Par saules paneļiem! Vai ir vērts likt? Kad atmaksājas saules paneļi?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Diskusija par un ap saules paneļiem! Vai ir vērts uzstādīt saules paneļus. Plusi un mīnusi!

 
1 2
raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 2 Atbildēt
Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Pievienosi datus par potenciālo iespēju nodot elektrību tīklā?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 1 Atbildēt

Ja to dara legāli un pie patreizējām cenām, tad šaubos vai atmaksāsies. Brīdī, kad atmaksāsies, dabūsi mainīt akumulatorus. Man 3 gadus ir nelegāls 30kW vēja ģenerators, kas šoziem varētu atmaksāties. Tiesa, sistēma ir nedaudz gudrāka, bez elektroenerģijas uzkrāšanas AKB, un izmantoju tikai sev, dalīties ar valsti negribu.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Ko nozīmē "nelegāls"?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
2 1 Atbildēt

Tāds, kas nav legāls.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

...

Nu tad pastāsti ar ko nelegāls atšķiras no legāla - kas tur vajadzīgs - būvatļauja? Kaut kāda specifiska atļauja?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 1 Atbildēt

Tam nav vienkāršas atbildes, BET neiedziļinoties sīkumos tas ir atkarīgs no kopējā mājsaimniecības gada elektroenerģijas patēriņa.

Ja nevar panākt ka 10 gados šobrīd liktie paneļi atmaksāsies (un jebkādas citas komponentes ko izmantosi), tad ir liela varbūtība, ka likt paneļus nav jēga. Ja aprēķins rāda ka atmaksāšanās šādā termiņā ir iespējama, tad ir vērts šo jautājumu pētīt sīkāk !

Atmaksāties "ļoti palīdz" ja tiek lietoti siltumsūkņi, kondicionieri, elektro boileri, elektro auto utml.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
2 0 Atbildēt

Pie šodienas cenas atmaksasies ātri

nordic Reģ.: 12.04.2002
1 0 Atbildēt

Rupji piemetu, ka man atmaksāsies max 3-4 gados, ja cena par kw būs 30 centi. 3.6kw sistēma izmaksāja 3800E, pie valsts atbalsta 1800 būs atpakaļ. Gāzes boileri varu 5mēn ūdenim vairāk nelietot. Neesmu dzirdējis, ka kāds uzstāda baterijas, visi nodod tīklā. Nepilnu 2 mēnešu laikā uzkrājums 800kwh, ko varēšu nov.dec.jan. lietot. Pārsvarā visiem rēķinātājiem max sanāk 4 gadi.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Šitas noteikti būs kā ar sabiedriskā transporta joslām elektrokastēm - haļava vienā brīdī beigsies.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
2 1 Atbildēt

Es pieļauju, ka haļava beigsies brīdī, kad kāds izdomās, ka šie mazie elektroenerģijas ražotāji ir biznesmeņi un viņu darbība ir jālegalizē, un jāieliek mājražotāju, pašnodarbināto vai SIA formātā, ar visām nodokļu pirms un pēcmaksām, auditiem u.c. VID prasībām.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Nē, haļava beigsies brīdī kad "uzkrāšana" kļūs par pārāk lielu finansiālu slodzi energokompānijai - sagaidāma situācija brīdī kad propelleri un saules paneļi ir salikti tādos apjomos ka privātais "uzkrājējs" grib "uzkrāt" elektrību kas maksā sīceni vai pat negatīvu summu, bet tērēt jūtami dārgāku elektrību vakaros vai dienās kad saule nespīd un vējš nepūš. Tad "uzkrāšanu" atslēgs un tu varēsi pa lēto pārdot savu elektrību un pārējajā laikā pirkt pa dārgo - vai pats lādēt savus akumulatorus.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
3 0 Atbildēt

Tādēļ, priekš minetās situācijas ir viekāršs risinājums. Tas, gadījumam, ja NETO uzskaites sistēma pāries no kilovatstundu uzskaites un uzskaiti naudas izteiksmē. Tādēļ saules sistēma ir jābūvē ne tā, kā to dara 99% gadījumu, bet gudrāka. Es, piemēram, varu pūst iekšā Sadales tīklā elektrību nevis tad, kad spīd saule, bet tajā diennakts stundā, kad ir dārga elektrība. Pagaidām tas nav aktuāli, bet tehniski tam esmu gatavs

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tas pat tā var būt, jo cilvēku interesei par saules paneļiem visticamak ir diezgan liela korelācija ar lielu elektrības patēriņu, man jams tads nav, un 10 gadu atmaksašanas *draud tikai pie vel lielakam elektrības cenām.

Iautofans Reģ.: 28.05.2022
0 2 Atbildēt

Kā var atmaksāties. Ja 11kw uzstādīt maksā 15k. un man elektribas rēķins lēdējot mašīnu un hātai kopā nepārsniedz 200 eiro. atmaksātos tad ja kurinātu hātu uz elektrību, bet diez vai tas ir labākais apkures risinājums. vispār neko nevar zināt. vienu brīdi gāze bij lēta, tad granulas, tad elektrība, tagad atkal viss jau ir aizgājis rosolā.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Ja ir iespēja, tad tos paneļus var likt uz zemes. Izmantot betona pamatus kas domāti likt uz plakanā jumta. Nez viņus varētu arī pats saliet veidnī. Jāskatās kādas izmaksas salīdzinoši ar forumā doto variantu. Tur vēl varētu ieekonomēt uz horizontālajām metāla konstrukcijām. Tad tos paneļus var vispār ar garākām koka skrūvēm pieskrūvēt. Betona pamatiem priekšrocības mazāks ērms pagalmā un viegli notīrīt. Par tīrīšanu neaizmirstam, tas ir svarīgi. Ja kas, tad mainīt ziemas vasaras leņķi arī vieglāk atšķirībā no tā statiskā karkasa.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Man ir jautājums tiem, kuri tirgo saules elektrību valstij. Vai kāds reāli kontrolē zemējuma esamību un tā vērtību atbilstoši elektroenerģiju ražojošo iekāru klasei, zem 4 Omiem?

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 1 Atbildēt

Pats neesmu veicis aprēķinus, bet radinieks, kurš arī pats tos paneļus tirgo, tūlīt krāmēs virsū uz manas neizmantotās zemes tīri pārdošanai. Atmaksāšanos gaida līdz 10 gadiem pēc vissliktākā scenārija. Te gan nianse tāda, ka paneļi brauc pa taisno no ražotāja rūpnīcas, invertors un pārējie materiāli nāk par vairumnieku cenām un uzstādīts tiek pašrocīgi.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 1 Atbildēt

Nortel rakstīja: Ja to dara legāli un pie patreizējām cenām, tad šaubos vai atmaksāsies. Brīdī, kad atmaksāsies, dabūsi mainīt akumulatorus. Man 3 gadus ir nelegāls 30kW vēja ģenerators, kas šoziem varētu atmaksāties. Tiesa, sistēma ir nedaudz gudrāka, bez elektroenerģijas uzkrāšanas AKB, un izmantoju tikai sev, dalīties ar valsti negribu.

Es īsti nesaprotu, kā var uzlikt saules paneļus "nelegāli"? Tak krāmē savā īpašumā cik gribi un kā gribi! Ja gribēsi pie Sadales tīkla sistēmas slēgties, tad gan nāksies standartus un noteikumus ievērot. Vai tu domā - nelegāli laist savu elektrību kopējā tīklā? Teorētiski tas laikam ir iespējams, tikai kāpēc lai kāds ko tādu darītu?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
2 2 Atbildēt

Tik vienkārši nav. Ja tu esi uzlicis savā īpašumā saules paneļus vai jebkādu citu elektroenerģiju ražojošu ierīci nelegāli (bez projekta, saskaņošanas u.t.t.), teorētiski tu esi pārkāpējs un tevi var sodīt. Tas ir tas pats, kas būvniecība bez projekta un atļaujas. Iespējams, nekad netiksi sodīts, iespējams, kaimiņš nostučīs un dabūsi visu likvidēt. Tā pie mums ir. Teorētiski, ikvienam solim vajag projektu un atļauju. Sākot ar tādiem sīkumiem kā sausā ateja dārzā un žogs.

nordic Reģ.: 12.04.2002
2 1 Atbildēt

Nu gan auzās brauc...nebaidi cilvēkus paneļus likt No sadales tīkla jādabū atļauja, ka uzliktie paneļi un invertors ir no viņu apstiprinātā saraksta, samaksā par to 75€ un viss. Vairāk nekāda projekta, ne saskaņošanas. Kādā retā pašvaldībā var būt problēmas, ja liksi uz 50 gadīga veca šīfeta jumta

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 1 Atbildēt

Tev vēl ir vajadzīgs sertificēts elektriķis, kas to visu pieslēgs. Un vēl ir vajadzīgs zemējums, kas nav visai lēts prieks, ja jāiekļaujās 4 Om robežās.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Elektriķi pilna pasaule, kas par zināmu samaksu tev visu parakstīs. Kas attiecas uz zemējumu - jā - bez lielā perforatora un attiecīga uzgaļa tos stieņus var būt pagrūti sadzīt. A tā - pie visa kopējā pasākuma tā zemējuma ierīkošana ir tīrais sīkums.

Dkurs Reģ.: 09.09.2019
2 0 Atbildēt

Protams atmaksājas

Saules paneļu uzstādītājiem nauda nāk griezdamies

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 1 Atbildēt

Pie liela patēriņa atmaksājas. Paziņas uzlika saules paneļus mājai ar siltumsūkņa apkuri. Nu, ļoti apmierināti. Esot no 400 eur ikmēneša elektrības rēķina tikuši līdz 40 eur ikmēneša rēķinam. Precīzas izmaksas nezinu. Pašu darbs uzstādīšanā - neesot elektriķiem. Teica, tagad pēc vasaras esot “uzkrāta” elektroenerģija kādiem 3 - 4 mēnešiem vismaz. Ja ziemu neizvilkšot ar “uzkrāto”, likšot vēl kādu paneli klāt pie esošajiem un tad nākamā gada ziema būšot vēl saulaināka.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 2 Atbildēt

Ne nu liks, ne kā. Tā "uzkrāšana" ir tāda par ka elektroauto pa sabiedriskā transporta joslām - iespējama, kamēr tas ir dažu hobijistu sponsorēšanā. Un saules ražošanā "sastrēgums autobusu joslā" jau ir izveidojies.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Tāpēc tiek plānota pāreja uz norēķinu sistēmu, kur saules paneļu enerģiju, ko iepludina tīklā, tirgotājs iepērk par biržas cenu.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
2 3 Atbildēt

Kā atbilde NETO norēķinu sistēmai būs tāda - pūtīsim iekšā Sadales tīklā no savas "saules sistēmas" elektrību nevis tad, kad spīd saule, bet tad, kad elektrībai ir maksimālā cena. Un otrādi - jau saules nebūs kādu mēnesi, bet elektrību vajag, tad ņemsim no Sadales tīkla nevis brīdī, kad saimniece cep kūkas elektriskajā cepeškrāsnī, bet ņemsim no Sadales tīkla un sadzīsim akumulatoros no 2:00 līdz 4:00 naktī, kad elektrībai ir zemākā cena Tā nav problēma

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Nu šitam jau vajag akumulatorus, vai ne? Un pag... Kam tos saules paneļus, šādām biznesam jau pietiek ar akumulatoriem vien... Sāc vien rēķināt, kad tev akumulatori atmaksāsies, nevis saules paneļi.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

nē, vajag iekārtoties darbā kur var noliet dīzeli. tad darbināt ar jamo generātoru un tirgot sadales tīklam savu špani

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Te ari parādas "kapēc man" nav jēgas no saules paneļiem, mans ikmēneša rēķins tikai tagad tuvojas 40EUR ....

jjjj Reģ.: 13.04.2018
0 0 Atbildēt

Kādēļ tik daudz? 40 eur/mēnesī? Tas nozīmē, ka kārtējā saules sistēma, kura tad, kad spīd saule, pūš sadales tīklā, bet tiklīdz sauli aizsedz mākonis, tā uzreiz pērk no Sadales tīkla. Tādēļ arī ir tik liels rēķins - 40 eur/mēnesī.

Ja Jūs neņemtu no Sadales tīkla ne naktī, ne lietainās dienās, tad rēķins par elektrību būtu 10-11 eur/menesī

Damn Reģ.: 07.12.2003
0 0 Atbildēt

Ja pērk gatavu akumulatoru risinājumu, tad sistēmas atpelnīšanās pieaug vēl par gadiem 5, bet realāk uz gadiem 8. (vismaz pie patreizējām NETO sistēmas izmaksām par 1kwh)

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Kā es esmu nočakarējies ar tiem saules paneļiem, vāks!

Patisons Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Jā, tie kas liek šobrīd ir ar lielu risku neatmaksāties. 30 centus rēķināt, tas ir ļoti drosmīgi, it īpaši ilgtermiņā. Es paskatījos, ka tas cipars ko es ieguldīju pirms vairāk kā gada šodien jau ir X2, firmu izmaksas ir kosmoss. Tehnoloģija pati par sevi ir laba. Baterijas pagaidām neatmaksājas, bet ja grib neatkarību, tad tas ir izdarāms.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Kas tieši tev par problēmām?

Dkurs Reģ.: 09.09.2019
0 0 Atbildēt

Sadales tīkli jau šobrīd sper uguņus, ka saules paneļiem tīklos nav jaudas. Iešot izlases kārtībā baudīt saules paneļu pa mājām.

Ka tik vienu dienu nenolemj atslēgt privātpersonu saules paneļus no tīkla. Un tad, kā autonoma sistēma saules paneļi sevi ar atpelnīt tikai dziļā mežā būdiņā.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
1 0 Atbildēt

Vai Tu pats saprati, ko pats pateici? "Saules paneļiem tīklos nav jaudas" Un tad Latvenergo veči ies pa mājām un palielinās jaudu?

Dkurs Reģ.: 09.09.2019
0 1 Atbildēt
jjjj Reģ.: 13.04.2018
0 0 Atbildēt

Ne jau saules paneļiem nav jaudas, bet Sadales tīklam nav jaudas, lai šo saules sistēmas saražotu paņemtu pretī. Tas ir pavisam kas cits.

Tādēļ izeja ir šāda - ir jāpasūta šis Sadales tīkls un no marta līdz oktobrim no tā varētu neņemt NEKO. Bet jau ir jaudas pārpalikums, tad pa tievu "čuriņu" mazliet dzīt iekšā Sadales tīklā priekš NETO uzkrājuma ziemai. Bet pārējā laikā - pilnībā var iztikt baz šī ST.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt
Damn Reģ.: 07.12.2003
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Ko nozīmē "nelegāls"?

Droši vien nesaskaņots ar kaimiņiem / pašvaldību.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
2 0 Atbildēt

Iautofans rakstīja: Kā var atmaksāties. Ja 11kw uzstādīt maksā 15k. un man elektribas rēķins lēdējot mašīnu un hātai kopā nepārsniedz 200 eiro. atmaksātos tad ja kurinātu hātu uz elektrību, bet diez vai tas ir labākais apkures risinājums. vispār neko nevar zināt. vienu brīdi gāze bij lēta, tad granulas, tad elektrība, tagad atkal viss jau ir aizgājis rosolā.

Atkal redzu kārtējo, maldīgo uzskatu! 11,1 kw nav maksimālā saules sistēmas jauda! 11,1 kw ir tikai maksimālā invertora jauda, kurš pagriezts Sadales tīkla virzienā "mikroģenerātora" pieslēguma gadījumā. Bet saules paneļu maksimālo jaudu Jūsu īpašumā Sadales tīkls nereglamentē. To ierobežo tikai Jūsu privātīpašūma platība un naudas maka biezums. Ja Jūs izveidosiet savu autonomo 220v tīklu, kurš nav saisīts ar Sadales tīklu, varat ražot un tērēt savā pusē kaut vai gigavatus. Kaut vai ūdeni varat vārīt savā privātajā, piemājas ezerā

Dkurs Reģ.: 09.09.2019
0 0 Atbildēt

Ko dod gigawati saulainā dienas laikā, ja to uzkrāšana nakts stundām ir dārga?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Uz nakti jau vēl neko, bet būtiskā jau ir ziema - kaut kā neesmu manījis, ka kādu ļoti tumšā naktī satraukti, bet gan apkures sezonas tuvošanās.

saf Reģ.: 20.07.2006
1 0 Atbildēt

Cik var aurot par tiem akumulatoriem, nu neatmaksājas tie sava mūža laikā.

Iautofans Reģ.: 28.05.2022
0 0 Atbildēt

jjjj, es labprāt tā darītu, ja tas nesaistītos ar tik milzīgām investīcijām. Es tiešām gribētu būt neatkarīgs.

Taču būsim reāli. Saules paneļi ražo, kad spīd saule, savukārt apkuri vajag tad, kad tieši saule nespīd.

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Tev vēl ir vajadzīgs sertificēts elektriķis, kas to visu pieslēgs. Un vēl ir vajadzīgs zemējums, kas nav visai lēts prieks, ja jāiekļaujās 4 Om robežās.

Kāds sakars saules paneļiem ar zemējumu?

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Paneļi ir ļoti nopietni jāiezemē, tur Nortel ir taisnība. Vienīgais - kā jau augstāk rakstīju - pie visas kopējās ņemšanās tā zemējuma stieņu iedzīšana ir tīrais sīkums.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Es martā uzstādīju paneļus, kopējā jauda 6,16kw, invektors 5,5kw. Vakar tieši ST lapā skatījos, esmu ziemai uzkrājis ap 2000kw, septembrī vēl biš nāks klāt. Pie esošās sistēmas atpelnīsies 4-5 gadu laikā, kā būs, to jau vēl neviens nevar pateikt. Vidējais patēriņš mēnesī ir virs 500kw. Elektrības rēķins tagad ir ap 22-25eur mēnesī. No sadales parasti ņemu atpakaļ ap 300kwh/mēnesī, ziemā tātad būs vairāk, ap 30-35eur rēķins būs. Ja Neto pāries uz biržas tarifu naudas izteiksmē, liela bēda nebūs, jo no rītiem arī ir augsts tarifs (8-10), tad paneļi ražo ļoti labi. Katrā ziņā, ja ir brīvi līdzekļi, paneļi privātmājai noteikti jāliek. Man gandrīz visi kaimiņi ir salikuši, viens pat elektro auto nopircis, sanākot gan mājai, gan mašīna, paneļu kopējā jauda šim 16kw.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

Kā būs, to neviens nevar pateikt...Bet visa šī ņemšanās ap energo neatkarību īsti valstiska neizskatās. Jebšu vienkāršāk runājot aiz lieliem krēsliem sēž konkrēti cilvēki kam savas intereses...līdzīgi kā ar to ''mūsu'' čurukalna gāzes krātuvi.

Motorolers kāpē neliki 11kw. Man pa mēnesi jau 2k saskrēja. Nu uz ziemu nevajag tā paļauties, tur saulīte zemāk un īsākas h būsl

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Man nevajag tik daudz, pēc aprēķiniem, šī jauda nosedz manu šī brīža patēriņu, jo pēc esošās sistēmas, ja saražoju par daudz, tad 1.martā zaudēju pārpalikumu. Ja pirkšu elektroauto, tad pielikšu klāt, vieta ir kur uzlikt.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Man tāds jautājums - vasarā tas Saules enerģijas ražošanas komplekts spēj paņemt 10kw jaudu. Rudenī un ziemā, teiksim, 2kw vai 3kW jaudu.

Pieņemsim, ka tam komplektam pieliek klāt papildus paneļus un tādā skaidrā dienā tas var strādār ar kādiem 3-4-5kW.

Vai ir kaut kādi adiminstratīvi ierobežojumi mainīt Saules bateriju skaitu jau gatavam projektam?

Vasarā, protams, šie papildus paneļi tiktu automātiski atslēgti un darbinātu kādu autonomu sistēmu.

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Uz bateriju skaitu nekādu ierobežojumu nav. Ierobežojumi attiecas tikai uz invertora jaudu, kas arī nosaka maksimālo elektrības ražošanas kapacitāti. Baterijas pat speciāli mēdz krāmēt ar lielāku jaudu nekā invertors spēj paņemt tieši šī iemesla dēļ: lai būtu lielāks lietderības koeficients draņķīgos laika apstākļos.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Nez ko tad ofic masu mēdijos bļaustās, ka ST brauks paneļus skaitīt? Un nododot ST pieslēgumu ir visi paneļu nr jāpiefiksē?

Redz loģiski jau būtu sakrāmēt vairāk lai ziemas periodā mazo gaismiņu vairāk salasītu, a loģiku te nemeklējiet

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

Kurā vietā tev kāds sola braukt paneļus skaitīt? Kaut kādus putlera medijus nelasi gadījumā?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Atkarīgs no tā, cik labas attiecības ir ar kaimiņiem. Tīri formāli, ja paneļi bez projekta atrodas uz zemes ar kautkādiem pamatiem, var dabūt sarkano zīmogu inventarizācijas lietā. Ja uz ēkas jumta, kas nav nodota ekpluatācijā, tad var būz zināmas problēmas ar nodošanu. Man te diezgan patāli kaimiņi regulāri cīnās viens ar otru. Viens nostučī otru par krūmu ciršanu, otrs pirmo par grāvju rakšanu, vienam otra paneļi sauli spīdina sejā, u.t.t. Un tās institūcijas paliek arvien skarbākas, gan KNAB, gan VID. Cirks pa rubli.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Ja uz zemes, ar pamatiem - tad - bez formāliskuma - ir vajadzīgs saskaņojums būvvaldē. Un tad - cik tā konkrētā būvvalde ir piekasīga/pielaidīga.

Ja uz jumta - tad vienīgais, kas mab var ienākt prātā ir - ja nenodota eksplautācijā ēka, var paprasīt, kur ir aprēķini, kādu papildus slodzi jumta konstrukcijām rada saules paneļi.

Bet vispār - ar kaimiņiem vajag sadzīvot Būvvaldēm nav un nebūs jaudas visus (saules paneļus) apsekot, bet, ja ienāk sūdzība, tad viņiem to darīt vajadzēs

Vids un KNABs gan šeit piesaukts nevietā

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Vasarā dienas vidū tie liekie paneļi ar savu enerģiju varētu kaut ko sildīt, lādēt, zāģēt malku, rušināt zemi, cept maizi

Tomēr, kā tur sanāk - 400W panelis, 40 volti, 10 ampēri pie pilnas jaudas. 25 paneļu slēgums ir kāds? Virknē.

Tagad, teiksim, tas panelis vakarā vai ziemas dienā var dot 100W. Pieņemsim, ka tur ir vēl 10 paneļi, kopā 35. Visi virknē, kad Saules mazāk.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Te ari parādas "kapēc man" nav jēgas no saules paneļiem, mans ikmēneša rēķins tikai tagad tuvojas 40EUR ....

Man ļoti lielai mājai ar siltumsūkni nekad nav bijis 400 EUR rēķins. Vispirms jāsaprot kāpēc tam siltumsūknim tāds vājprātīgs patēriņš. Visdrīzāk naudas ieguldīšana šajā būs ar ievērojami labāku atdevi kā saules paneļi

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Arī fakts, kaut gan man kaimiņam moduļu mājai uz gaiss/gaiss siltumsūkni un knapi 1/2 no manas kvadaratūras ar esot bijuši iespaidīgi kW (300+ vai kaut kas tāds ja pareizi atceros no sarunas, kad bračka intersējās un mēs pie alus glāzes ar kaimiņu apspriedām, kā kas un kādēļ) un lieli rēķini, tāpēc arī uzlika sev saules paneļus.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Ar gaiss> gaiss nezinu kā, bet zeme> ūdens setupu ir iespējams safist katostrofālā līmenī un iedzīvoties fantastiskos rēķinos. Tas gan būs ļoti redzams ar vienkāršu analīzi: vai nu ienāk ar pārāk zemu t, vai ienāk / iziet ar gandrīz vienādu. Tad tā ir elektriskāapkure, ne siltumsūknis

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Visu ko ST varētu gribēt noskaidrot par kādu konkrētu pieslēgumu, viņi ar lielu varbūtību var noskaidrot nemaz nebraucot uz vietas ;)

P.S. viņus interesē tikai "mājsaimniecības" nodotā jauda kas pārsniedz 11+ kW ...

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Izskatās, arī VID-u tie lielie kW sāk interesēt. Bet līdz vēlēšanām neviens negrib to baļķi acī.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Elektriķi pilna pasaule, kas par zināmu samaksu tev visu parakstīs. Kas attiecas uz zemējumu - jā - bez lielā perforatora un attiecīga uzgaļa tos stieņus var būt pagrūti sadzīt. A tā - pie visa kopējā pasākuma tā zemējuma ierīkošana ir tīrais sīkums.

Uz saules paneļu pieslēgšanu ir jāiziet atsevišķs kurss.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Arī fakts, kaut gan man kaimiņam moduļu mājai uz gaiss/gaiss siltumsūkni un knapi 1/2 no manas kvadaratūras ar esot bijuši iespaidīgi kW (300+ vai kaut kas tāds ja pareizi atceros no sarunas, kad bračka intersējās un mēs pie alus glāzes ar kaimiņu apspriedām, kā kas un kādēļ) un lieli rēķini, tāpēc arī uzlika sev saules paneļus.

Kaimiņš pats to māju cēla?

Precīzāk mani interesē, kādēļ tur ir gaiss-gaiss?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Gaiss ārā, ja nav ne ūdens ne slapja grunts. Gaiss iekšā, ja grib ar vienu un to pašu sistēmu arī vasarā dzesēties.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nedomāju ka pats, cik atceros atbrauca firma uzbetonēja pamatu plātni ar komunikācijām, un virsū "saskrūvēja" kaut kādu modulāru mājeli, tā ka acīmredzot paša izvelēts apsildes tips, bet siktumsūknis utml. kaut ko ko kompānija piedāvāja ...

Bet ja baigi interesē, varu uzprasīt konkrētus jautājumus kàdu vakaru, bet citādi kā Bradypus teica - verķis kas moduļu ziņā daydz neatšķiras no kondicioniera - ar ārēju "ventilatoru un kompresora bloku" un līdzīgi kā kondiķim iekšas daļu kas pūš siltu gaisu ...

p.s. kaut gan par kompresora novietojumu es moš muldu, neesmu pētijis kas un kur precīzi tādam tiek izvietots ...

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti