Šofera dienasgrāmata.

gunbox Reģ.: 23.12.2016

Uzmeikošu vēl vienu spama vietu, kur padalīties par šofera dienu. Būtu forši, ja šeit nediskutētu bet vienkārši iemetam stāstu, cik "patīkama" Latvijā ir braukšanas kultūra.

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ..52
650 Reģ.: 25.01.2017
6 0 Atbildēt

Katrs daudzmaz situāciju kontrolējošais vismaz daļēji "vērtē" sev priekšā notiekošo un mēģina to tulkot pēc savas saprašanas par pasaules uzbūvi.Pamatā jau ir skaidrs, kurš ir "kas" un savureiz Kāpēc viņš (šobrīd) nebrauc pa to iespējami labējo.

Bet ir Lohi, kuri pa tukšu šoseju vienkārši visu ceļu mauc pa trešo/kreiso.Tā būtībā ir nepieklājība pret jebkuru aizmugurēbraucēju.Kur nu vēl tādu, kas tam acīmredzami tuvojas.Tas pats, ja pa dienu pie daudzmaz intensīva joslu aizpildījuma.Lohu var atpazīt.Arī ātram braucējam vismaz ik pa laikam uzrodas iespēja kādus kaut 300m pārkārtoties uz vidējo.Tādējādi viņš demonstrē savu lojalitāti pret apkārtējiem (iespējams, tikpat "ātrajiem").Ja viņš tev priekšā reizi pusotru tā izdara- skaidrs, ka tu viņam "piedosi", ja viņš pēc tam kādu laiku pabrauks nonstopā pa to trešo.

Nav pieklājīgi braukt dibenā un uzspēlēti spiest nost savu priekšābraucēju, ja skaidrs, ka viņu tur kāds priekšējais aizmigušais kavē un ka viņam nav īsti kur palikt.Šī sērga mums reāli notiek.Daļa daudzmaz normālo braucēju ir iegājuši savā lohelementā un vairs nefiltrē situāciju- kurš kuru aizkavē objektīvu iemeeslu dēļ un kurš ir vnk Lohs..

spainis Reģ.: 27.04.2006
2 0 Atbildēt

Vakar uz Siguldas šosejas gadījās kreisā joslas dalbajēbs. Šosejas atjaunotajā posmā vilkās ar vecu allroadu pa kreiso joslu, bet ne tā, ka kreisās joslas vidū, bet tā, lai kreisais ritenis iet pa balto uzkrāsoto līniju kreisajā malā. Piebraucu no aizmugures, pēc brīža veica pārkārtošanās manevru uz labo joslu, bet tur arī palika tā, lai kreisais ritenis būtu uz ass līnijas. Kad biju apdzinis, tad dalabjēbs atgriezās kreisajā joslā ar riteni uz kreisās baltās līnijas.

Kas tādiem ir galvā, grūti saprast...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 1 Atbildēt

Vienīgais racionālais iemesls ir jau tēmē uz apgriešanos. Varbūt ar audi pozorna pa 1. Joslu - tā ir škodām un vw

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
4 0 Atbildēt

Jācenšās piedot tiem kas apkārt brauc Jo viņi ir tik dažādi braucēji, un tik dažādi viņiem tie aizbraucamie mērķi

Kā tajā anekdotē kur milicis aptur mācītāju, kas pēc vakardienas kristībām un kvēlojošām oglēm tā īsti nav vēl atgājis...Uz miliča jautājumu, nu svēto tēv, ko tagad darīsim? Šis mierīgi atbild. Kad tu sagrēko un atnāc pie manis, es taču tev tos grēkus atlaižu! Tagad esam tā kā mainītās lomās

gunbox Reģ.: 23.12.2016
2 0 Atbildēt

Šodien sveiciens kablukiem. Īpaša rase bez pašsaglabāšanās instinkta. Šodien viens tāds, noteikti kravas nodalījumā ielīdis gulēt, jo savādāk es nevaru atrast iemeslu, kāpēc bija nepieciešams izlīst tieši priekšā uz 70km/h braucošam, nezinu cik tur - 20-30t smagam kraviniekam priekšā, lai uzreiz mestu pa mēmajiem priekš nogriešanās. Kaut kur zemapziņā nožēloju, ka nesaīsināja šo par hečbeku.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Jā.Bet vēl īpašāka ir to vipDalbaēbu Rase, kuri tajā rajonā par kaut ko "atbild".Viņus saīsināt nu nekādi nav iespējams.Ja nu vienīgi tajā caurumā uz tās barjeras kādu no "viņiem" nolikt Ra-kom.com

- tas ir tieši tur, kur kopš gadsimta sākuma drošības sētā ir "plānotais" caurums (viens/no, kam palete bija sapuvusi, pirms 2g tika novākta), kā arī turpat kopš 17tā gada rudens vētras atkarājas žoga drāšupinuma fragments (pland jējā, metru no pretējās puses kreisās malējās joslas brauktuves).(90).(. Mežmalas ielas krustojumā DALBAĒBI nav par uzlikuši zīmi, ka tur IR krustojums (visnotaļ intensīvi izmatots....), kur nu vēl kādu marķējumu uz assfalta.).(90).( ...Pirderassu karaliste, dot.com.plet.hanuj

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

šovakar pa pleskavas (pardon, vidzemes) šoseju visi, ar ko man bija gods dalīt šosejas braukšanas reizi, uzvedās rātni un brauca vilcieniņā 85-95 kmh

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Rr19 rakstīja: Es domāju par tiem, kuri pirms foto nomet 80-85 vai pilsētā 45.Ja runa par

motoriem, tad kāds motors ir tavam Golfam, ja pie apdzīšanas tev jåieliek 3 robā, tas nozīmē, ka ar 5 tas motors ir mironis.

Trešajā robā jāliek tāpēc ka šitā ir foršāk

...nekā šitā...

Kameras aiztures dēļ nevar redzēt ka abi apdzīšanas manevri sākas no apdzenamā ātruma. Kā redzi, trešajā fūri var nokost ātrāk nekā piektajā kaut kādu džeri, par pievienoto vērtību - sajūtām - nerunājot

P.N. Ja manu kārbu kontrolētu nevis es ar savu labo roku, bet gan vadības bloks, tas tādā ātrumā ieminot pedāli grīdā izdarītu kikdauni uz to pašu trešo robu...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Es vispār ar 6. mēdzu apdzīt... Ko nu?

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
1 4 Atbildēt

nuja, fūrei ātrums 90 km/st, tātad , sākot apdzīšanu un turpinot paātrināties.... pareizi, sūti savu video uz policiju, lai tev uzliek sodu par ātruma pārsniegšanu

WALA Reģ.: 19.06.2002
7 0 Atbildēt

Tikai idioti apdzen ar minimālu ātruma starpību, traucē gan paši sev, gan apdzenamajam, gan arī jebkuram kurš trāpās braucam pretī ...

un tikai demagogi mēģina iestāstīt ka tas vēl ir labi satiksmes drošībai ...

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Kā to ņem - vai tad CSN atļauj drošu apdzīšanu? Pašam ir gadījies dažas reizes piedzīvot ka dzenot nost kādus sēņotājus, pirms manis apdzīšanas manevru uzsāk kāds, kurš apdzen nevis ar pedāli grīdā, bet ar ~110 kmph...

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

CSN un CSL ir tikai norādes kas paredzētas drošākas pārvietošanās nodrošināšanai, atbildība par drošu braukšanu gulstas uz vadītāju. Un ja vadītājs nesaprot šīs pāris vienkāršās patiesības, tad biežāk iekuļas nepatikšanās.

Tu taču ari lai uzbrauktu slidenā nogāzē gravas otrā pusē nesāksi bremzēt ja tur bus zīme 30 vai 20 un acīmredzamas nepieciešamibas braukt lēni nav ...

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
1 1 Atbildēt

Nevaru jūs abus atbalstīt ar domu par lielu ātrumu apdzenot. Pats nesen dabūju driftēt, jo uz ceļa apdzīšanas brīdī iznāca 2 stirnas. Otrs faktors ir diezgan daudzie mazie ceļi un pat neceļi no kuriem izgriežas viss, kas ripo. Protams ātrums neizraisa sadurmi, bet ja tāda notiek tad lielākā sekas ir smagākas. Arī nobremzēt vai izvairīties tomēr grūtāk.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
1 0 Atbildēt

Tie sēņotāji parasti, izgrieżoties pa labi no sānceļiem, skatās tikai uz kreiso pusi.....

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Tu laikam esi dīvains, ja pa ceļu velkas traktors, tad redzot krustojumu es rēķinos ka tas var gribēt nogriezties, un reizem ja tam astē padomju laika piekabe, ka pagriezieni un bremžu guņi var arī nedegt. Ja krustā redzu auto tad arī akli netesu garām kamer nezinu kur šams paliks . Un stirnu buku pie Smārdes ari tješi apdzīšanas brīdī pie 120+ arī esmu dabūjis, bet nē nebremzeju, jo pārejie bija pārāk tuvu, principā paša drošībai butu bijis labi uzpiest vel līdz 160, vienigi tad tas kas dzina aiz manis vai tie kas nedzina to būtu dabūjuši tieši priekšā, izdevas dabut ka jams pualīdz bija sanos, nobijās un kājām slīdot aiztina prom. Protams esot praktiski blakus vēl piebremzeju un metu atpakaļ sava joslā, jo nu bija gan vietas to izdarīt, un tūlīt pat atkal pa pedāļiem lai citiem nemaisītu gaisu ...

P.S. doma gan protams nebija glābt citus, bet tikai nesataisīt sūdīgāku situāciju, ja nu vēl kās mainās situācijā, bet nu "nemīzt" šādas situācijās jau laiku atpakal esmu iemacijies, tapat kā nebaidities likt pa mēmajiem tad ja to vajag ...

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
3 1 Atbildēt

Ja smago apdzen ar 110-120,tad tas skaitās par lēnu? Tu laikam māki tikai pedāli grīdā spiest, bet pie Medemciema bremzē, jo neredzi, ka zīme 70 noņemta.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Jā, ja tu smago apdzen uz 110, jo bail ka pēkšņi kādi cepisti neizdrāž par ātruma pārkāpšanu, un tev pie dirsas kur liksies aizmugurējais, kurš savu apdzīšanas manevru aprēķinājis savādāk, tad ne tikai tas ir par maz, bet TU ESI MUDAKS. Ne reizi vien esmu bijis šādā situācijā; žēl ka ja es izdomātu tādu mudaku pastumt, pēc CSN tas mudaks to varētu iztulkot kā "sadursmi".

Tu laikam māki tikai muļķības rakstīt bet nemāki ieraudzīt kas sarakstīts citur - kā reiz pirms dažām nedēļām pie tā medusciema brīnījos par to kāpēc puse plūsmas atmetas, jo man neizdevās pamanīt nevienu zīmi kas liktu man tā darīt. Bet nu jā - šo to es nemāku - apdzīt es tiešām māku tikai minot pedāli grīdā; uz 110 līst pretī braucošajam purnā es nemāku un man nav arī plāna to apgūt.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

Pamēģini kādreiz auto, ar kuru nevar atļauties pedāli grīdā. Tad iemācīsies kontrolēt ātrumu apdzenot, nevis pārstāvēt otru galējību.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Saki, pabraucot ar kādu nestabilu piekabi pakaļā, vienmēr braukšu kā ar nestabilu piekabi pakaļā? Tad jau varbūt jāpabrauc ar busu kuram īsa difera dēļ vmax zem 90 un tad visu laiku tā braukšu, ko? Un varbūt tad sanāk ka tā arī visi latvijas sēņotāji tā ir izcēlušies?

Man patīk tā loģika ka ja kāds ar pedāli grīdā apdzen - viņš "nemāk kontrolēt ātrumu" - gribas jau smieties, bet tad jāpatur prātā ka tas, kurš to ir iedomājies, ir Džipistu ģimenes galva, kurš nevar iedomāties ka uz viģiku numurs viens ir jāskatās nevis kā uz apdzīšanas manevru, bet gan kā situāciju, kur ar GTI golfu trešajā robā izgriež diezgan pilnu pulksteni...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Kaut ko nesaprati. Runāju par auto, kam "pedālis grīdā" riskē ar tuvošanos 200 km/h, nevis nestabilām piekabēm. Attiecīgi cenšos apdzenot nepārsniegt 130, nevis vienkārši spiest pedāli grīdā, cik iet...

msh Reģ.: 16.04.2007
1 2 Atbildēt

Nezināju ka 4.2 GC vai XC60 pāris mašīnu nokošanas procesā spētu sasniegt 200 kmph Bet pat ja tā - man tādas problēmas nav, to, cik ātri var ieskrieties cieti nosaka izvelētais pārnesums - max jauda ir pie ~5,2k, ierobežotājs ir pie 6,8k, bet jau pēc 6k motors jau beidz elpot, attiecīgi tā kā pirmajā viģikā var ieskrieties līdz 130, tālāk līdz 150 jau lēnāk, bet līdz ierobežotājam, kurš varētu notikt kaut kur pie 160, iet tik lēni, ka neatceros nevienu reizi kad būtu viņā ieskrējis...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Interesanti, kas ir 4.2 GC... Bet domāju, ka XC60, "kožot" vilcieniņu mierīgi sasniegtu 200 - ir pamēģināts tur, kur drīkst. Bet līdz tiesību atņemšanai nav vispār nekādu problēmu ieskrieties - pat uzsākot apdzīšanu ar 6. pārnesumu un apdzenot vienu fūri. Un tevis rakstītais apliecina, ka nezini, ka ir apdzīt ar auto, kam arī apdzīšanas laikā ir jāskatās spidometrā, nevis

tikai jāspiež pedāli grīdā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Es apdzīšanu cenšos pabeigt pēc iespējas ātrāk, nevis procesā urbināt degunu un skatīties spidometrā Tas laikam būs pielipis no visādu C6 un RX braucējiem. Jā, ar tām pāris normāli ejošajām mašīnām, ar kurām dažreiz sanāk izkost kādu līkumu pa dižo pilsētu, pa šoseju garākus gabalus nav sanācis braukt - tur varbūt man pieliptu tavi paradumi - bet ja man pašam ar tādu mašīnu būtu jābrauc, lai novēstu tādu stulbu situāciju - skatīšanos spidometrā tad, kad uzmanība ir jāpievērš ceļam - visdrīzāk ierīkotu kādu brīdinājuma lampiņu kas iedegtos virs xxx kmph...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Labi uzzīmēji savu tēlu - panikā iekrampējies stūrē, pedālis grīdā un klapes uz acīm, nespējot redzēt neko citu, ka vien galvu reibinošo ātrumu. Iespējams būsi pārsteigts, uzzinot, ka var apdzīt bez stresa, izvērtējot satiksmi un auto spējas, un neveikt apdzīšanu tad, ja nav iespējas to pabeigt bez neadekvāta ātruma pārsnieguma.

Bet nu lampiņa, kas iedegas pie xxx pārsnieguma, ir ģeniāla doma. You made my day. Vēl labāk - uzliec suņu elektrošoka kaklasisksnu un pieslēdz tam brīdinājumam.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, iedomājies - cilvēki mēdz mašīnās ierīkot līdzīgas lampiņas, tik uz apgriezieniem, ne ātrumu, sauc par shift light - es līdz šim divās [ne savā] esmu tādas ierīkojis, kaut kad manā arī būs.

Par to - "Iespējams būsi pārsteigts" - jā, būšu - tavi draugi, pseidodžipisti, kā arī visādu prēmiumu ne-pseidodžipu braucēji tā nedara - parasti ir - pieplok pie aizmugures, nu, vai, vismaz sēž astē, un piepeši hopc, plēš garām kā stāvošam; diezgan bieži tie manevri ir tik cieši [attiecībā pret pretī braucošajiem] ka es pats uz tādiem izietu tikai ārkārtējas vajadzības gadījumā. Tas apdzīšanas stiliņš ko tu te apraksti parasti novērots 10-15 gadus veciem golfiem un tamlīdzīgu mašīnu braucējiem - tur gan tiešām ir klapes uz acīm, izvērtē manevru tā lai pats var apdzīt, un tā kā klapes ir uz acīm, tad nevar spoguļos saskatīt ka vēl kāds apdzen...

P.N. Par paniku pasmējos - panikas nav, bet dažreiz bik adrenalīnu gadās saķert

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
2 1 Atbildēt

Lido uz savu Liepāju ar lidmašīnu, neviens nemaisīsies pa priekšu.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 0 Atbildēt

Interesanti, cik ilgi vēl CP pieļaus auto bez ieslēgtām aizmugures gaismām nakts redzamības apstākļos? Vēl vairāk, kad tiem neaptēstajiem autovadītājiem pieleks, ka viņi nav redzami naktī? Īpaši izceļas visi pēdējās 5-gades japāņu auto, kuriem acīmredzami auto režīms gaismām nemaz neparedz ieslēgt arī aizmugures lukturus. Un tā viņi patiešām arī brauc, ar dienasgaismas LED (bez tuvajiem lukturiem) un bez aizmugures gaismām

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

Auto tak arī āfrikā ir auto un slēdz visu, vnk led DRL ir spoži+pilsētas apgaismojumā nemani, ja nav tuvo.

To, ka nav apgaismots panelis arī nepamana, t.i. nekad neskatās ātrumu, vai visu pēc waze?

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Nu paga paga, panelim arī nebūs kaut kāds automātiskais apgaismojums?

650 Reģ.: 25.01.2017
3 0 Atbildēt

Tas tik norāda uz to, ka beidzmajā 5-gadē tie ir nekas cits kā prasta konzervbundža.Suuds,no iekšas un no āra un principā. Tas ir varen "droši", kad pjezogalaktiskās autonomās kibernētikas laikmetā nevar uztaisīt to miskasti kaut drusciņ domājošu Loha vietā.

Bet galvenaiss cēlonis ir gadiem ilga klaja neieinteresētība no dažādo to lohuzraugu puses.Pat ne liekureiz atgādināt nav neviens pacenties.Mentiem vispār ir pie dsas,beidamajā 20-t gadē neesmu manījis, ka būtu noturēts un izpsists kāds tas vienluktura lohs.Taksistus ieskaitot- kuri tādi pilna pilsēta ar to vienu lukturi,un kurus vienkārši nav iespējams neievērot (vienīgi ja tīši damonstratīvi negriezt galvu uz otru pusi).

Nesen braucu pilsētā nakts vidū, palēnām pietuvojos trijiem auto.Skatos,viens trafarētā skoda, nu ok, domāju braukšu 50m no muguras, ko man tur līst.Brauca visi apm uz 60.Ta tie divi laika laika gaitā drusku atrāvās no tā trafarētā, jau izveidojās šķirba.Un te pēekšņi no nekurienes (tatad 100% pārsniedzot ātrumu...)pietuvojas golfs.Ar zīmīgu numuru un ar Vienu lukturi! Un viņš izlien pa to šķirbu un vienkārši attālinās! Un menti pēc puskilometra demontratīvi iegriežas krūmos pie domes!Bet golfs tālāk aizsip uz 75, vienkārši pokujā un visiem viss pie d...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

CP ir brīvas štata vietas rīgā 20 vai 30%, un štats ir par mazu mūsdienu plūsmai

Modano Reģ.: 25.11.2019
0 0 Atbildēt

RAV4 auto gaismu rezīms darbojas normāli - paliekot tumšākam arī pakaļa spīd.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Tak tā ir visiem gaismas sensoriem. Vienīgi viņi krietni par jūtīgu, un nelielā puskrēslā vai apmākušā laikā kurbulē tuvo gaismu, aizmirstot, ka ir DRL

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Acīmredzot atkarīgs no aprīkojuma, jo RAV-4 ir viens no biežāk šādi manītajiem (un akliem un kurliem uz signalizēšanu esam)...

Modano Reģ.: 25.11.2019
2 0 Atbildēt

2019+ visiem vajadzētu degt uz auto režīmu, vai arī tiešām cilvēki tādi tupaki, ka nejēdz pareizi slēdzi uzgriest?

Lai vai kā, jāpiekrīt, ka šie neredzamie ir diezgan nepatīkami, it īpaši tagad, kad tumsa ir daudz vairāk.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Vai tad relatīvi jauniem auto drusku vecākiem par 19to g nav apgaismojuma ieslēgšanās momenta iestatīšanas izvēlne agri/vidēji/vēlu? Attiecībā uz automātiskajām tālajām gaismām arī tāda nav? Tas taču ir kāda apm 2010tā gada izgudrojums!

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Cik esmu redzējis, tad auto režīmā pilnīgi visiem auto (pat japāņu ) tumsā automātiski saslēdzas tuvie un aizmugurējie. Tikai dienas gaitas gaismas (t.i. par ko ir cepiens) visdrīzāk iegūstamas režīmā off un arī ne visiem modeļiem. Un gan jau Pasāču arī var ieslēgt off ar tādiem pašiem panākumiem.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Tie nav īstermiņa nomas auto?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Nedomāju vis. Visvairāk tādus esmu novērojis virzienos Rīga - Jūrmala - Piņķi - Rīga. Pavisam nesen pat vienu tādu brīdināju ar neskaitāmiem zibšņiem, cilvēks vēlāk apstājās, domāju, ka izkāps un paskatīsies - bet, nē Tā arī turpināja pilnīgā tumsā vien ar priekšējiem LED. Ok, vēl pilsētā, jā.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

Tādi nu diemžēl ir mūsu nākotnes vadītāji

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Reiz redzēju, ka pogainie nopogā vienu šādu aizmāršu.

Un mani reiz noņēma no trses, kad bija izdegušas abas aizmugures gabarītlampas.

Ja redz, tad jau noņem. Bet pogaino maz. Nesaku, ka vajag vairāk. Vajag neprognozējamāk.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
3 0 Atbildēt

Bet es garantēju, ka vajag vairāk. Dubultā. Un vēl katrai ekipāžai uzlikt plānā sodīt 100 auto mēnesī par "izdegušajām" pagrieziena lampiņām un tik pat daudz par plūsmas ātruma samazināšanu bez iemesla ar neiedegtām avareikām.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Laikam esi ļoti čakls lukturu izslēdzējs ja spēj tiktāl nodzīvoties...

dubis Reģ.: 21.10.2019
2 1 Atbildēt

Poličiem to protokola sagatavošanas laiku vajag stipri saīsināt, savādāk jāties pusstundu ar katru pagrieziena lampiņas nelietotāju vai izdegušo pakaļ lampiņu nozīmē neatrasties satiksmē un ar savu klātbūtni nenodrošināt satiksmes drošības uzlabošanos vai nenoķert vēl kādu. Ja tā padarīšana tiktu saisināta līdz kādām 5min no apstādināšanu brīža, tad arī ar esošo resursu būtu lielāks labums, bet tā jā, arī esmu par policistu atgriešanos uz ceļiem.

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Par šo domas dalās. Man jau arī liekas, ka rakstīt garu un plašu izklāstu par tipveida lietu, ko varētu izdarīt jau gatavā veidlapā, liekas nejēdzīgi, taču ir arī cits viedoklis - ka autovadītājam tā pusstunda ceļa malā kalpo par zināmu mācībstundu.

Ej nu sazin, bet nu varbūt tā CP arī rīkojas, jo nez vai viņi paši nebūtu iedomājušies ieviest tādu lietu, kā tipveida veidlapas - ātruma pārsniegšana vai tamlīdzīgi.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

var jau ieviest formēšanu 5 min, bet pēc tam uzlikt obligātu stāvēšanu malā 30 vai 60 min - tas būtu interesanti

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Vai tikai estiņos kas tāds jau nav? Kad sods ir 60min sēdēt mašīnā Es teiktu, nepatīkami, ja steidzies.

dubis Reģ.: 21.10.2019
1 0 Atbildēt

Pie normāla policijas kadru daudzuma es arī šo atbalstu, bet ja kadru nav, tad katra sekunde vērtīga, šoreiz jau policijai.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Vispār, ja tā mazliet savādāk padomā, šādi audzina tikai to vienu, kam stunda jāatsēž. Ja tur blakus policijas auto, citi braucēji to ievēro un ja kādā zīmīgā vietā viņi CP apturētos redz katru nedēļu, varbūt paši sāk apzināties, ka te derētu būt prātīgākiem, jo kādreiz pašam par pārkāpumu n var sanākt joki.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Mierīgi - un, ja nenoformē 5 min., tad disciplinārlieta ar automātisku izmeklēšanu par jautājumiem no sērijas "ko tagad darīsim?".

gunbox Reģ.: 23.12.2016
2 0 Atbildēt

Kāpēc vispār kaut kādi papīri jāraksta? Kamera uzņēma? Nosūta info ar datu bāzes apmeklējumu, kur ir video ar protokolu. Viss. Braukā tik pa pilsētu un štancē vienu pēc otra. Visam būtu jānotiek automātiski pēc ekipāžas pogas nospiešanas, kura ieseivo 2min garu video. Šobrīd policijas ekipāžai tehnoloģijas ir paaugušās no taksafona būdas līmeņa līdz priekšapmaksas kartes taksafona būdai. Tā ir, kad padomdevēji tehnoloģiju attīstībā valsts iestādēs ir pensionāri un kontuzētie ar Nila Ušakova bildi uz monitora ekrāna.

2023 gadā jau ir nolikts, ka būs masveida digitalizācija. Nedomāju, ka policija ar šādu domāšanas veidu izkāps no mucas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ir aizdoma ka atbilde slepjas tada faktora kā izmaksas, ja tas pie nums sevi "neatpelna" CP "to nebat atļauties" , jo video ir kaut ka jāpārsīta un kaut kur jāglaba noteiktu laiku ...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Jo publiskajā sektorā nemēra produktivitāti. Pēc plāna vajag 100 mentus - ir 100 menti. Tas nekas, ka 2 menti ar videotehniku izdarītu vairāk, kā 100 protokolu rakstītāji

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

to Wala It kā varētu piekrist, bet ir viens BET... Tehnoloģijas ir pārāk strauji gājušas uz priekšu. Bet valsts sektorā nav apguvuši vēl to taksafonu būdu pilnībā, lai izdarītu nākošo soli. Bet nākošais solis atkal būs izstrādāts priekš tādām summām, lai tajā kāds gūtu villu Itālijā. Un tā valsts stagnē, kamēr varētu attīstīties līdzi ar 5G.

Un... kā tev liekas, ko tad tas protokola izrakstītājs šodien dara, ja ne konektējas ar datu bāzi, lai izprintētu protokolu? Un kā tev liekas, kas notiek ar video, kuru uzfilmē vienā maiņā? Viss ir, tikai no nepareizās puses pieeja. Nolikumus raksta idioti. Tehnisko specifiku pēc idiotu lūguma, kurus kontrolē roku berzētāji pie valsts kases. Tas pats programmatūras lauciņā. Veselības datu bāze. Cik ilgi taisīja! Cik ražotājiem nepārgāja pāri! Un vienalga nedataisīta. Bet tur nekā nav. Plika datu bāze ar standarta funkcijām, kuras pat students iesācējs varētu uzprogrammēt. Bet redz kādam vajadzēja uz to vārīties.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Es saprotu tavu viedokli, bet praksē, padomā drusku - ko aizņem teksta lauki ja tie tie tiek atpazīti un saglabāti datubāzē, pret to ja tos nobildē un saglabā + metadati, un cik vēl lielāks ir video fails + tam arī obligāti ir jābūt metadatiem.

Te ar vienkāršu interfeisu un vienkāršu datubāzi vairs neizbrauksi ! + Datu glabāšanas termiņi utml.

+ Pie mums līdz tam nav aizdomājušies, bet daudzviet ir arī jāmaskē nesaistītu personu potenciālie personu dati, kas iekļuvuši "kadrā" utt.

Nu par uzvāŗīšanos es nokomentēšu, neesmu slēdzis nevienu tādu darījumu ne valsts pusē, ne no biznesa puses - nevaru komentēt. Esmu tikai vērtējis vienu darījumu starp lielu LV SIA un nelielu uzņēmumu kurš mēģināja piegādāt pašizstrādātu risinājumu - dziļas problēmas bija abās pusēs ( pats tad strā\adāju tajā liel-SIA, bet citā nodaļā -IT) , sākot ar vajadzību jēdzīgu izklāstu no liel-SIA, pilnīgu ignoranci par sarežģītiem testpiemēriem ( kurus es izraku un speciāli viņiem sagatavoju vēl pirms konkursa noslēguma) no kontraktora, līdz liel-SIA nespējai pārņemt uzturēšanas funkcijas jēdzīgā termiņā ( tipa vieglāk bija piezvanīt kontraktoram lai tiek galā ) ....

Atzinums par pasākumu no manis bija diezgan dusmīgs - abi līdzvainīgi, kaut pasākums bija "labiem nodomiem bruģēts ceļš uz elli", un projekts - podā !

gunbox Reģ.: 23.12.2016
2 0 Atbildēt

Metadati ir nebūtiska vienība. Neko neaizņem. Kvalitatīvu video uz 1TB var ap 500 stundām saglabāt. Tas ir 15k-30k ieraksti 1-2min gariem video. Tāda sīka vienība priekš 100TB glabātuvēm. Un šobrīd arī līdz 5PB pērk. Un tas ir skaidrs, ka video ir automātiski jādzēšas pēc kaut kāda nosacīti minimāla perioda pēc soda apmaksas, jo apmaksājot sodu, tiek atzīta pilnībā sava vaina.

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

Nestāsti, šitam es neticu, nekādu kvalitatīvo video tu tā nesaglabāsi, esmu strādājis kādu brīdi ar videonovērošanas kamerām, pat ar video (no 2 MPix kamerām) kas sastāv no stop-kadriem + reaģēšanu uz kustību - pa nedēļu saskrien bez jēgas TB. Un tajās kamerās pie sliktāka apgaismojuma būs labi ja var numurzīmi vispār atsķirt, jā teorētiski auto novietota kamera ir tuvāk un ar labāku rezamību, bet līdz ar to visdrīzāk arī video būs lielāka izmēra, jo bilde "biežāk mainas"un tas sliktāk kompresējas .... + tas viss vēl jāreplicē vai jāarhivē utml.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
1 0 Atbildēt

Priekš fakta konstatēšanas 30m attālumā nav nepieciešama super laba kvalitāte, ja ir moderna aparatūra un gudra pēcapstrāde uz atbilstošu kodējumu. Bet kā jau te minēja, labāk tad lietderīgi kādam dod darba vietas ar nosacījumu, ja tur strādās profesionāls, nevis atkal kārtējā amatpersona, kuru pastūma nost no valsts kases.

Videonovērošana ir nedaudz cita, nostagnējusi līdz vemšanai tēma un pie mums ar ko saskarās biežāk - dēļ valsts nekvalitatīvā nolikuma. Un arī nav skaidrs, kāpēc tur joprojām izmanto 10 gadus novecojušas matricas un kaut ko cenšas piedzīt ar linzām un šķību softisko. Tā pati štrunta 108 MPix kamera ko tagad sāk grūzt mobīlajos bez visādām augstām kvalitātēm gradāciju paņemt tādu, ka cilvēks ar asāko redzi tikai ar binokli saskatīs. Varētu teikt, ka šodien ir tas slieksnis, kad matrica sāk izspiest lēcas prioritāti no daudz sfērām. 2..5...MPix ir vienkārši mēsls uz kociņa ar ko aizlāpīt caurumu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu labi nevaru īsti komentēt kādas tās vajadzības ir Policijai, un par matricām ar tā kā īsti iebildumu nav, bet optika pārsvarā + laikasptākļu noturība ir tā kas pārsvarā veido vidonovērošans štruntu cenu ( te atkal tas var nebūt attiecināms uz Policijas aprīkojumu !), un tas ka kaut kur ir jāglabā to video arī bremzē to vidoenovērošanas kameru attīstību - jēga tev no dārgākas un labākas kameras, ja no tās video nebūs kur glabāt, vai arī izšķirtspēja tāpat būs nogriezta uz minimumu ... Tādēļ arī tas tirgus stagnē, bet ja runā par super lielām sistēmā, tad gan Huawei gan Hitachi ( abus zīmolus pārstāvam) piedāvā video-izsekošanas risinājumus sākot ar kamerām, softu līdz datu glabāšanai - un tici man tas viss ir aizsniedzams (cenu ziņā) pārsvarā lielpilsētām a la Londona kurās tās kameras lietotu visi sākot ar patruļpoliciju līdz speciālajiem drošības dienestiem ...

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Viss īzī - potokols 20 sec laikā un tad nolaiž riepu. Kamēr pumpēs - padomās

boliks Reģ.: 22.03.2004
2 0 Atbildēt

Vai ir kāds info cik tālu Latvijas valsts ir tikusi ar šo

sadursme.lv/bus-likuma-grozijumi-par-celu-nodokla-piemerosanu-latvijas-iedzivotajiem/

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 2 Atbildēt

Šis saucas "brīvs cilvēks, brīvā valstī". Bet vienmēr pastāv iespēja atrast citu valsti. ;)

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
2 0 Atbildēt

Ogre uztaisīta par vienu lielu būvlaukumu.

Es esmu par ceļu remontiem, bet ne jau tad, ja tie visi ir vienā laika periodā.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Es saprotu tavu viedokli, bet praksē, padomā drusku - ko aizņem teksta lauki ja tie tie tiek atpazīti un saglabāti datubāzē, pret to ja tos nobildē un saglabā + metadati, un cik vēl lielāks ir video fails + tam arī obligāti ir jābūt metadatiem.

Te ar vienkāršu interfeisu un vienkāršu datubāzi vairs neizbrauksi ! + Datu glabāšanas termiņi utml.

+ Pie mums līdz tam nav aizdomājušies, bet daudzviet ir arī jāmaskē nesaistītu personu potenciālie personu dati, kas iekļuvuši "kadrā" utt.

Nu par uzvāŗīšanos es nokomentēšu, neesmu slēdzis nevienu tādu darījumu ne valsts pusē, ne no biznesa puses - nevaru komentēt. Esmu tikai vērtējis vienu darījumu starp lielu LV SIA un nelielu uzņēmumu kurš mēģināja piegādāt pašizstrādātu risinājumu - dziļas problēmas bija abās pusēs ( pats tad strā\adāju tajā liel-SIA, bet citā nodaļā -IT) , sākot ar vajadzību jēdzīgu izklāstu no liel-SIA, pilnīgu ignoranci par sarežģītiem testpiemēriem ( kurus es izraku un speciāli viņiem sagatavoju vēl pirms konkursa noslēguma) no kontraktora, līdz liel-SIA nespējai pārņemt uzturēšanas funkcijas jēdzīgā termiņā ( tipa vieglāk bija piezvanīt kontraktoram lai tiek galā ) ....

Atzinums par pasākumu no manis bija diezgan dusmīgs - abi līdzvainīgi, kaut pasākums bija "labiem nodomiem bruģēts ceļš uz elli", un projekts - podā !

Pārāk aizraujoties ar fotogrāfiju glabāšanu var tik pie interesanta fenomena - man nav aizliegts uz sava auto uzlīmēt uzrakstu, kas sniedz personisku informāciju, kura tiek uzskatīta par sensitīviem personas datiem (piemēram - reliģiskā pārliecība). Uzglabajot šādu foto pārkāpuma fiksācijas nolūkos, minētajai informācija ir jānodrošina dzēšana - t.i. uz bildē jāaizmiglo attiecīgais uzraksts. Sods par šo daudzkārt pārsniedz sodu par pārkāpumu, kas fiksēts - attiecīgi ieslēdzas ne vien finansiāli mīnusi, bet arī ierēdņa atbildība par samērīguma principu ievērošanu - t.i. lielāka pārkāpuma izdarīšana, lai novērstu mazāku.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
2 1 Atbildēt

Tas ir diskutabls jautājums - vai uzraksts uz auto sniedz informāciju par tā īpašnieka/turētāja/lietotāja/ražotāja/iznomātāja pārliecību. Ja tur nav tas tiešā tekstā uzrakstīts, bet uzlīmēts kaut kāds simbols, tad savu pretenziju varēsi sarullēt un iebāzt.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Protams, ka diskutabls. Tādēļ ir jāuzliek nepārprotams uzraksts.

Freijers Reģ.: 06.09.2018
3 0 Atbildēt

Csdd, ja viņi vispār pa tādām lietām interesējas vajadzētu uzsākt kampaņu - nebaksti telefonu ejot/taisoties iet pār gājēju pārejām. Drusku par daudz uzkrītoši šie digitālie zombiji ir palikuši un visi šoferi var nebūt vērīgi (arī uz ietves var kāds šūmaherpedālis uzskriet) !

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Jā pagājušo gadu viena sīkā ielikās veļikam zem riteņiem. Paskatījās, pateica izvinitje un turpināja spaidīt Tiktoku. Ja es būtu ar auto, būtu cits iznākums

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 0 Atbildēt
WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

papildus vajadzētu vai nu kādu pretīgu signālu, vai a la policsta svilpi tiem kas tāpat velkas pie sarkanā, pat pofig ja tam nav nekādas finansiālas sekas ...

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 1 Atbildēt

Bradypus rakstīja: Protams, ka diskutabls. Tādēļ ir jāuzliek nepārprotams uzraksts.

Vari uzlikt nepārprotamu uzrakstu - "Esmu likumpārkāpējs un duraks". Ar šo pietiktu lai pastāstītu visiem, ka tevi vairāk uztrauc tavs foto CSN pārkāpuma brīdī, ka drošība uz ceļa un kaut cik mazināta CSN pārkāpšana. Nu te mēs nonākam arī pie tā, ka uzraksts vairāk par tevi ir pateicis, kā varēja sākuma domāt. Tā kā diskusija ar neamputatīvām slimībām nav rezultatīva, par diskutabliem jautājumiem nav jēgas diskutēt.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Izskatās, ka vairāk par vienkāršiem nepaplašinātiem teikumiem nespēj saprast. Uz tādiem, kā tu, turas shēmotāju pasaule. Nav man ne uzraksta, ne pārkāpuma foto. Bet esi kārtējo reizi apstiprinājis, cik viegli manipulējams ir pūlis.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 1 Atbildēt

Es nekad neesmu saucis sevi uz "Jūs", lai par mani varētu apgalvot, ka esmu pūlis. Man ir galva uz pleciem un pilnīgi neuztrauc, ko dara tavs pūlis. Ja reiz "tavam pūlim" nepieciešams, lai ar viņiem shēmotu, tad, noteikti, tā viņi ir paredzējuši ...un tev nav pamata to kādam pārmest. Absurda drošības pārspīlēšana ir paranoiska un vairāk ož pēc vēlmes noslēpt kriminālo, kā kriminālajam izmantot datus, kurus tā pat neviens likumīgs kantoris nepieņems bez tavas kā personas klātbūtnes.

Ja jau esi tāds pro, nevis paranoiķis, tad pastāsti, kā tavus datus varētu ļaunprātīgi izmantot CP iestāde, tevi nofilmējot? Un kurš ir tas likums, kurš paredz sejas aizmālēšanu, ja video netiek publiski izplatīts?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Laikam jau ziņas nelasi, gan ex-virus un sievas kāds ir izsekojis, gan finansiālus labumus guvis ... tāpat kā sabiedrība kopumā ir ļoti dažāda tapat arī policisti u.c. amatpersonas ...

Es strādājot liela uznēmuma(saldajos 90jos) ar reiz esmu saņēmis jautajumu - ko tu gribi par SIA klientu bāzes nopludināšanu - exdarbinieks jūtami gribēja sariebt uzņēmumam ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Kāds sakars ar to kā var izmantot? Par to pats esi kaut ko sadomājies. Un nevis likums, bet regula, kas paredz liegumu konkrēta veida datus bez pamatojuma glabāt automātiskās datu apstrādes sistēmās un ļoti bargus sodus par pārkāpumiem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Tie kas ir pārliecināti ka neko nepārkāpj visticamāk pārkāpj ļoti daudz ko, tikai neapzināti. Labs jautājums kuri ir bīstamaki apkārtējiem ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 2 Atbildēt

Es teiktu, ka tie, kas pārkāpj rupji un pofigistiski ir visbīstamākie. Tad seko tie, kas paši pat nezin, ka pārkāpj. Trešā vieta burta kalpiem, kas principiāli ievēro CSN. Pēc tam - tie, kas brauc droši un pārkāpj apzinati, izvērtējot apstākļus un rēķinoties ar citiem. Un visbeidzot - visdrošākie, ja tādi vispār eksistē, tie, kas spēj gan braukt droši, gan neko nepārkāpt.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

Pirms pāris dienām piedzīvoju komisku situāciju - braucu uz Saulkrastiem, ap astoņiem vakarā, un viens gudrinieks centās uzbraukt uz apvedceļa pa pretspalvas uzbrauktuvi. Viss viadukts izgaismots, uz asfalta sakrāsotās saliņas, brauktuvei priekšā ķieģelis, bet šis jau iemaucis auto korpusu aiz ķieģeļa un vienīgais, kas viņam traucēja turpināt, bija pareizi augšābraucošais auto. Tā viņi abi tur pastāvēja, un taisni mirklī kad braucu garām, tas dunduks iedeva pa atpakaļgaitu, labi ka jau biju gatavs cirkam. Es pagriezos uz Rīgas pusi, šis man no aizmugures līdzi, šoreiz pa pareizo nobrauktuvi...

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Ne vainas. Man Ventspilī vienreiz izdevās pret spalvu no viadukta nobraukt. Bez sekām. Aizsapņojos

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kļūdīties ir cilvēcīgi, bet lai sūdu nebūtu tas prasa no pārējiem pilnu uzmanību uz ceļa un spēju ātri saprast kas notiek ... un adekvāti reaģet nevis principiāli uzstāt uz to ka "man taisnīb - sip grāvī " ...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
3 0 Atbildēt

Šodienas novērojums. Braucu no Rīgas puses, pirms Lilastes fotoradara divi pretimbraucēji uzmirkšķina. Pirmā doma - pārvietojamais radars vai policijas ekipāža. Bet tiekot līdz Saulkrastu apvedceļa sākumam top skaidrs mirkšķināšanas iemesls - viadukta vidū stāv noplīsis auto. Trijstūris izlikts apmēram 30m attālumā, avārijas gaismas ir. Pats auto stāv tieši joslas vidū - redzams ka nav bijis pat mēģinājuma paripot malā. Piestāju uzreiz aiz, iededzu savas avareikas, piegāju apjautāties, vai nevajag palīdzēt. (ir man striķis un instrumentu kaste). Uz piedāvājumu aizvilkt vismaz līdz statoilam, atteicās, esot izsaukts evakuators. Palika stāvam tilta vidū. Vadītāja ar mobilo rokās stāvēja blakus mašīnai, pasažieri sēdēja iekšā. Principā situācija gluži kā tajā video par UAZ autobāņa vidū. Labi ka gaišs, un labi ka dienas vidū.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Šoferim, kas ne reizi nav vilkts / vilcis tāds piedāvājums var izsaukt bailes. Drošāk evakuators.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Akmens primāri autoskolu dārziņā un netehnisku apkārtējo cilvēku vidē - man autoskolā 14 gadus atpakaļ teorijas pasniedzējs pietiekami daudz vilkšanas teoriju pastāstīja; pieņemu ka daudzi citi to kā jātiek vilktam iemācās no tēviem, brāļiem, draugiem.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Tā nu laikam būs, labu gribot, paņemsi kādu striķī, un pēc tam visu aizmuguri dabūsi remontēt, ja velkamais neprot bremzi atrast...

Par bailēm - cilvēki tomēr ir atraduši no neprasītas palīdzības piedāvājuma uz ceļa un varbūt domā ka tur kāda najebalovka slēpjās. Protams, pie katra nemaz netaisos stāties, bet ja redzu ka ir bēda, un zinu ka varu palīdzēt, tad mēdzu arī piestāt.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es domāju ka lielāka varbūtība būs ka striķi saraus. Pirms nedēļas pēc ilgāka laika posma nejauši satiku sen nesatiktu čomu; braucu liepājā pa ielu, skatos, no mazāk svarīga virziena šo mums abiem pazīstams čalis velk striķī uz benzīntanku, es pabraucu garām, piebremzējot, un sadzirdēju kā striķis trūkst, jo čoms bija pieļāvis ka viņa mašīna tam uzripo virsū. Tad nu es piestāju un viņu aizvilku ar savu golfu un striķi atlikušos 500 metrus, bet tie metri lika man saprast cik ļoti man veicās pirms gada ka tas čalis, kuru dabūju vilkt 150 kilometrus, zināja kā jāuzvedas velkamā mašīnā pie stūres - jo te tajos 500 metros bija nāves smaka - pēc tam čomam benzīntankā pateicu ko par viņu domāju.

Par to otro - nav jau teikts ka cilvēki kuri zina evakuatora telefona numuru maz zina kur un kā viņu mašīnai ieskrūvēt velkamo cilpu...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Teorētiski zinu, kā jāuzvedas velkamajam, bet cik ir sanācis vilkties striķī - lai bremzētu bez pastiprinātāja, vajag ščerbatiha cisku

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Atkarībā no problēmas tipa manuālo kārbu liek 3 vai tamlidzigā pārnesumā, un atlaiž sajūgu + bremzē - viss ļoti viegli bremzējas, jo tad atsak darbu vakuuma pastiprinātājs utml.

Bet vispār jāiepazīstas ar konkrēto auto, jo man nacas vienu bembistu piepīpēt,rasar nezināja sākuma kur šim aķis, un ka ari priekša ir speciāli izvadi "piepīpēšanai " ...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, čomam bija šitā atruna - "man tak nav pastiprinātājs". Šai atrunai ir viena problēma - es pats rīkojos tā, kā jārīkojas ja 5 metrus aiz manas mašīnas atrodas mašīna ar vājām bremzēm - savlaicīgi un lēni samazinu ātrumu un plūsmā ieturot distanci lai atstātu sev "elpošanas vietu" - un ja vēl tā ar stingrāku bremžu pedāļa iespiedienu nevar samazināt ātrumu saglabājot striķa iestiepumu, tad es nezinu...

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Tas ir neizbegami, normāli ir ka tu dod signalu ka jabremzē, bet aizmugurējais ir tas kas bremze sastāvu, ja to kāda iemesla dēļ nevar panākt, tad principā vilkt nedrikst, būs ziepes.

Vēl jāņem vērā ka stūres pastūzim nestrādajot, pagriezieni var būt pain in the ass un ne katram paņemami. Piem. Hondu FrV dīzeli bez strādājoša dzinēja - trakāk kā T40 bez pastūža ...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Ja man ir vajadzība plānoti vilkt kādu striķī, tad priekš tam man ir sagatavota veca atstarojošā siltā darba jaka - striķi izvelku caur piedurknēm un pārējo satinu ap striķi un nostiprinu kā boju. Tas man kalpo kā atstarotājs/uzmanības pievērsējs (ir dažreiz gribējuši tajā striķa distancē ielīst braucēji no malas). Otrs faktors - ja striķis trūkst un nāk kā torpēda stiklā - tad tā darba jaka nostrādā kā inertā masa. Esmu redzējis, kā ar plīstošu striķi izbirst velkamā priekšējais stikls. Bet nu principā piekrītu - svešu cilvēku vilkt būtībā ir avantūra.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Lieliski..DALBA JOBU "audzināšana" DALBA JOBU garā dod augļus."Tiesību" specaālisti un "fūru/autobusu" kastrētāji gavilē.Trīs rindas augstāk bij runa,tipo kas ir tas vis vis visbīstamākais.Tie ir tieši DALBA JOBI (-jobkas,ar/bez mobilo..).

ps- akurāt pirms 30g braucu pēcpuzdien pa salinieku,aiz mūkusalas nobrauktuves videjā rindā stāvēja noplīsis žigulis,iekšā sēdēja vecītis tāds uz kādi 7/5 un lasīja Avīzi...

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Lūk ,luudzdzu, 90tie atgriežas pilnā komplektā: www.delfi.lv/news/national/politics/policija-no-pirmdienas-drikstes-apturet-automasinas-lai-parbauditu-pasizolacijas-nepieciesamibu.d?id=52546211

ps,- raksts taPis jau vakar, abbet "autobraucēju" portāls par to neko nezin,viedokļa arīdzan nav...

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

lynx85 rakstīja: Tā nu laikam būs, labu gribot, paņemsi kādu striķī, un pēc tam visu aizmuguri dabūsi remontēt, ja velkamais neprot bremzi atrast...

Par bailēm - cilvēki tomēr ir atraduši no neprasītas palīdzības piedāvājuma uz ceļa un varbūt domā ka tur kāda najebalovka slēpjās. Protams, pie katra nemaz netaisos stāties, bet ja redzu ka ir bēda, un zinu ka varu palīdzēt, tad mēdzu arī piestāt.

Nebija automāts? Varbūt Kasko bija. Par ejakulatoru nemaz papildus nav jāmaksā.

Es reiz tiku vilkts no Rigas uz Ogri. It kā nav tālu-40km, bet otreiz uz tādu čakaru gan ne parakstītos.

Un tiešām, otro reizi, kad noplīsu Rīgā uzreiz saucu ejakulatoru. Tiesa tad gan mašīna bija automāts un tai bija izlījis dzesēšanas šķidrums.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Caurmērā automātisko kārbu nedrīkst vilkt! ir tikai īpaši gadījuki kad varētu, bet nu tad tyr arī zinātājiem jābūt ... tā ka labāk tomer ne ...

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Lidz 30km/h

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Pareizs veids kā vilkt automatu ir paceļot velkošos ratus , tātad uz ratiņiem, pilnība uz evakuatora utml. Ļoti īsu gabalu ar mazu ātrumu teorētiski drīkst, bet tas ta vairak lai novilktu malā.

Ja tam ir strādājošs dzinējs un kārba nav noklemējusi, tad var provēt ari tālak vilkt, ber motoram jāstrādā, citādi kārba neeļosies un uz attālumiem ap 50 km ir ļoti iespējams ka noklāsies pilnībā ...

Robotizētai mehānikai, ja var iedabūt neitralajā, var vilkt.

Vēl var atvienot pusasis, kardanus utml. , bet diezin vai čakars ir tā vērts + bremzēt var sanākt jau tikai ar savu spēku, kura ļoti bieži nepietiks !

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

To, cik un kā drīkst vilkt mašīnu vajadzētu zināt tās īpašniekam... B3 audī, piemēram, instrukcijā ir rakstīts - tomātu vilkt drīkst - vai nu 50 km, vai uz 50 kmph, tb 50 km ar jebkādu ātrumu vai uz 50 kmph cik vien tīk.

Un mūsdienās lai arī visiem spiež virsū tomātus, tomēr tie arvien vairāk ir divsajūgu kārbas, kurām visdrīzāk ir dziļi pie dirsas kā tās velk...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

divsajūgiem ir pie dirsas, ja spēj iedabūt neitralajā !

Mehaniskiem/sausajiem divsajūgiem ir veids ka tur ielīst ar instrumentu un atvienot abus sajūgus ja nu kas, bet tiem kas ir hidraulisko/slapjo sajūgu verķi, ja ar vadību viss dirsā, tad tiri tehnologiski šķiet ka vilkt nedrīkst ...

Bet te atkal bremzēšanas problēma kļūs aktuāla, jo var gadītues ka robā vairs nekādi neieliks ...

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Stāsts jau nav par to bija/nebija automāts vai maksā/nemaksā evakuators. Stāsts bija par to, ka cilvēkam šķiet pilnīgi normāli palikt ar apmirušu auto joslas vidū, 60cm no viduslīnijas, visnotaļ bīstamā vietā. Tur tieši satiksmes pārvads iet pāri vecajai Saulkrastu šosejai, ir tāds kā līkums, abās malās barjeras, un nomales tur nav platās, kā citur uz Saulkrastu apvedceļa pierasts. Labi, šoreiz ta štrunts, par sekām ziņās nevaram izlasīt, tātad noveicās - bet cik ilgi tā? Labi, taupi savu kārbu, novelcies striķī 300m no viadukta nost, kur sākas platās apmales. nē, nevajag.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tas ir saprotami, bet ja cilvēks neko no ta nesaprot, vai doma ka par sat. drošību spēj padomāt ... Vacija uz autobāņa par šādu joku bus diezgan nopietna finansiāla mācība ...

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

autovilkšanas sakarā ienāca doma, kāpēc pārdošanā, piedāvājumā nav spec. stieņa - 1m garumā, saliekams-izvelkams kaut vai 3m garumā, lai būtu cieta sakabe ar velkamo auto. tieši priekš vieglajiem. ir redzēts ka kravas auto vai beigtus trolejbusus smuki velk ar caruļveida cietajām sakabēm. vo biznesa ideja apķērīgajiem

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 1 Atbildēt

Ir jau arī tādi, vismaz man tāds ir. Tiesa, neatceros, kad un no kurienes tas ienācās saimniecībā, bet izmantots ir pāris reizes. Reiz ziemā Hīumā salā vajadzēja saplīsušo aizvilkt līdz pēdējam prāmim, lai tajā salā nav jāsēž pa nakti - pa apledojušu ceļu bija jāpavelk tā, ka velkamā pasažieris bija tiešām aptaisījies no bailēm

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Sasmīdināji. Pārdošanā nav tāpēc ka nevienam nevajag, bet tiem kam vajag, pašiem ir uztaisīti mašīnu velkamie, tādi kas sastāv no sakabes, diviem riteņiem un divām vietam kur uzlikt velkamās mašīnas priekšējos riteņus - pazīstu vismaz divus cilvēkus kam tādi ir. Stāsta ka cepistiem nepatīk ja tādus vienus pašus velk apkārt, bet neko nesaka ja uz tāda atrodas mašīna ar TA un oktu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Jā, iedomājies - cilvēki mēdz mašīnās ierīkot līdzīgas lampiņas, tik uz apgriezieniem, ne ātrumu, sauc par shift light - es līdz šim divās [ne savā] esmu tādas ierīkojis, kaut kad manā arī būs.

Par to - "Iespējams būsi pārsteigts" - jā, būšu - tavi draugi, pseidodžipisti, kā arī visādu prēmiumu ne-pseidodžipu braucēji tā nedara - parasti ir - pieplok pie aizmugures, nu, vai, vismaz sēž astē, un piepeši hopc, plēš garām kā stāvošam; diezgan bieži tie manevri ir tik cieši [attiecībā pret pretī braucošajiem] ka es pats uz tādiem izietu tikai ārkārtējas vajadzības gadījumā. Tas apdzīšanas stiliņš ko tu te apraksti parasti novērots 10-15 gadus veciem golfiem un tamlīdzīgu mašīnu braucējiem - tur gan tiešām ir klapes uz acīm, izvērtē manevru tā lai pats var apdzīt, un tā kā klapes ir uz acīm, tad nevar spoguļos saskatīt ka vēl kāds apdzen...

P.N. Par paniku pasmējos - panikas nav, bet dažreiz bik adrenalīnu gadās saķert

Klau, cik tizlam ir jābūt, lai vajadzētu tādu "shift light"?! Tur tak jābūt ne vien nespējīgam tahometru ieraudzīt, bet vēl arī kurlam, lai nedzirdētu apgriezienus un ar paralizētu pakaļu, lai nejustu apgriezienu vibrāciju. Vienīgais "shift light" pielietojums manā dzīvē ir bijis spēlējot ralliju datorā bez skaņas.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Visās sporta auto tādi ir. Uz auss nepateiksi starpību starp 7500 un 7700 rpm, it sevišķi, ja plikas arkas un grīdu kapā akmeņi. Civilā auto pižonisms, iet kopā ar milzīgu turbīnas spiediena rādītāju uz paneļa un neonu zem sliekšņiem

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Es, protams, saprotu to pielietojumu aprakstītajos apstākļos. Bet reku izrādās msh braukšana ikdienas satiksmē izrādās tik grūta, ka vajadzīgi rallija pilota papildlidzekļi lai tiktu galā... Bēdīgā lieta jau ir tā, ka tas rallija pilots ar visām gaismiņām drīkst pārvietoties tikai slēgtā trasē kopā ar sev līdzīgajiem, bet msh nespēj pamanīt zīmes ceļa malā pat skatoties video, kur nu vēl reālā satiksmē, kā apliecina ar šeit rakstīto. Bet piedalās. Un visiem ar to jārēķinās. Rezultāts - 30 km/h pilsētā u.c. spožas idejas, lai "kopējā labuma" vārdā panāktu satiksmes drošību ar sankcijām, nevis braukt nespējīgu personāžu nelaišanu pie stūres.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Mana braukšana ikdienas satiksmē tik grūta? Kaut ko esi sajaucis; tas esi tu kas bīstamāko manevru uz ceļa, apdzīšanas manevru, apzināti padara vēl bīstamāku, izdarot to ar lēnu ātrumu un visu laiku vēl lūrot spidometrā, lai tas būtu pietiemi lēns, jo savādāk "pat sestajā ātrumā viegli ieskrieties līdz divītim", kas, protams, izklausās pēc diezgan lielām pasakām, zinot ka objekts ir divas tonnas smags pseidodžips kam pat krutākie motori ir ar viduvējām jaudām [priekš tā svara] - man viss ir forši, kārba atrodas tajā robā, kurā es to ielieku, nav tā ka "sāku apdzīšanas manevru ar sesto un piepeši kārba rodas pārslēgusies uz ceturto", bet tas, kas notiek ieminot grīdā jebkurā robā, ir pilnīgi paredzams - tā nu es varu apdzīšanas brīdī koncentrēties uz ceļu, nevis skatoties spidometrā iepist kādam purnā.

Par "msh nespēj pamanīt zīmes ceļa malā pat skatoties video" sasmējos; tipisks tavs gājiens lai pierādītu tev vēlamo Jā, tiešām, braucot pa ceļu es skatos tikai uz tām zīmēm kas ietekmē mani - ja es braucu pa vienīgo fiziski ieņemamo joslu, mani neinteresē zīmes kas attiecas uz kaut kādu joslu kurā es fiziski nemaz nevaru nokļūt - un konkrētajā situācijā [tiem kas palaida garām - runa ir par "autobusa joslu" uz deglavenes pirms tilta] vainīgi ir tie, kas varēja sakrāmēt rūķus, bet nevarēja uzzīmēt nepārtraukto līniju - nu un žetons tev kas braucot pa to vienīgo joslu, skatās nevis uz rūķiem pie mašīnas labā sāna, bet kaut kur stipri tālāk aiz tiem rūķiem, uz kaut kādu pagaidu zīmi kas uz pašu neattiecas.

Paturpinot tavā stilā - varbūt to 30 grib ieviest tāpēc ka ir visādi divtonnīgu paaugstinātas bīstamības transportlīdzekļu vadītāji kuri braucot uz 50 atļaujas pētīt to kas atrodas ielas malā?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Grūta gan. Jo nespēj pat iedomāties, ka apdzīšana nav tik sarežģīts manevrs, lai nevarētu tā laikā paskatīties arī spidometrā (un ne jau nepārtraukti tajā blenzt, kā esi iedomājies). Tāpat - zīmju nepamanīšanai vari izdomāt virkni attaisnojumu, bet fakts ir vienkāršs - tu esi satiksmes dalībnieks, kas neredz zīmes. Un, mēģinot pierādīt, ka visi citi ir lohi, nav pārāk gudri turpat aprakstīt, kā esi krūmus izbraukājis tiesību iegūšanas dienā... Es auto vadu no 12 gadu vecuma un tiesību iegūšanas dienā jau divus gadus biju regulāri nobraukājis reālā satiksmē ar M zīmītēm, jebkuros laika apstākļos un arī pa "dižo pilsētu".

Bet nu par zīmju redzēšanu pateikt "braucot uz 50 atļaujas pētīt to, kas atrodas ielas malā" ir kaut kas izcils. Nez kā tiek galā tie, kas braucot uz 200+ atļaujas saredzēt zīmes bāņa malā...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Tas ir saprotami, bet ja cilvēks neko no ta nesaprot, vai doma ka par sat. drošību spēj padomāt ... Vacija uz autobāņa par šādu joku bus diezgan nopietna finansiāla mācība ...

Kārtojot B kat tiesības ir kādi jautājumi par vilkšanu/ceļa atbrīvošanu utml? Ja nav jautājumu, autoskolas nemāca, rezultātā pašdarbība. Sensenos laikos vienīgais, kas jāzin - cik m trīsstūris jāizliek.

Modano Reģ.: 25.11.2019
0 0 Atbildēt

Runajot ko māca, ko nē. Pirms 1-2 gadiem liku BE kategoriju, lai varētu šad tad pavilkt lielāku piekabi.

Tur kursā nav paredzēts mācīt kā nostiprināt/noštropēt kravu! Pasniedzējs bija tik labs un veltīja laiku vismaz pamatinformācijai par to, bet tā nav paredzēts to pieminēt.

Eksāmenā pirms braukšanas instruktors man tik uzjautāja kam domāta eļļas lampiņa un kur lej eļļu.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Pipec, kā jau biju domājis. CSDD pārāk aizņemts izdalot iepirkumus savējiem, kursu saturu nav laika pārskatīt

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Lai nu ka butu ar CSDD un mācību iestādēm, veselo saprātu neiemācīsi. Ja cilvēks būs iemacījies vismaz to ka visu laiku ir jāmācas utml., tad ar laiku atnāks arī tas "veselais saprāts", protams daļēji arī dēl paša negatīvās pieredzes ... ja izdzīvos ...

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
1 0 Atbildēt

Cik garam striķim jābūt un kā jāapzīmē,arī nemāca?

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Minimālā "Distance" ātrumam līdz 50 km/h ir 4 metri, ja nav atkala!

msh Reģ.: 16.04.2007
2 0 Atbildēt

Striķa garumu nosaka ķīniešu ražotāji - cik gari ir nopērkamie striķi, tik arī ir...

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Kādreiz Vecmīlgrāvī pie zvejniekiem visādus striķus varēja dabūt, pašam tikai cilpas bija jāsasien, man vēl tagad tāds līdzi braukā.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Jā.Krievijā bija gadījums- velkošais vilka tik ātri, ka velkamais avarēja un vilcēju iesūdzēja tiesā.Kā beidzās, īsti neatceros.

Vēl gadījās, ka kāds labdaris nolēma palīdzēt divām nosalušām bābām.Pēc nedaudz metriem velkamais auto iebrauca tam vilcējam dsā- izrādījās, ka abas tās bābas ir apsēdušās aizmugures sēdeklī...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ..52
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti