Visi komentāri - Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde saņem pirmos bruņutransportierus “Patria” 6x6

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde saņem pirmos bruņutransportierus “Patria” 6x6 1

 

Foto: Aizsardzības Ministrija

Aizsardzības Ministrija | 14.janvāris 2023 9:45

Nākamajā nedēļā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons saņems pirmos bruņutransportierus “Patria” 6x6.

“Patria” 6x6 būs nozīmīgs elements kājnieku kaujas spēju pilnveidē un stiprināšanā, jo bruņutransportieris galvenokārt ir paredzēts kājnieku un cita personāla drošai pārvadāšanai operāciju rajonā. “Patria” 6x6 ir kaujas transportlīdzeklis, kas ir bruņots, mobils un ātrs, kā arī spējīgs pārvietoties un uzsākt kustību dažādos apvidos un tas būtiski paaugstina mobilitātes spēju vienībās.

Šobrīd Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi piedalās apmācībā, kur gūst nepieciešamās zināšanas, lai pilnvērtīgi vadītu un spētu uzturēt šos bruņutransportierus.

Šī gada laikā plānota jaunās bruņutehnikas piegāde arī citos Vidzemes brigādes bataljonos.

“Patria” 6x6 projekts Latvijai ir nozīmīgs gan no aizsardzības spēju, gan tautsaimniecības attīstības viedokļa. Kopš pagājušā gada marta Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tostarp Zemessardzei, paredzētie  “Patria” 6x6 tiek daļēji komplektēti Cēsīs esošajā Latvijas uzņēmumā SIA “Defence Partnership Latvia”.

2. Vidzemes brigādes vienību aprīkošana ar bruņutransportieriem “Patria” 6x6 būtiski stiprinās Nacionālo bruņoto spēku mobilitāti, savukārt pašmāju uzņēmumiem ir sniegta iespēja veicināt savu atpazīstamību un konkurētspēju starptautiskā līmenī.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti apskatīt jaunos bruņu transportlīdzekļus 17. janvārī plkst. 11.00 Cēsu ielā 54, Valmierā.

Lai atspoguļotu notikumu, dalību nepieciešams pieteikt līdz 16. janvāra plkst. 15.00, rakstot uz e-pastu lelde.krancmane@mil.lv un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un transportlīdzekļa numuru.

 

 
Visi komentāri
 
wons 14.janvāris 2023 9:55
1 1 Atbildēt

Tie ir transportieri, nevis bruņu transportieri.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Model 3 lētāk arī Eiropā – Tesla piedāvā jaunu bāzes versiju 5

Tesla nāk klajā ar jaunu Model 3 versiju, kas zaudēs daļu no aprīkojuma komplektācijas, taču maksās par aptuveni 3000 eiro mazāk nekā līdz šim lētākais variants. Lasīt vairāk

 

Kraviniekam migla netraucē - traucē tie, kas "lēnām velkas" (+ VIDEO) 18

Video autors apgalvo, ka miglas dēļ vairākas vieglās automašīnas braukušas piesardzīgāk, kas izraisījis kravas auto šofera niknuma izpausmi, ko tas apliecinājis mirkšķinot sava auto gaismas, taurējot un arī riskanti apdzenot. Lasīt vairāk

 

Novembris Vācijas tirgū: elektroautomobiļi uz augšu, dīzeļi uz leju 21

Publicēti dati par Eiropas lielāko automobiļu tirgu Vāciju. Tendences, kas iezīmējās jauno automobiļu tirgū iepriekšējos mēnešos nemainās: elektroautomobiļu skaits pieaug, bet ar dīzeļdzinējiem aprīkotu spēkratu skaits rūk. Lasīt vairāk

 

Sācies “Latvijas Gada auto 2026” tautas balsojums – vai žūrijas izvēle sakritīs ar tautas simpātiju

Ir sākusies balsošana par konkursa “Latvijas Gada auto 2026 Tautas simpātiju” - nomināciju, kuras uzvarētāju var noteikt ikviens interesents. Balsot iespējams gan internetā, gan tirdzniecības centrā “Mols”, kur arī apskatāma fotogrāfa Raimonda Volonta lielformāta izstāde. Tajā redzamas visas 33 jaunākās automašīnas, kas piedalās “Latvijas Gada auto 2026” konkursā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti