Šofera dienasgrāmata.

gunbox Reģ.: 23.12.2016

Uzmeikošu vēl vienu spama vietu, kur padalīties par šofera dienu. Būtu forši, ja šeit nediskutētu bet vienkārši iemetam stāstu, cik "patīkama" Latvijā ir braukšanas kultūra.

 
darklight Reģ.: 29.10.2013
3 1 Atbildēt

Es arī jau nedēļu esmu tas ļaunais, kas brauc ar vienu tuvo gaismu un divām šķībām miglām. Iemauca viens pa spārnu krustojumā. Tad nu gaidu, kad vainīgā OCTAS serviss būs detaļas savācis un sāks taisīt. Līdz tam šur tur pabraukāju, ārā no Rīgas gan nelienu.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
4 1 Atbildēt

nu, kā tad iauto ekspertiem stūrējas pa pirmo sniedziņu? ziemas riepas jau pārlikāt?

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

Šobrīd ir tā ka es nemainu ziemenes ... samainu auto uz tādu ar ziemenēm, tiesa tas ar vasarenēm.vēl uz apskati būs jāaizbrauc. Bet nu ne pirmā reize kad ar vasarenēm pa sniegu, tāpat ap 50%+ vaditāju ir lēnāki par mani.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 0 Atbildēt

Tur jau visa sāls, ka sūdu gadījumā būsi 2x ātrāks par ziemas riepu lietotājiem.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
1 0 Atbildēt

Sestdienas rītā Rīgā šur tur ledutiņš bija, varēja paspolēl.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 1 Atbildēt

Nu ka lai saka, kaut kad pirms ~ 10 gadiem ar Avensi un vasaras riepām braucu pakaļ ziemenem uz Madonas rajonu, bija vietām piebraukts sniegs vietam putra- problemas vispār neizjutu, tik speciāli aiz Vecpiebalgas nogriezos yz viena lauku ceļa pret palielu slidenu kalnu, kamēr kustas - no problem, bet no vietas pret kalnu gan nevar iesākt, un no kalna lejā ABS nespēj to auto nobremzēt, bet tad atkal ar ātrumiem tas problēmas nesagādā ...

Un kādreiz ar Žigiem un Moskvičiem nemaz tādu ziemeņu nebija, un braukts tika arī sūdīgakās vietās ... ta ka mana skatijumā ziemenes vajag tikai lai tiktu galā ar biezāku sniegu ... kas arī ir gadijies ar to pašu Avensi mazliet apceļot vienu mazo Jeep Cherokee.

darklight Reģ.: 29.10.2013
5 0 Atbildēt

Nu tas jau tāds klasisks arguments, ka žikiem un moskvičiem vispār ziemas riepu nebija. Tikai tas arguments nav īsti korekts. Tikpat labi varētu teikt, ka viņiem nebija vasaras riepu, un tā laika protektors pēc būtības vairāk līdzinājās ziemas vai dubļu riepai nevis mūsdienu vasarenei.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Patiesībā ir vienalga kā to saukt, jo nestrādāja ne tā ne arī šitā, bet pie bremzēm kuras arī bija "tak sebe" viss balstijas tikai uz veselo saprātu un braukt mācēšanu ... vai veiksmi ...

Un savukārt kad nopirku ap 2010, to savu veco USA RWD Rangeri, tad uz ta bija nezināma vecuma M+S, un nekas visu izdarīju un izbraukāju, pat 2 gadus pēc kārtas un jebkuras vasarenes kas nav lisas būs krietni pārākas par tām kas tur bija M+S.

Bet nu kā jau teicu, varu mierīgi braukt ar vasarenēm, jo man tas nav vienigais auto, un yz parējiem ir ziemenes.

dubis Reģ.: 21.10.2019
1 0 Atbildēt

Bet klau, pa tukšu ceļu jau nav baigo problēmu ar to vasareni sniegu šķūrēt. Un ja būtu 5 mašīnas uz ceļa varētu arī nelikt. Problēma jau rodas tad kad ir vēl arī citi priekšā, pakaļā, sānos. Atceros, ka pirms 4 gadiem braucu no darba Tukuma pusē uz Rīgu, tālāk Limbažiem. Un pa ceļam ap Spuņciemu sākās pirmais putenis, man virsū pabrauktas m+s, kamēr kolonna iet vienmērīgi vispār nav problēmu jā, varbūt nedaudz jūt ka pakaļa peld. Kā kāds sāk piebremzēt, tā jūt, ka manam bez ABS monstram vajag ļoti juvelieriski pieskarties bremzei lai būtu jēga. Viss daudz maz ok, tiesa stresiņš bija, līdz pie spices luksofora pilnīgs ledus uz ceļa un saprotu, ka līdz priekšā esošajam mersim nav variantu apstāties, ja neko nemainu. Sāku vilkt uz barjeras pusē esošo sniega valnīti, tas palīdzēja dabūt hotj kādu saķeri dabūt un nostāties, nākamais piedzīvojums pie dzelzceļa pārvada uz Lielirbes, izlaidu pieturā cilvēku un nevaru uzsākt, jo tur arī dzīvs ledus, ar otro un tāpat juvelieriski, juvelieriski pa gāzi. Īsumā avārijā necietu, taču ar ziemenēm, būtu daudz drošāk, ātrāk, vienkāršāk, plus pāris sviedru piles ietaupītu un tas par vienu braucienu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Es jūs mazliet troļļoju, jo ar vasarenēm praktiski nebraucu, ir gadījies ka jau rakstiju, bet nu ta kā ir ģimene nenak ne prātā braukt ar vasarenēm, jo ir bijušas tas pāris reizes kur pat ziemenes netiek galā, t.i.prasās pēc šipiem kā minimums.

Bet nu tā kā pārsvara ir bijušas monopiedziņas, visas problēmaa parādas daudz ātrāk kā kaut kas nopietni bīstams sākas ar tām vasarenēm ... ;)

Un grāvji ka par nelaimi ir izbraukāti ar visām šipenēm t.i. auto nesasitu, bet pļavu izbraukāju (kad starp diviem kraviniekiem pakaļa uz putras aizpeldēja).

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
1 0 Atbildēt

Kur sniedziņu redzēji?Diez, kas uz Gulbenes ceļa tiem smagajiem patraucēja?

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
0 0 Atbildēt

Pats dabūju kasīt stipri aizsalušo logu un bija arī durvis ciet šonedēļ . Gulbenes galerija 20. nov.:

m.dzirkstele.lv/foto-un-video/gulbene-snieg-20-novembris-177762#PhotoSwipe1606037988796

Nav ziņu vai smago sadursmē vainīgs sniegs, miegs vai tehnika.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 2 Atbildēt

tad jau kaut ko izdomās, kurš tur bija vainīgs

Freijers Reģ.: 06.09.2018
8 1 Atbildēt

Kas tas par niķi pēdējā laikā ir nedot ceļu, izlidot kā šūmim un pēc tam pirdināt priekšā, ķaga laika tikai manevram ar brūnu strīpiņu pietiek - visiem tādiem losjoniem tiek atgādināts ar tālajiem, par to, ka ir patraucējuši, bet izskatās, ka tiem kā pīlei ūdens. Reāli krīt uz nerviem šie izgājieni...varbūt auto tāda zili pelēcīga krāsa tik nemanāma ?

gunbox Reģ.: 23.12.2016
3 0 Atbildēt

Tas ir tāpēc, ka policija neliek sodus par tādiem pārkāpumiem kā ceļa nedošana, pagrieziena nerādīšana un nepamatota braukšana lēnāk par atļauto. Un vēl arī idiotisma faktors - apdzīt, lai sabremzētos priekš nogriešanās. Visiem nošpļauties, jo CP praktiski nav uz ceļiem. Un tie kuri ir, mēģina izpildīt savu plānu, nevis uzturēt kārtību.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Kādu plānu?

Freijers Reģ.: 06.09.2018
2 0 Atbildēt

Bet vajadzēja, pietiktu ar kādiem 5 ceļa nedevējiem, 5 pagriezienu nerādītājiem + kampaņu, ka tādus peredeļus ar ņem pie dziesmas un citi padomātu, citādi liekas, ka daļa šoo darbību nav citādi izskaidrojamas, kā galējs nahālisms, vai smags tizlums.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Brīvdienās velkas gar skolām ar 30.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Šodien rīta pusē viens CP ar pistoli bija noslēpies krūmos uz A7 pirms Rimi, izbraucot no Rīgas.

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Cikos? Man tur taisni sanāca diezgan lidot. Ā lai gan ja CP tad jau būtu uz vietas paņēmuši.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Ap 11.00

Konuss Reģ.: 10.02.2015
0 0 Atbildēt

Vakar pievakarē uz A9 pie Blīdenes alnis bija divus automobiļus no ceļa nonesis. Aļņa miesa ceļa vidū uz līnijas, divi vieglie viens otram blakus grāvī. Tumsā un zilo gaismu diskotēkā bija grūti saprast apmērus un kā tas sanācis. Bet ļoti negribētos to zvēru sastapt ceļā.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 0 Atbildēt

Dzīvē liekas milzīgs lops, uz garām kājām, rumpis nāk tieši salonā

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 1 Atbildēt

atkal veikli vīriņi kaut kur dārzā ceps šasļiku

AigarsSK Reģ.: 15.08.2017
2 3 Atbildēt

Interesanti vērot pūļa psiholoģiju satiksmē. Pa Ulmaņa gatvi uz centru kādas 5-6 mašīnas konstanti uz 80 pēc spido braucam, nekādu problēmu/manevru, neviens nekur nesteidzas un neviens nevienam netraucē. Pēkšņi uz Salu tilta palido garām kaut kāds X5 uz ~95 un daži no tiem nesteidzīgajiem arī pēkšņi dod grīdā un lido visiem garām. Nav saprotams, kas tā par mērīšanos vai kompleksiem, bet reāli ikdienā ļoti bieži nākas sastapties, ka viena skrējēja/pārkāpēja ietekmē arī citi tāpat sāk uzvesties, kaut līdz tam pārvietojās likumpaklausīgi.

Braucejucis Reģ.: 01.12.2019
4 1 Atbildēt

Sis dazreiz gadas kad divi lohi brauc pa ulmana blakus uz 80 (prieksa tukss cels) un doma ka viss ir baigi forsi, bet parejie netiek garam un ir parak pieklajigi lai saktu kaut ko tirinaties. Uz salinieka paradas tresa josla un beidzot var apsteigt (pa labo pusi protams).

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 2 Atbildēt

Divi varianti:

1) meklē donoru - domā, ka CP ekipāža tos nākošos neņems;

2) "noraujas no ķēdes" - izteikti var redzēt uz ceļiem, kur notikušas virsmas apstrādes un ir ātruma ierobežojums 50 km/h. Visi brauc ar ~60 km/h un tad viens aiztešas ar 80 vai 90 un pēc tam viens otrs, kas varējis 5 km normāli nobraukt, nesas līdzi. Šitie tiešām ir pipši.

650 Reģ.: 25.01.2017
7 0 Atbildēt

Nav nekādas mistikas.Viens brauc,viskautko demonstratīvi ievērodams.Nav sacīts, ka vēl pa pareizo joslu.Nav teikts ka vienmērīgi un prognozējami.Iespējams,vnk (visbiežāk) kā tups begemots piedrirstā pludmalē- asti tirinādams, savas spiras pār citām spirām kaisīdams,terittoriju iezīmē..Otrs to noķer, bet izdomā ka garām nebrauks.Tai pat laikā viņš īsti nejēdz kur atrodas un ko dara- brauc blakus,apsteidz ar 1km/h un 6km garumā,vai no/action un vienkārši truli aizņem blakus rindu,vēl sazinko un jebko un nezinko un re/ko.Piebrauc trešais- skatās,ōo, te 2lohi, sak,ieturēšos drusku iepakaļ.Pa to laiku atlido tas x5- tam po/uj, viņš lohus redzējis tūkstošiem,un neko neies ne kādam ne lūgt ne gaidīt.Pēc kā kāds no "pieklājīgajiem" atgriežas uz zemes un saprot- ka LOHAM(-iem) tomēr vajag vienkārši pabraukt garām,lai neradītu sev lieku stresu un nevienu lieku brīdi neuzturētos viņu jaukajā kompānijā..

ps- nu, ja kāds grib "iztulkot" manu murgojumu- aizbrauciet uz J-šosseju trijos naktī.Tipiski,VIENMēR tur būs kāds vismaz viens pirdars, kurš nonstopā visus tos tukšos naksnīgos 6km brauks pa kreiso/malējo joslu.Stipri iespējams, ka tas būs taksometrs vai kāds cits "naktsValdnieka" titula kandidāts.Nedo Dievs, ja tu viņu apsteigsi- turpmākajos 16km tev miera nebūs ne mirkli- tapsi vajāts,uzmanīts,ķerts uz pontu un pārbaudīts uz jebkuru tradicionālo lohšoferu pirdar kolhiozviltību.Būs pilsētā visādi sarkanzaļie luksofori, ar pieripināšanu un prognozēto mizābēršanu no 80m attāluma,viadukts ar +2km/h,-6km/mīzšana pie dubultu lohsemafora,līdz beidzoott viņš nogriezīsies kkur na/uj nost vai/visdrīzāk iemauks statoilā un tu varēsi uzelpottt....-jo nav iespējams shitiem visiem pirdariem ieskaidrot- kas tad īsti ir pieklājība,kas ir lohpsihiskais terors un kas ir respekts pret cita braucēja PERSONĪGO teritoriju, kādā saprātīgā attālumā ap viņa braucamrīku.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
4 2 Atbildēt

ir, ir tāda lieta

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
1 0 Atbildēt

Tie ir, kas nevar x5 atļauties, tik vien līdzi paskriet. Vēl ir tādi, kas ātrajiem 113 astē iesēžas, kad tie ar zilajiem skrien.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 6 Atbildēt

Mērīšanās vai kompleksi? Kā būtu ar elementāru vēlmi braukt ātrāk un šīs vēlmes īstenošanu, iesēžoties astē donoram?

Pašā X5 jau nekā tāda nav, liela palēna kaste, tas kas tur ir ir dīlera vai perekupa izrakstīta atļauja likt mīksto CSN

Braucejucis Reģ.: 01.12.2019
0 0 Atbildēt

Pa rigu sedesana aste "donoram" tikai parada ka esi duraks radariem donori pie kajas un cp tik pat ka nav, turklat tas "lielais atrums" patiesiba ir diezgan smiekligs, citi visu laiku brauc uz +20 bez problemam, a siem aste sedetajiem vajag ipasi sanemties, vajag donoru, noteikti vajag lai waze ir ieslegts, un vajag lai veseli 80 eur ir brivi noliekami ja nu kas - karoce nopietns pasakums

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

1m sēžot astē jau paslēpsies no radara, kas bildē priekšu

Vernons Reģ.: 18.02.2014
2 0 Atbildēt

Tehniskās apskates uzlīmē foto radars fiksē Tevi un identificē! Optika laba un iespējas fenomenālas!

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

CSI seriālu mazāk vajag skatīties

core Reģ.: 03.01.2017
4 0 Atbildēt

Liela palēna kaste

Tas nekas ka ātrāka par Tavu supergolfu

msh Reģ.: 16.04.2007
2 4 Atbildēt

Jā, ir, nedaudz - jo "supergolfa" pamatmērķis ir ērti un pēc iespējas ekonomiskāk pārvietoties, cenšoties nepārkāpt CSN, atšķirībā no X5 kur galvenais ir ponts. Ja mērķis būtu bezjēdzīgi skriet - "supergolfs" diezgan zemā budžetā spētu simtu sasniegt max 6 sekundēs.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 3 Atbildēt

Tik tad resurss tam puņķa motoram būtu 10k km.

core Reģ.: 03.01.2017
6 1 Atbildēt

Nedaudz (kas nu kuram ir nedaudz) ir visšvakākā versija, bet tur var būt arī daudz un ļoti daudz.

Ja tantei būtu riteņi, tad.... ja būtu 6 tad varētu runāt, bet cik ir šobrīd? Domāju ja 9 tad jau tas ir ļooti labi, bet tu tak visu laiku kladzini, ka tavs golfs ir baigais gājējs, bet redz x5, kurš iet labāk par tavu raķeti neiet. Kāda ir tava loģika? Vai kā parasti, nekāda, tik vajag papļūtīt?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, protams ka tur var būt daudz un ļoti daudz - degvielas patēriņš litros uz simts kilometriem Kaut gan jā, ja tu par ieskrējienu - tādam begemotam piecas sekundes ir daudz, ir tikai viena problēma - tas kurš nolocīja tādu pašu žūksni par ātru mašīnu, nevis par lielu begemotu, ir jau aiztraucies tālēs zilajās, jo tāds pats bīdelis normālu mašīnu līdz simtam uzceļ jūtami ātrāk...

P.N. Es gaidu kad vienreiz pseidodžipu modi nomainīs busu mode

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
0 0 Atbildēt

X5 ar V8 biturbo iet lopā. Tā galīgi nav lēna mašīna

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Braucu un priecājos par rudens/ziemas satiksmi uz Ainažu šosejas. Patukšs ceļš, maz skrējēju, tikai daži fūres pakaļā sēdošie, ai kā negaidu vasaras atgriešanos tur... Ir jau sākti krāmēt Timrota stabiņi posmā no A1/A2 krusta līdz pirmajam hotelim, tos gan kaut kā nepāāk gaidu, lai gan no otras puses tai posmā starp Baltezeru un A1/A2 tāpat praktiski nav bijis iespējams apdzīt.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

ziema + covid. Vasarā bija šausmas, daudzi no lidmašīnām pārsēdās uz auto vasaras atvaļinājuma braucienam, lēnie somi un igauņi to skaitā

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Tie stabiņu darbi bija jau pirms nedēļām 2 vai 3. Pašu stabu gan laikam nebija, bet jau bija rievas safrēzētas un zīmes saliktas.

Vai tos par Timrota stabiem saukt, grūti teikt. Kā runā, tā ideja nākot no LVC, taču viss esot baigajā steigā, tā ka drīzāk tur varbūt ir ministra norādes? Var zīlēt un meklēt to labdari, bet fakts ir tāds, ka kāds vasaras braucējs vilksies ar 70 km/h un apbrīnos visu skaisto apkārt, taču aiz viņa vilksies milzu aste ar ne tik pozitivi noskaņotajiem.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

tur tak arī būs 70 visā gabalā. tagad jau tāpat plūsma ātrāk par 80 nebija, tik mazāka raustīšanās, jo nebūs iespējas apdzīt

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Par 70 jā, tikai viss gabals būs no A1/A2 līdz Gaujas tiltam...un to visu gabalu noturēt uz 70, nu būs jākačā nervi, nekas cits jau neatliks. Lai gan Ādažos uz tā paralēlā varēs mēģinān iespiest starp gulošajiem. Ja plūsma uz A1 stipri vilksies, tad pār gulošajiem sanāk ātrāk.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

Ādaži ir anālās plànošanas etalons. Ja ir 2līmeņu mezgls, tad citus pieslēgumus jālikvidē.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Bet ja pašreiz gadās kāds kursants vai salūzis auto, to var apdzīt. Ne vienmēr un visur, bet tomēr tas ir iespējams. Tad - tad nevarēs.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Stabiņi tak tikai pa vidu - ja pabrauc malā, tad var pabraukt garām

Freijers Reģ.: 06.09.2018
0 0 Atbildēt

Naturāli sadirsts ceļš tas A1 ir, nekas vairāk, kaut cik pabraukt tur var sākot no Gaujas tilta, bet normāli pēc visiem Saulkrastiem....tizluma ziņā varbūt Ķekavas ceļš, Rīgas "apvedceļš" vai Bauskas šoseja vēl var "konkurēt". Ļoti priecājos, ka nav darīšana vairs Saulkrastu pusē. Reāli šis ceļš ir jāpārbūvē, tāpat, kā visi minētie "konkurenti", jo normālas caurlaides tam visam nav.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 3 Atbildēt

svarīgs jautājums - kad arī pie mums pilsētās ieviesīs 30km/st?

www.tvnet.lv/7121061/30-km-h-atrums-pilsetas-klust-par-normu

Atbalstu, vajag, jo tad varēs novākt tos plastmasas strīpainos stabiņus, kas sadīguši kā sēnes pēc lietus

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Ne jau zīmes liek ievērot ātrumu - labā prakse ir būvēt ielu atbilstoši ātrumam. Kasiņš te sūdzas, ka dz.zonā brauc kā pa šoseju. Normāli dz.zonā ir daudz trajektorijas maiņu, sašaurinājumu, ja ātrāk par 20 tikai F1 var pabraukt

Braucejucis Reģ.: 01.12.2019
0 1 Atbildēt

Ka jums liekas vai noklusetais atrums "90" pec krustojumiem un pec apdzivotam vietam nav tomer parak sarezgiti prasit vaditajiem pasiem izdomat? Man skiet ta kaut kada zina ir tada pagatnes atrauga - plusmas organizesanai tadi noteikumi diez ko nepalidz, tikai spejigakie vaditaji (haha) saprot un seko tiem punktiem. Varetu uzlikt pec krustojumiem un pec apdz.vietam zimes "90" un domaju ka liela dala drocitaju brauks normalak jo beidzot bus skaidrs uz cik tur domats braukt. Ja jau ir nauda stabiniem tad gan jau zimem ari bus.

Un vel pardomas ja jau kengaraga uzlika zimi "neaiznemt krustojumu" tad var uz siguldas sosejas uzlikt "pec iespejas neaiznemt kreiso joslu". Nu kaut viena vieta Lv vajag tadu zimi lai "es neko neparkapju" varza saprot ka pat valsts viniem saka papist mala, tad varbut to lenam saktu ieverot ari uz citiem celiem.

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Vispār jau CSN p. Nr.86 par kreiso joslu. Par to 90, nu cmoon, liekot tiesības, taču visu šito ir jāmācās un cilvēki arī iemācās. Tā jau nupat ir zīme zīmei galā, vēl gribi aiz katra krustojuma 80 un 90 krāmēt.

Braucejucis Reģ.: 01.12.2019
0 0 Atbildēt

Csn ari prasa neiebraukt krustojuma ja nepaspesi to skersot bet redz ka situacija vietam ir tik bediga ka vajag uzlikt specialu zimi nevis gaidit ka daunisu varza pasi no sevis ieveros. Par to ari runa ka ir jega atgadinat (tas nekas ka daudzi noteikti dzirdes pirmo reizi).

Vsp nezinu vai tu pa Lv vispar brauc ka tik augstu verte vaditajus? stavvietas var redzet ka ir tadi kas apjuk pat pie labas rokas likuma kas reali butu jamak visiem, par kaut kadu maksimala atruma macesanu vsp ir jega sapnot?

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Visus vadītājus nevērtēju augstu, taču, ja kkas ir ierakstīts likumā, noteikumos, tātad ievērojams, ja neievēro, reizi pa reizei var noraut sodu, kam uz to dzinnn, tas turpina pārkāpt, kas sodu negrib maksāt, tas arī brauc atkarībā no apstākļiem un spējām, piemēram, es. Nav jau tā, ka nepārkapju, bet visam ir kaut kāda robeža. Tas pats uz zīmēm, teorētiski visiem krustojumiem būtu jābūt apzīmētiem, uz asfalta, grantenes, bet dzīvē tas ne tikai nav vajadzīgs, tas lieki novērstu uzmanību un neko nedotu, ja no tā krustojuma dienā izbrauktu 5 mašīnas. Tas pats ar to 90, ja es esmu mācījies CSN un sekoju līdzi zīmēm un zinu kur atkal var braukt uz 90, kāpēc jādublē? Ok, ir atsevišķas vietas, kur prasās, līdz šim izbraucot no Baltezera uz Rīgas pusi, tur mūžīgi visi uz 70 aizbrauc līdz A2 kaut varētu uz 90, bet nu visur tas nav vajadzīgs. Tiesa 90 zīmei ir kkādas juridiskas sekas par tās prasību pārkāpšanu, par info zīmju pārkāpšanu seku nav. Piemērs, salika tos ātruma ekrānus, ir pie Ādažiem viens, kurš ar sarkanu rāda jā pārkāp, ar zaļu ja nepārkāp. Pirmajā reizē kāds skatās un bremzē, cenšas kļūt zaļš, otrajā un nākošajās reizēs jau pajāt, kā brauca pirms, tā arī turpina, jo tam ekrānam nav juridiska spēka, līdzīgi ar "Lūdzu neaizņemt kreiso joslu", zīmei nebūs juridiska spēka, CSN prasības nebūs mainījušās.

Braucejucis Reģ.: 01.12.2019
1 1 Atbildēt

Es jau ari neteicu ka vajag aiz katra krustojuma likt 90, kaut vai tapec, ka uz laukiem ir tik reta satiksme ka vari braukt ka gribi jo tevi apdzit nevienam nav problemu. Bet piemeram ir vietas kur vispar ir 90, bet pirms krustojumiem ir zimes 70 - vari minet uz cik brauc vairums visu posmu. Un par ko cp vinus sodit? Nekas netiek parkapts. Ka piedava risinat tadas vietas?

Man skiet ka likt vaditajiem pasiem funktieret ir tada veca skola - problema ir tada ka masinu ir daudz, daudz vairak un un vairumam autovadisana vispar neinterese. Tapec butu jamaina csn uz to pusi lai mazak vajadzetu domat un butu vairak skaidrs ko vajag darit. Vismaz tur kur ir daudz brauceju.

Ak ja, un arpus apdzivotam vietam Csn prasa gan braukt tuvak labajai malai. Vienkarsi kada jega to vispar zinat ja policijai vienalga? Nekas jau nebus par to. Nu ja policija neaudzina tad varetu vismaz uzlikt zimi kas informe.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Nu ja pat to nevar izdomāt, kā tad lai prasa, lai kāds saprastu, kam galvenais ceļš, vai iespējams apdzīt u.tml?

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Njā, lai vairs nav jādomā Un tad tiešām dzen purns purnā, jo nebija zīmes, ka apdzīt aizliegts, braucu uz 70, jo nebija zīmes, ka nevar braukt uz 70. Kaut kā liekas, ka tieši otrādi jābūt, ir jādomā līdzi katrai kustībai, vispirms izdomā un tad dari, tas pats 7x nomēri un tad griez.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
3 3 Atbildēt

1. stabiņi ir lētāki par ceļa zīmēm

2. pa grants ceļiem jābrauc 80 km/st

3. neaizņem kreiso joslu bez vajadzības - oi, tur jānomainās vairākām LV braucēju paaudzēm, bet nepaspēs nomainīties, jo automobiļu vietā visi lidināsies ar personīgajiem droniem . un tad jau tās joslas ir pie kājas

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 1 Atbildēt

Hmm, kāda X pēc pa granteni jābrauc ar 80 km/h ???

Tā kāda nodeva dranķīgām asfalta riepām, vai kas ?

Jo ir auto bijis kurš tukšs ~ 70km/h laukos ir baucams, jo citādi likumos pakaļa iet šķērē jo viegla, un tas pats auto pilns ar "resnām pakaļām", un līkumos vēsi jau ar 90km/h un citur ar 120 ....

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

Visas vasaras riepas ir sliktas grantij. Par uniroyal rainexpert laikam labākas atsauksmes, bet grantenei vajag ziemeni ar asu protektora malu, nevis apaļu kā asfalta riepai

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Nu vispār jau tā ir Satiksmes noteikumos rakstīts - grants ceļiem max ātrums 80km/h. Ja kāds prasa, kāda X pēc.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ir jau ir tur to fufeli par grunteni ielikuši CSNā. Bet pie vienas vietas ...

Freijers Reģ.: 06.09.2018
0 0 Atbildēt

Jāliek radars !

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tā ir nodeva putekļu mākoņiem, kas ir ceļa segums kas tiek pacelts un aiznests grāvjos. Vai tie desmit kilometri ko dod - tas ir cits jautājums.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Šajā nedēļas nogalē izbraukājot Aizkraukli, piektdienas vakarā vienā virzienā un svētdienas otrā, esmu mazliet pārsteigts - gadu atpakaļ braucot pa Daugavas kreisā krasta šoseju varēja diezgan bieži atrauties tālos no automātiskajām gaismām acīs - tagad kaut kā viss ir palicis pieklājīgi un civilizēti, pretī braucošie slēdzas ar roku, lielākoties aiz uzkalniņa - vai lielais vairums lepno jauno mašīnu nonākušas līzinga devēju stāvlaukumos?

core Reģ.: 03.01.2017
2 0 Atbildēt

msh rakstīja: Jā, protams ka tur var būt daudz un ļoti daudz - degvielas patēriņš litros uz simts kilometriem Kaut gan jā, ja tu par ieskrējienu - tādam begemotam piecas sekundes ir daudz, ir tikai viena problēma - tas kurš nolocīja tādu pašu žūksni par ātru mašīnu, nevis par lielu begemotu, ir jau aiztraucies tālēs zilajās, jo tāds pats bīdelis normālu mašīnu līdz simtam uzceļ jūtami ātrāk...

P.N. Es gaidu kad vienreiz pseidodžipu modi nomainīs busu mode

Daudz bla bla bla un ļer ļer ļer, bet tā arī neatbildēji kā sanāk ka tavs golfs ir ātrs, bet X5, kurš ir ātrāks par tavu golfu, ir lēns?

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 4 Atbildēt

mašīnas ātrums ir atkarīgs no braucēja meistarības un pieredzes

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

... vai brīvās naudas daudzuma ;)

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 1 Atbildēt

nauda nespēlē tik lielu lomu, re - viens miljardiera dēls sasita pagani zonda, cik tur miljoni viņa maksāja

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Nu ja bet teiksim profesionāla vadītāja vidējais ātrums dzīves laikā, noteikti ir mazāks nekā šitādu "naudas kā spaļu" auto "bumsītāju" vidējais dzīves laikā, tas nekas ka nobraukts tiek stipri mazāk kilometru ;)

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Varu atkal sākt besīties par savām Yokohama IceGuard stud naglenēm - pagājušajā nedēļas nogalē nobraucu ap 700 km kā karalis, viss normāli, saķere laba - tagad palika siltāks, un, bļin, tās riepas slīd! Ja laiks paliks tāds kā tagad, ap +3, tad reāli prasītos likt atpakaļ vasarenes...

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Tagad slīdēs visas gumijas, neaizmirsti ka ceļus sāk apstrādāt ar pretapledojuma šķīdumu, tas ir tik lipīgs, ka bez kārtīgas ķīmijas nevar nomazgāt. Tip tā kā kaut kāda eļļa

k442 Reģ.: 22.02.2014
0 0 Atbildēt
WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Ko teiks, ko teiks - lai neaizmirst sev ķiveri, HANS devaisu (https://en.wikipedia.org/wiki/HANS_device) laicīgi iegādāties un kādu sacīkšu tipa beņķi - ar tādu atklātu uzprasīšanos ilgi nebūs jāgaida, kad šīm drošības lietām radīsies pielietojums ...

P.S. Vienreiz izdupsēs, otrreiz vairs negribēs ...ja būs kam gribēt ...tfu,tfu,tfu ...

P.P.S. ja CP vai PP tādu klaunu var atrast - varbūt var populārzinātniski paskaidrot ( vai video parādīt) kā tas ļoti bieži beidzas ...

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

"Smagā" auto šoferis ir Lohs.Tieši tikpat agresīvs, kā vieglā.Turklāt, lohs viņš ir tāpēc, ka runā ar mums lohu valodā.Klaja necieņa- piedāvāt kārtējo izrauto kontekstu un gaidīt lohatbalstu.Pašol viņš hanuj,lai pats kārto.Sižetam (apznāti) nav sākuma- dodu 600%, ka notikuma cēlonis meklējams tieši tur.Bet fordistu principā vajadzētu uzvilkt zarā, tur būtu pietiekoši acīmRedzamu/praktisku iemeslu.

Cp mums ir infantila un akūto problēmu neizprotoša.Ne ar ko nepelnoša cieņu sabiedrības acīs.Nevienam no beidzamo gadu safilmētajiem incidentiem nav bijis itin nekāda normāla izskatījuma vai kaut brīdinājuma.Vadītāju pastiprinātā nosliece uz savstarpējo rēķinu kārtošanu ne ar vienu vārdu nekad nav tikusi komentēta.Klauni un āksti, nekā citādi.Tāds reku Lietuvas cp prnieks būtu sen abus gaiļus atradis un publiski rakā nolicis.

k442 Reģ.: 22.02.2014
0 0 Atbildēt

Šis nofilmētais gabals ietilpst manā regulārajā uz/no darba maršrutā. Par "priekšvēsturi" - protams, klāt nebiju un neredzēju, tomēr grūti iedomāties variantu, ka filmētājs iepriekš būtu varējis kaut kādā veidā traucēt braukt nofilmētajam. Kā diezgan ticamu varbūtību varu minēt, ka nofilmētais pa A9 ir nesteidzīgi ripinājis cauri visai Grobiņai (ir redzēti arī tādi, kas velkas ar ~ 40 km/h un pie radara vēl lēnāk), tas ir aptuveni 3 km faktiski bez apdzīšanas iespējām, bet filmētājs aiz viņa nepacietīgi dīdījies, kaut gan video redzamie ap 60 km/h spidometrā, braucot ārā no apdzīvotas vietas, nav ne tuvumā "vilkšanās". Un, "kā pateicība" par "elpošanu mugurā" tad no nofilmētā puses arī nāca šī "izpildīšanās", kas redzama video.

P.S. Personīgi no manis filmētājs pelnījis lielu FUI par nejēdzīgi iesākto apdzīšanu, jo tā bija reāli bīstamas situācijas izveidošana ar potenciālu citu, "nevainīgo" satiksmes dalībnieku iesaisti. Pāris simtus metru tālāk, iebraucot Liepājā, būtu vai nu katrs pa savu ceļu aizbraucis, vai nu izmantojis garām tikšanai Brīvības ielā katrā virzienā esošās 2 joslas, kā realitātē droši vien arī bija...

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Visdrīzāk tā arī bija.Smagais "porfs" nepēja paciest kāda nesapratni starp atļauto un nesodāmo.Lohs vieglais padomāja un apvainojās pretim.

Bet es gan neatceros tādu brīnumu,ka kāds spiestais kādreiz būtu reāli pakļāvies spiedienam un mainījis savu pasaules uzskatu.Mācīt savureiz varbūt var pēc principa nomāciji/aizbrauci.Un arī tad jāpatur,ka pastāv drīza iespēja vēlreiz satikties krustā vai ceļmalā.Ja mācīt katrreiz un visus,mūsu nepietiks.Jo lohu ir daudz vairāk. Ja aizvainot tīšām- nu tur var dabūt pretim jebko un no praktiski jebkura.Ja šis ir kādam kļuvis jau kā ikdiena un pie katras iespējas,viņš vairs tālu neaizbrauks.

smaidiigais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Smagā šoferis lohs parastais. Vieglais brauc uz 70 - kādi 100 m viņam priekšā arī brauc kāds uz 70 - ko tas smagais tur cepās? Tač zina, ka drīz ātruma ierobežojums, tad kāda jēga līst buferī.

Un vieglais arī lohs. Redz, ka smagais nervozs - nu piespied gāzi, tas nekas, ka pēc tam būs jāpiebremzē.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

nu man poh ka tas ir smagā šoferis, ja jau tik ļoti vajag lai tak mauc, bremzi spiest tieši priekšā nenak ne pātā ja vien notikumi priekšā to neprasa, un kur nu vēl pātrinaties kad kāds iet uz apdzīšanu, luk tad gan es apsvērtu nospiest bremzi.

Tiesa diez vai mani kāds redzēs šādā situācijā, ja ceļa zīmes to neprasa - tik lēni braukts netiks.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 1 Atbildēt

ir gadījies daudzreiz

pie kam kāpēc jāapdzen ja tūlīt pēc tam bremzē un sāk vilkties lēnāk?

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Vai arī tūlīt iegriež kādā vārtrūmē.

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Šodien viens lohs man gadījās uz ceļa. Ar zilu 7ā gada imprezu GT-1055 ar brieža ragiem uz jumta. Braucu uz 60 pēc Waze pa brīvībeni ārā no Rīgas un aiz Juglas t/c šis piebrauc blakus kko noskatās un piebrauc priekšā met pa mēmajiem, tā vairākas reizes, uzmeta fakuci un aizbrauca Baltezera virzienā, īsi pirms Baltezera vēl vairākus apdzina nu tā uz saprāta robežas. Stāsts pirms šī, lēnām apsteidzu, pa kreiso joslu braucot, vienu transportieri ar kasti aizmugurē, bet nu mēs abi tā 55-60 robežās, redzu, ka tā Impreza pa aizmuguri baigi žigli visus dzina un ielīda nu man burtiski pašā pakaļā, šitādi gājieni man nepatīk, tādēļ arī ne pārāk steidzos apsteigt to labajā pusē esošo. Vai adekvāta rīcība no tā jefa?

P.s. nedzinos baigi pakaļ jo mašīnā bērns, bet ja kāds zin kur šito tirliņu atrast, droši ierakstiet te, labprāt aprunātos ne sievas un bērna klātbūtnē.

P.p.s noziņoju arī policijai, bet nu diemžēl pa ceļam neredzēju noturētu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

NU zini ja tas GT1055 būtu steidzies, mi'dzinājis ar guņiem utml. to vēl varētu saprast - tu viņam sanāk apzināti sip prātu un nelaid skriet - iemesli var būt dažādi ka'pēc...

BET ja pēc tam izdomāja ka ir laiks tev sipt prātu, tad jau tomēr nekur nesteidzās ar visiem saviem "vējā plandošiem pirkstiem" ... tāda rīcība nav sevišķi adekvāta, ja jau tomēr nekur nesteidzies bet gribi pamācīt kā citiem braukt ... tad varbūt par instruktoru jāiet pastrādāt ...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Videoreģistrators->iesniegums policijai caur elatviju.

Tas ir oficiāli, process pošol. Agresīvo jau diezgan viegli var dabūt

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 1 Atbildēt

nu viens tāds tirliņš sabojā visu braukšanas kultūru uz ceļa, uzrodas uzreiz vairāki līdzīgi apkārt, arī sāk trakot un izrādīties

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Vispār te var rakstīt un rakstīt,tik es esmu par slinku un plus tam nav jēgas jo dalbajobu uz ceļiem paliek aizvien vairāk.Katru dienu saskaros ar pamuļķu pigoriem,vistrakāk ar vistām(sievietes),tas ir totāls vāks,nedod dievs tu esi aiz viņas,var iet pakārties.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti