas nopietns.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
3 0 Atbildēt

boliks

Ar leafu diez vai nobrauksi tos 130 km . Pavasaris lidz rudens kad nevajag apsildi ,kondicionieri ( vasarā var neslēgt) un uz kādi 80km /h . No viena lietotāja sapratu uz kādi 200km divas ātrās ( 10 min) uzlādes plus pilns no mājām . Ja blakus būtu auto evakuātors varbūt varētu iztikt ar vienu ātro

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
1 0 Atbildēt

iciks

tam e bembijm jau arī ir benzīnmotorīts , un bāka ,tā esot maza . Neko darīt , kaniņa salonā

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Tirgū parādījies ne mazs lietotu TESLA piedāvājums. Jautājums, kāds riskētu tādu pirkt lietotu? Kur dīleris iespējamam remontam, apkopei utt.?

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Dīleris? Tu joko? Aizmirsi jau ka tesla ir sifons, tik uz četriem riteņiem, ar visu no tā izrietošo? Lietotās teslas noteikti ir bez garantijas, bet ja tev vajadzēs kaut ko saremontēt, pie dīlera tu noteikti nebrauksi - jo ja super duper sifonu tu vēl nes pie dīlera, lai tas pa pusi telefona cenas nomaina sasisto ekrānu, tad teslu tu diez vai brauksi remontēt pie dīlera pēc kāda maza bumsika, par kuru tev ierubīs vismaz 1/4 no jauna model S cenas...

Teslu vari pirkt - piekari vai virsbūvi saremontēs jebkurš serviss, apkopi arī visdrīzāk izdarīs [jo tur nav īpaši nekā ko apkopt] - vienīgi būs jāmeklē kāds, kurš tiks galā ar elektroniku, ja radīsies tāda vajadzība, bet kad parādīsies pieprasījums, kāds arī sāks rubīt tos brīnumus - pērkot vienīgi skaties lai nopērc eksemplāru kas bijis sists, un nevis slīkoni...

JanJan Reģ.: 07.02.2018
3 0 Atbildēt

Ieteiktu paskatīties youtube kanālu "Rich Rebuilds". Viņš daudz runā par teslām, remontē, mēģina pats salvage tesla atjaunot. Salvage, protams, ir nightmare, bet tur uzskatāmi parādās neskaitāmos video, ka:

1) Tesla NEGRIB, lai viņu mašīnas tiktu remontētas ārpus viņu pašu servisa. Viņi pat atslēdz Tesla funkcionalitāti, ja uzzina, ka Tava mašīna ir bijusi sista un nav izgājusi dārgu Tesla resertifikāciju.

2) Tesla NEGRIB pārdot rezerves daļas, cik var noprast tās ir ļoti grūti dabūt ārpus šrotiem.

3) Tesla ar kvalitāti ir kā pa celmiem, tajā pašā youtubera kanālā arī dzirdēju, ka ir samērā daudz garantiju remontu (t.sk. arī elektromotoru). ASV, kur teslām esot 8 gadu garantiju, šobrīd tā nav baigā problēma, bet, kad beigsies... Cik reāli kaut kādu garantijas remontu veikt mūsu platuma grādos - hvz...

Nu man iespaids ir radies, ka gadījumos, kad kaut kas notiek, tur čakarēšanās varētu būt pamatīga...

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

rudens68 rakstīja: iciks

tam e bembijm jau arī ir benzīnmotorīts , un bāka ,tā esot maza . Neko darīt , kaniņa salonā

i3 benzīnmotors ir papildus opcija un automātiski atņem visas elektroauto privilēģijas.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Pirkt lietotu Tesla tomēr nav prāta darbs. Es noteikti nepirktu, par esot tādai iespējai. Interesanti, kur tāds laimīgais īpašnieks labos piekari (kur pirks rezerves daļas)? Kur visu pārējo, kas agri vai vēlu plīsīs?...

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Kaut kur dzirdēju, ka šogad pirmajām no tiem S modeļiem beigsies tā 8 gadu garantija un tad jau varēs objektīvi vērtēt, kā nākošajam īpašniekam sanāk uzturēt to auto.

Rezerves daļu nav, pie dīleriem esot dārgi (arī salīdzinot ar citu auto oficiālajiem dīleriem). Latvijai tuvākais dīleru serviss vēl nesen laikam bija Helsinkos - vai nav jautri?

Un par to kvalitāti - jā, dzirdēts daudz negatīva. Daļa no tā visa garantijā neietilpst un tad nu maksā pēc tā nejaukā cenrāža.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
1 0 Atbildēt

Wiki gan saka, ka model S sāka piegādāt no 2012.gada jūnija, bet nu anyway - pēc dažiem gadiem masveidā tās ilgās garantijas sāks beigties un tiešām būs interesanti redzēt, kas notiks ar tiem auto.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 1 Atbildēt

Ja pasākuma virsvadītājs piekritīs nupat skaļi izskanējušajam aicinājumam ņemt dalību un gūt peļņu pornofilmu industrijas jomā, cerams ka pamatdarbības cenrādis tiks pamazināts.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
4 0 Atbildēt

Tikko paziņa nopirka lietotu leafu . Viņa situācija šķiet absolūti piemērota e auto . Privātmāja pierīgā ,(varētu būt max kādi 20 km līdz darbam )darbs vecrīgā ,skola arī centrs . Ja par stāvietu būtu pašam jāmaksā tad 200 eiri mēnesī . Sabiedriskā transporta joslas gan nav tik ok , jo grūtības apbraukt pieturā stāvošu sabiedrisko , nelaiž hibrīdu kopējā joslā .

650 Reģ.: 25.01.2017
4 2 Atbildēt

Sorrī, nenoturējos, tipiskais LVelektroTēls- apbraukt, ielīst, app-ist,"ja pašam būtu jāmaksā", etc, i.t.d...

Mēs, tie kopējā/joslā/ledu/sūkātāji,pacietīgi uzgaidām šo gudrinieku skaita pieaugumu.Tā, lai viens otram uz jumta kāptu tajā vienīgajā sabtransrindā un cits citam sirdis un akumulātorus izrautu, kad (kādreiz) visiem kopā citam uz citu būs jāpagaida pie (maksas) uzpildesvietas.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
1 0 Atbildēt

COPENHAGEN, Oct 2 (Reuters) - Denmark will propose banning the sale of new petrol and diesel cars from 2030, a spokesman from the Danish energy and climate ministry told Reuters on Tuesday.

The proposal formally be will be made by the government later on Tuesday and has to be passed in parliament to become law, the spokesman said.

With the proposal, Denmark may follow the example of Britain and France who have pledged to ban new petrol and diesel cars from 2040 in a win for electric cars that could hit the wealth of oil producers and transform car industry jobs. (Reporting by Emil Gjerding Nielson; Editing by Jacob Gronholt-Pedersen and Louise Heavens)

No brīvas gribas cilvēki nepavelkas uz e auto , vajag vēl papildus "stimulus" aizliedzot konkurentus

JanJan Reģ.: 07.02.2018
1 0 Atbildēt

Lai tik viņi līdz tam 2030-2040.gadam dabū lejā elektroauto izmaksas. Mašīnai ta nav ne vainas, problēma jau tā cik tās šobrīd maksā un cik maksā līdzvērtīga benzīna/dīzeļa mašīna.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Kā jau esmu teicis kaut kur citur - ja "mašīnai nav ne vainas", tad gatavojies maksāt 3x vairāk akcīzes, un 3x lielāku ceļa nodoklīti kā tagad, jo ja piepeši latvijā visiem būtu jāpārsēžas uz elektromobīļiem, mašīnu paliktu uz ceļiem 3x mazāk. Reālajā dzīvē vēl noteikti pie viena kāda puse no bijušajiem autovadītājiem aizbrauks uz ārzemēm. Neaizmirsti ka vidējā latvijas mašīna ir 13 gadus veca, lasīt - latvijas ceļus uztur braucēji, kuru mašīnas ir tik vecas, kādu vecumu elektromobīlim lietojamā stāvoklī nepiedzīvot.

Kad elektromobīlļa pirmais aķis spēs davilkt 20 gadus, zaudējot max 20% ietilpības - tad varēs teikt "mašīna ir ciešama". Šobrīd tā ir sūds uz puļķīša, ietilpība maza, un paredzēta diviem lietotājiem - pirmais brauc ar jaunu mašīnu, otrs ar mazlietotu, un pēc tam uz šrotu. Tas notiekti atspoguļosies arī vērtības kritumā, mašīnai kas jauna maksā kāda A4 vai A6 cenā, zaudējot savu vērtību kādu 8 gadu laikā.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Tas tātad attiecas uz jauniem auto, bet kā būs ar lietotajiem? Turpinās braukt, vai ne?

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
5 2 Atbildēt

dedzinasim naftu un iegusim elektroenergiju priecajoties ka dzivojam zaļi

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Man patīk tas teksts " that could hit the wealth of oil producers" - kāpēc tādus rakstus ļauj rakstīt naiviem sapņotājiem kas atrauti no realitātes? Pat ja tiešām tā nafta neaizies TECu kurināšanai - tā aizies plastmasas un gumijas ražošanai.

boliks Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt
msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Toyota regulāri atsauc par kaut kādiem sīkumiem, tā ka nekas īpašs.

Pontons Reģ.: 10.03.2019
0 0 Atbildēt

Sveiki! Skatījos, ka pagājušajā gadā šajā saitā kāds tirgojās ar e - auto uzlādes kabeļiem, ja vēl ir pieejami, gaidu ziņu!

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 1 Atbildēt

Šoreiz diemžēl man nav precīzs info, taču fakts IR posta vērts Sievai darbā reāli dzirdēts piemērs. Klients iegādājies elektroauto, esot bijis laimīgs utt. Atbraucis nesen ziemā, esot lādējis to auto kā pēdējo mēslu. Tik traki, ka no viena punkta līdz darbam Rīgā (!) knapi pietiekot akumulatora, un tas ar izslēgtu audio, sēdekļu apsildi utt. Jptvm

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Protams, ne Tesla, ne Jaguar, bet tomēr ...

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
3 1 Atbildēt

nu ja ne tesla, ne jaguar un ne opel-ševī, tad tas nav tas pats. Tavs komentārs ir nevietā.

Tas ir tas pats kas uzrakstīt - es izlasīju grāmatu, bet tā bija pēdējais sūds. Grāmatas - tie ir nekam nevaadzīgi sūdi. Protams, es to nopirku ne tirgū, ne veikalā, bet izņēmu no pasta kastītes - tā bija Maximas atlaižu grāmtiņa ar jaunajām cenām....

Tas ir tas pats.

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Es jau te kaut kad laikam biju rakstījis par kolēģa čomu. Pirms laika nopircis tādu e-mobili, baigi dižojies, cik kruti un vareni. Pagājis laiciņš un jau tāds sērīgāks. Ir savi mīnusi, arī aķis vairs nav kā jaunībā.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Vispār jau tam klientam sevi bija jālamā, ne mašīnu. Nopirka rotaļlietu un sūdzas ka nekalpo kā īsta mašīna... Vienam mana ciema iemītniekam arī ir ē-ups - sen neesmu to brīnumu redzējis bet nešaubos ka iestājoties pavasarim, tas parādīsies - pa ziemu gan jau stāv siltā garāžā.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
2 0 Atbildēt

Man kaimiņam bija (varbūt arī ir, sen neesmu redzējis) darba e-up. Ja ziemā jābrauc uz Ķekavu, tad varot arī atpakaļ neatbraukt.

smaidiigais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

Biju iznomājis e up uz nedēļu, ziemā. Reāli 95 km ar uzlādi.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

Visādi eupi, i sērijas, līfi, utt ir sataisīti steigā, lai parādītu - mēs mākam taisīt, neaizmirstiet mūs, vai lai parādītu - tie visi eauto ir sūdi, pērkat mūsu dīzeļus.

Vai tie, kuri "apdedzinājās" pirks kādu citu elektrisko auto? Diezin vai.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

Tesla par 218 miljoniem iegādājās kompāniju Maxwell ( akumulatoru un kondensatoru ražotāju).

insideevs.com/why-tesla-bought-maxwell-technologies/

Krievi prognozēja Teslas bankrotu, bet kaut kā neiet - 500 miljonus notērēja jaunas rūpnīcas atvēršanai, 218 - nopirka kompāniju...

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Paziņam ģimenē ir e auto . Lādē savā privātmājā un brauc 20 km uz darbu . Tagad mainīs darba vietu un vajadzēs otru auto , brauks 30 km vienā virzienā . Cik sapratu , tas nebūs elektro

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

kas viņiem tas par elektroauto?

Šitāds:

?

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

līfs

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

Līfs tā ir parodija par elektroauto. Cik tas sūds var nobraukt -70km var? Domāju, ka ziemā tas ir neaizsniedzams attālums.

Lai gan de Jure tas skaitās elektro-auto, es tādus sauktu par elektroskūteriem ar auto virsbūvi.

Zīmīgs fakts. Garākā distance, kuru veica ar elektro VELOSIPĒDU ir 367km. Un ar parastu e-velosipēdu var nobraukt 25-50 jūdzēm.

Kas tad ir līfs?

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Bračka nesen nopirka i3. Demo auto no salona ar 10k nobraukumu. Pagaidām ļoti apmierināts - braukāt pa un ap Rīgu pie klientiem pietiekot atliektiem galiem, pa nakti garāžā uzlādējas no parastās rozetes. Tehniskās specifikācijas nezinu, bet ziemā līdz Liepājai varētu netikt, vasarā varot mēģināt.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Ļoti simpātisks BMW Vienīgais, ko nevaru pieņemt - drēbes salons tam auto nepiestāv. Citādi - viss kā BMW pieklājas. Es sacītu, ka ikdienai - labs auto. Ideāli, ja kā otrs auto ģimenē.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 0 Atbildēt

Līdz Liepājai netiks pat vasarā. Un nāksies braukt uz 90km/h bez kondicioniera un logu apsildes.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Uggga Reģ.: 04.01.2006
2 0 Atbildēt

Ko es nesaprotu, kā Rīgā līfi un vēl kaut kādi, par takšiem strādā? Tipa gribu uz Bolderāju un atpakaļ, bet “nē, man baterija patukša, varu tikai līdz Iļģuciemam aizvest”?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

ezis71 rakstīja:

Cilvēkam reāla cemme par to cenu, uzsvēra ārkārtīgi daudz reižu

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

viencexperc rakstīja: Līdz Liepājai netiks pat vasarā. Un nāksies braukt uz 90km/h bez kondicioniera un logu apsildes.

Vienā piegājienā laikam netiks gan. Pa ceļam tagad ir vairākas uzlādes vietas - tas palīdzēs Tas auto taču domāts pilsētai un piepilsētai (manuprāt). Kādi garie gabali?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Divas izcilas idejas vienā - gandrīz, kā Nescafe. Cilvēkam ir jājūtas laimīgam par iespēju ilgāk aizkavēties ceļā un vispār jāiegādājas divi auto, ja grib normāli pārvietoties

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Nezinu nevienu cilvēku, kuram elektroauto būtu vienīgais auto ģimenē (te TESLA neskaitīsim). Kā otrs auto, easy

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Un te nu tu iespēri zem jostasvietas ekofaniem Pasakot ka elektroauto ir pilnīgi pretējs "carpool" idejai - t.i. kā dārgs papildus piesārņotājs, lai katrs varētu atsevišķi braukt ar savu auto

darklight Reģ.: 29.10.2013
3 0 Atbildēt

Konkrētais i3, protams, nav vienīgais auto. Vēl ir liels un kūpošs dīzeļdžips Bet divi auto tai ģimenē bija jau agrāk, vienkārši benzīna sedans tika nomainīts uz elektrisko.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Savādi .....

Ekonomiskākākis klasē pēc pirkšana/pārdošana /uzturēšana/patēriņš

bet "premium" klases automobiļu ieskaitē – "Jaguar I-Pace S".

www.delfi.lv/auto/zinas/austriesi-lada-vesta-atzinusi-par-ekonomiski-izdevigako-kompakto-auto.d?id=50945245

Lasītākie raksti

Jaunie raksti