Transports un īsta ekoloģija.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Transports ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem. Dalīsim to piesārņojumu co2(ogļskābā gāze) un visādas sīkas C daļinas un NOXi (slāpekļa oksīdi). Diskusijā startējam no aksiomas, ka par daudz co2 ir slikti bez visādām tur vulkānu piesārņojuma un Saules aktivitātes teorijām. Ja apspriežam, cik vidi piesārņo eko auto pilnais ražošanas un braukšanas cikl, tad, ja var, ar zināmiem, pierādītiem , ar ķīmiskiem vienādojumiem pamatotiem akumulatoru ražošanas datiem. Ja apspriežam piesārņojuma pārvietošanas konceptu (ārpus pilsētas vai trešās pasaules valstīs kaut ko saražo un piesārņo, lai var tīri, tīriņi ekoloģiski barukt pa pilsētu), tad obligāti rēķinām, cik viegli tomēr to piesārņojumu savākt stacionārai rūpnieciskai iekārtai un cik - braucošam auto. Ja par esošām tehnologijām, tad cik mazāk piesārņo ar gāzi darbināmi auto un cik - ja dīzelim arī uzlikta gāze kā papildus degviela - cik var, ar skaitļiem. Ja apspriežam satiksmes organizāciju vispār, tad, pēc iespējas visus aspektus - no tā, ka dzelzceļa stacijā pieejams autobusu kustības saraksts labākai plānošanai līdz tam, kas jādara, lai lauku braucējs izvēlētos sabtransu - no atlaidēm līdz lētai nomai un saskaņotiem sabtransa grafikiem. Kas vajadzīgs, lai 20-50km attālumā dzīvojošie pilsētas darbinieki brauktu ar elektroauto vai sabtransu.

Tātad - co2, NOXi un C daļiņas slikti, sabtranss labi, piesārņojuma pārvietošana slikti un ko tur var darīt.

iauto.lv/forums/topic/40611-co2-nodokla-likmes?pnr=2

 
1.. 59 60 61 62 63 64
imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Vāciešu siltumsūkņu plāns ir interesants pāris aspektos. Pirmais, tas izskatās utopisks, jautājums, vai tiešām arī vācu "pragmatiskie politiķi" šādas idejas klāj vaļā tīras politikas un ideoloģijas dēļ, bez pietiekama saimnieciska pamatojuma ?

Otrs ir tehniskais. DW rakstā ir bilde, kur siltumsūkņu efektivitāti domāts paaugstināt arī siltumsūkņu trubas iemērcot pilsētas kanalizācijā vai izmantojot elektropārvades kabeļu līniju kanālu siltumu. Tas nozīmē, ka idejā iecerēti arī vai nu LIELI siltumsūkņi veselam kvartālam kā pilsētas projekts, vai arī trubas liek pilsēta, bet privātie varēs savus siltumsūkņus tām pieslēgt.

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

Visticamāk pasākums tīri utopisks, lai novērstu uzmanību no tā ka vācieši lec nost no iekšdedzes dzinēju ierobežošanas. Tā teikt paturēsim iekšdedzes dzinējus vēl kādu laiku, bet tā vietā rekur jums siltumsūkņi.

Ņemot vērā, ka mūsu būvnieki tikai tagad cītīgi velk optiku Vācijas lauku rajonos, tad pie šādiem tehnoloģiju apgūšanas ātrumiem līdz tiem siltumsūkņiem tiks pēc gadiem 20, ja vien tiešām nav plāns veidot kaut kādus lielus siltumsūkņus un aizstāt esošās siltumstacijas.

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 0 Atbildēt

Visticamāk pasākums tīri utopisks, lai novērstu uzmanību no tā ka vācieši lec nost no iekšdedzes dzinēju ierobežošanas.

Jā, es arī pamanīju. Vācieši grib plānā iespiest e-degvielas, lai glābtu iekšdedzes dzinēju. Kas ir diezgan loģiski no daudzinātā klimata viedokļa, jo par labu atzītais "zaļais ūdeņradis" būtībā ir nekas cits, kā viens no e degvielu veidiem.

"Bīstamākā vieta Eiropas politikā šobrīd ir starp vācieti un viņa automašīnu."

www.politico.eu/article/how-germany-e-fuel-push-save-combustion-engine-car/

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 3 Atbildēt

Varētu būt perspektīvs pasākums, sevišķi, ja to visu labi sarēķina.

1. Vienas diennakts dienas un nakts temperatūras var atšķirties par 10 grādiem. Tur ir resurss.

2. Nu jau Saule tā laiku pa laikam labi silda, tur arī ir resurss. Ja elektriskie Saules paneļi jau ražo diezgan daudz, cik siltuma ražotu Saules vakuuma cauruļu sistēmas.

Pozitīvus, papildinošus komentārus.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

2020.gadā Nīderlande ieviesa jaunus ātruma ierobežojumus uz maģistrālēm no 130 km/st uz 100.

Izrādās, "ļaunuma sakne ir vides aktīvists Johan Vollenbroek. ( Īsa vēsture:

Lai gūtu labumu no savas konkurences priekšrocības, holandieši izveidoja lauksaimniecības koledžu sistēmu; pētniecības istitūtus, kuru mērķis ir viens mērķis: iegūt vairāk no zemes. Pēc tam, kad Otrais pasaules karš iznīcināja lielu daļu Eiropas lauksaimniecības jaudu, holandieši kļuva ne tikai par kontinenta dominējošo lauksaimniecības produktu eksportētāju, bet arī tirdzniecības vērtības un reeksporta apjoma ziņā ir otrajā vietā aiz ASV visā pasaulē. Ar vienu astoto daļu no zemes platības Nīderlandē aug vairāk nekā Polijā. )

Volenbruks ir gan zaļo kampaņu līderis, gan neveiksmju avots — ir bijis vairāku juridisku cīņu, kas ir satricinājušas valsti, liekot valdībai īstenot savas saistības vides jomā, cēlonis. Vollenbrūks ir licis Nīderlandei ierobežot reisu skaitu lielākajās lidostās, pārskatīt mājokļu projektus un samazināt ātruma ierobežojumus uz savām maģistrālēm. Taču viņa cīņa ar Nīderlandes lauksaimniekiem par slāpekļa piesārņojumu ir pievērsusi vislielāko uzmanību un saniknojusi visvairāk cilvēku.

Stikstofkrīze jeb slāpekļa krīze skāra Nīderlandes rūpniecību, taču vissmagāk tā skāra lauksaimniekus. Konkrēti, tas ir skāris tos, kas dzīvo netālu no Natura 2000 zonām — apgabaliem, kurus Nīderlande piekrita saglabāt saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktiem.

Tūkstošiem lauksaimnieku viņa pūliņu dēļ saskaras ar neskaidru nākotni, konflikts ir kļuvis rūgts, vardarbīgs un, iespējams, "nāvējošs".

No Politico raksta: "Aizsargājot dabu bojā dzīves":

www.politico.eu/article/johan-vollenbroek-netherlands-nitrogen-pollution-climate-change-farming/

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Intersants Steer by wire Lexus izpildījumā:

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

WALA es ar šādiem ātriem elektro dampjiem neuzņemtos vairs kādu apmācīt braukšanā. Viena jaunā mācekļa kļūda un trallalā, ne ko tur blakus sēžot nepalīdzēsi Vai elektroniskā stāvbremze aktivizēsies virs30/40 kmh?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Es ar ne, pie kam zinot ka visus šitos sūdus vada pa CAN kopnēm ar vadības blokiem utml. ... iepilini ūdeni, vai kaut kur datu kanālā sākas "cross talk" starp vadiem, tur nekāda dublēšana vairs nepalīdz ... atliek bezmaz vienīgi visus signālus raidīt cayr optisko šķiedru ... bet nu vadības bloki tāpat nosacīta vājā vieta ...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Te ir mazliet tāds intersants info par klimata izmaiņu "finansiālu krāpšanos" kontekstā ar apdrošināšanu ASV (Šobrīd cik noprotu notiek izmeklēšana kongresa līmenī) :

judithcurry.com/

Pirmie pāris raksti no minētā resursa.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt
1.. 59 60 61 62 63 64
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti