Iesaku biedrim vai biedrenei litcha saprast to, ka likums Visiem ir vienāds. Ja biedram/ biedrenei litcha patīk pārkāpt noteikumus, ievēlēt marionetes, kuri pārstāv citu valstu intereses un cerēt, ka būs kā padumjajos laikos, kad varēja kaut ko sarunāt "pa blatu", vai parādot kādu krutu apliecību, un lietas izrullēt, tad iesaku braukt uz Ziemeļkoreju, Kongo, Krieviju vai vienkārši - nošauties. Likums pastāveja sākot ar senajiem laikiem, piemēram, Romas impēriju, beidzot ar mūsdienu sabiedrību. Ja padumjo dēļ pieradi, ka likumu var apiet, variēt ar to un izmantojot savas iespējas apiet, tad tā ir tava vaina. Un policija tur rīkojās tāpat kā darītu es, vai jebkurš godīgs cilvēks.
Bet ja grib lai citi ievēro likumu, tad jāsāk ar SEVI. Varbūt nevajag pārkāpt likumu un tad žēloties, ka apkārt vieni sliktie sāk sodīt.
Ja tu pateiksi - "Es katru dienu nositu pa vienam cilvēkam, neviens neko neteica. Mēs pat godīgi vilkām lozes - kuru sitīsim. Bet tagad, vienā dienā atnāca sliktie policisti un mūs sasēdināja cietumos..."
tu izlasi savu komentāru un padomā, ko sarakstīji. Vai tiem, pamuļķiem, no tās mājas, bija grūti aiziet uz to salašņu kantori un izņemt atļauju stāvēšanai, un zīmi "P"? Nē, tā neviens nedarīja. Jo tad tajās viņu vietiņās liks citi arī savus auto.
Pateicība Rīgas pašvaldības policijai!
Jau iepriekš sociālajos tīklos un Internetā esam redzējuši video, kuros RPP darbinieki varonīgi ar busiņiem Holivudas filmu cienīgos sižetos steidzās pakaļ dažādiem likuma pārkāpējiem un nodod tos Valsts policijas darbinieku rīcībā, bet stāsts šoreiz nav par to.
Stāsts ir par Rīgas mikrorajoniem, kuros pašvaldība Nila Ušakova vadībā ļoti “aktīvi” risina autostāvvietu problēmas padarot dzīvi iedzīvotājiem komfortablu un brīnišķīgu un šoreiz īpaši uzteikt vēlētos varonīgo RPP Vidzemes pārvaldes inspektoru G.Vasiļonoku, kurš šī gada 15.martā, saņemot operatīvo informāciju par Brīvības gatvē 398 pie ēkas durvīm novietotu auto, steidzās šo jautājumu nekavējoties risināt. Ar augstu intelektu, teicamām spriešanas spējām, izpratni par likuma garu un iedzīvotāju problēmām apveltītais inspektors fiksēja ne vien augstāk minēto pārkāpumu, bet arī to, ka mājas iedzīvotāji savā mājas teritorijā ieviesuši Ceļu satiksmes noteikumiem neatbilstošu kārtību, proti, ēkas zemju īpašumu esošā braucamajā daļā ir iespējams izdalīt uz sabrukuma robežas esošo brauktuvi no ietves. Pusdienlaika aizsegā uzsāka nosacītās brauktuves un imaginārās ietves uzmērīšanu un bīstamo pārkāpēju sodīšanu piemērojot bargus sodus, nešķirojot pārkāpējus pēc tautības, rases, politiskās pārliecības vai pārkāpējus, kuru auto ir krēsliņi bērnu pārvadāšanai, vai piekāruši dažādas lentītes. Lai gan kopējais pagalma platums neierobežo brīvu auto, gājēju un citu satiksmes dalībnieku, kaut vai ugunsdzēsēju auto pārvietošanos, pārkāpuma protokolu saņēma visi. Nelīdzēja arī mājas iedzīvotāju iebildumi, paskaidrojumi un paskaidrojumu pieprasījumi pašvaldības amatpersonai. Iedzīvotāji tika sodīti par to, ka padomju gados plānotajā mikrorajonā nav paredzēts, ka kopā būs vairāk par 5 auto uz visiem 5-stāvu un desmit kāpņu telpu mājas iedzīvotājiem. Īpaši vairāk vietas auto novietošanai nav arī uz blakus esošajām ielām. Tāpēc, ka iedzīvotāji gadu gaitā iedibinājuši savā pagalmā labāko iespējamo kārtību un, kompakti un draudzīgi novietojot auto, spēj novietot vairākas reizes lielāku auto skaitu.
Diemžēl mūsdienu dzīves ritms un Rīgas pašvaldības infrastruktūra veicina auto izmantošanu. Lai paspētu aizvest vienu bērnu uz ekskluzīvo pašvaldības dārziņu, otru bērnu uz citu – privāto, jo gluži vienkārši labākais, ko pašvaldība spēj piedāvāt 4 gadus vecam bērnam ir vieta rindā un daļēja izdevumu apmaksa. Lai paspētu pēc tam uz darbu, jo pašvaldības sabiedriskais transports nenodrošina pietiekami ātru un komfortablu pārvietošanos. Un pēc darba tas viss apgrieztā secībā. Tāpēc ģimenei ar bērniem dzīvot Rīgā bez auto ir liels izaicinājums. Būtībā iedzīvotāji saņem sodu no pašvaldības, par pašas pašvaldības nolaidību un neizdarību. Un iedzīvotāju vēlme organizēt kārtību savā pagalmā nevienu neinteresē – lai mēģina vienoties, projektē, saskaņo un būvē stāvlaukumu! Cita starpā, šajās vietās auto novieto arī ēkas apsaimniekotāji – pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks”, darbinieki, kurus arī maz interesē šis jautājums.
Ja RPP pieprasa šīs mājas iedzīvotājiem apmaksāt šos sodus, vai paši ir gatavi uzņemties atbildību par savu, līdz šim pieļauto, nevērību un neizdarību vairāku gadu desmitu garumā?
Lūdzu, nākamreiz, kad RPP inspektori brauks risināt šādas autostāvietu problēmas, ielieciet atkal savu varoņdarbu jaunos video sociālajos tīklos un ziņās, lai visi zina. Sen nav bijusi šī šova jaunākā sērija! Bet inspektoram G.Vasiļonokam, lūdzu, prēmiju par drosmi un varonību!