Labdien, esmu izlēmis pirmo reizi paņemt jaunu auto no salona, noslēdzot operatīvo līzingu. Vai var kāds padalīties, kādas ir tās galvenās lietas, kas ir jāskatās līgumā, lai nesanāk tā, ka tevi beigās riktīgi apčakarē? Vai par to var neuztraukties? Es kā parasts latvietis, vienmēr domāju, ka tevi vienmēr kāds grib apčakarēt
Lūdzu padalās cilvēki ar savu pieredzi, kas ne pirmo reizi ņem auto uz operatīvā līguma.
Izlasīju visu līgumu, likās viss pieņemams, tikai vārds nomnieks man lika nedaudz aizdomāties. Cik saprotu tā tam ir jābūt?
Operatīvais līzings pēc būtības ir noma ar pirmpirkuma tiesībām, tāpēc tu arī esi nomnieks. Pirms atbildēt uz jautājumu, pajautāšu pretī - vai tu vispār saproti operatīvā līzinga būtību? Tb, ar ko operatīvais līzinga atšķiras no finanšu līzinga?
Esmu oplīzē pircis 6 auto. Ir bijis gan PrivatBank, gan SEB, gan Luminor. Nekad ar šo nav bijušas problēmas. Termiņa beigās vienmēr esmu izpircis pats.
Operatīvā līzinga gadījumā ir mazāks ikmēneša maksājums, tomēr auto tā arī neizmaksā. Pēc līzinga termiņa beigām vari atdot dīlerim un... atkal sākt maksāt, jau par citu, nākamo auto. Uztver to kā ilgtermiņa NOMU.
Finanšu līzinga ideja ir izmaksāt auto pilnībā, kļūstot par konkrētā auto īpašnieku pēc līzinga termiņa beigām. Cik līzinga līgumi bijuši, nevienu pašu neesmu izmaksājis līdz galam Piemēram, pārdevis auto pēc 2 gadiem, lai arī līgums bija uz 5 gadiem u.tml. Nekādu problēmu, tikai par savām iegribām un auto kaislībām ir jāmaksā.
Piem: ja turpināsi samazināt maksājumus un deklarēsi nobraucamos km uz 2000 gadā, mēneša summa samazināsies, bet termiņa beigās dabūsi ievērojami daudz samaksāt, lai darbotos tas "Pēc līzinga termiņa beigām vari atdot dīlerim un". ;
dīlera atpirkums ir ievērojami sliktāks kā tirgus cena. Tāpēc izdevīgāk ir atpirkt un tirgot pašam. Un tas noved liela maksājuma slazdā termiņa beigās. Attiecīgi no finanšu plūsmas un ieguvuma viedokļa dienas beigās finanšu līzings ir līdzsvarotāka un godīgāka pret sevi opcija - ja to nevari samaksāt ilgtermiņā, tad tu perc problēmu.
Nekas vairāk kā finanšu plūsmas jautājums. Finanšu pratībai būtu jābūt ikvienam, kas vēlas uzņemties kredītsaistības.
Pēc oplīzes beigām, ja dikti vajag, var uz 3 gadiem, piemēram, paņemt fin.līzingu atlikušajai summai.
Ja nav vēlmes tirpināt braukt ar šo auto pēc līzinga beigām, tad vislabāk īsi pirms teemiņa sākt tirgot auto pašam. Ja paveiksies, daļa cenas aizies, lai nomaksātu atlikušās saistības un vēl paliks pāri 1.iemaksai nākamajam auto. Bet ne viu marku auto ar tālākpārdošanu sokas tik viegli. Tāpēc pirms iegādes šo vajadzētu izvērtēt un pirkt tādu auto, kuram ir liels pieprasījums aftermarket. Zinu, ka šādus LC un RAV-4 izķer momentāli. Pats gan nepirktu nevienu no šiem.
Principā pirmais noteikums ir saprast kas ir op. lizings pretstatā finansu līzingam.
Oplīze vienmēr mazliet jedzīgāka ir uzņēmējam, bet nu reizēm arī privātajam der.
Otrs butisks jautajums ir kas tas par auto, un vai līzes beigās būs izdevigi nomest līzētājam "pie vartiem", vai tomer būs jēga izpirkt/pārdot pašam.
Un trešais protams ir paša finanses, kaut vai no aspekta cik var pavilkt, kaut gan ja knapi var pavilkt parasto līzingu, tad jautajums vai nav labas citas alternativas, kā ilgtermiņa mazlietota auto noma vai tamlidzīgi, jo ir jau ari tādi kantori mums, kas šādu pakalpojumu piedāvā.
Oplīz vnk ir veids kā vai mainīt auto kā zābakus ar bankas uzcenojumu. Vai arī pagarināt līzingu vēlāk no oplīzes pārejot uz finansiālo un rezultātā visā termiņā mēnesī maksājot ciparu ko vari atļauties. Pats līdz šim esmu izmantojis otro variantu. Ir Ok, ja strādā darbā, ko finansu un slimību krīzes ne pārāk skar.
Prottams, ka nevajag ne vārda parunāt par oplīzes laikā plānojamo nobraukuma kilometrāžu.Nee,nu tas taču ir pilnīgi po/uj, nav pilnīgi nekādu problēmu..
Nenē, nujanujā, oplīzinga mēneša maksājums nekādā gadījumā nav atkarīgs nedz no plānotā ,ne arī no reāli nobrauktā kilometru daudzuma.
Prottams, ka nav ne mazāko problēmu izlasīt/parakstīt Līgumu ar plānojamo noskrējienu 500km mēnesī, bet reāli noskriet 6x vairāk.Pie plānotajām apkopēm tacū neviens neko neuzskaitīs nereģistrēs un neko lieku maksāt nekad neprasīs.Jā.
Vienīgajā reizē, kad bija doma par līzi, izrādījās, ka pat finanšu līzei ir tādi nobraukuma ierobežojums, kas nekam neder. Rezultātā secinājums, ka nevajag braukt ar auto, ko nevari atļauties bez bankas piesaistes, ja vien neesi nodokļu optimizētājs, ņemot to auto uz uzņēmumu.
Esmu līzinga teju vai fans Ne bail no saistībām, ne uztrauc procentu pārmaksa utt. Godīgi sakot - tā agrāk bija (pirms darba auto ēras uzsākšanas). Brīva griba.
Tieši šobrīd jaunais darba devējs izvērtē opcijas pastāvīgam auto, prasības - ilgtermiņa noma (līdz 1 gadam vienam auto modelim) vai pilna servisa noma (2 gadi vienam auto). Tas gan izjauca manus plānus par Arteon, kam biju sarunājis lielisku piedāvājumu, bet - uz 5 gadiem... Šobrīd man briest cits modelis (pat marka). Problēma - dīleriem teju katastrofāli trūkst stock Baltijā. Pasūtīt un gaidīt 4-6 mēnešus manējie negrib. Jautri šobrīd.
Principā jau pateici tieši to pašu, ko es: "Godīgi sakot - tā agrāk bija (pirms darba auto ēras uzsākšanas)."
Līze ir izdevīga "pirmsnodokļu" mašīnām. No saistībām nav jābaidās, bet arī nevajag tās bez jēgas uzņemties un par procentu pārmaksu nav jāuztraucas, bet gan jāizvērtē, kas ir svarīgāks - īstermiņa vai ilgtermiņa apmierinājums. Ar procentiem vari dabūt mazu vērtību uzreiz, bez - vēlāk, bet lielāku.
Vienīgais pie plašākas driršanass ieteiktu atdalīt konkrēti Privātpersonas gadījumu no darbaauto iegādes.Turklāt ,ja tas notiek pie maksātspējīga darbadevēja.
Piem: ja turpināsi samazināt maksājumus un deklarēsi nobraucamos km uz 2000 gadā, mēneša summa samazināsies, bet termiņa beigās dabūsi ievērojami daudz samaksāt, lai darbotos tas "Pēc līzinga termiņa beigām vari atdot dīlerim un". ;
dīlera atpirkums ir ievērojami sliktāks kā tirgus cena. Tāpēc izdevīgāk ir atpirkt un tirgot pašam. Un tas noved liela maksājuma slazdā termiņa beigās. Attiecīgi no finanšu plūsmas un ieguvuma viedokļa dienas beigās finanšu līzings ir līdzsvarotāka un godīgāka pret sevi opcija - ja to nevari samaksāt ilgtermiņā, tad tu perc problēmu.
Sodu maksāsi tikai tad, ja atdosi auto dīlerim. Ja izpērc, tad visiem pajāt, cik tu tur esi nobraucis. Vēl dīleris var panākt pretī un nobraukumu neņemt vērā, ja arī nākamo auto pērc pie viņiem.
Bet vēl ir arī opcija - pārslēgt termiņa beigās operatīvā līzinga līgumu uz finanšu un maksāt līdz galam.
- tas ir finanšu pratības trūkums meklēt ieguvumus no oplīzes. Principā ja tevis nosaukto procesu ieplāno uzreiz kā fin līzingu, gan čakars mazāks, gan izmaksas, gan veiksmīgāk novērtē savas iespējas.
Es varbūt esmu skābs, bet ir šitie redzēti - davai paķeršu Poršu oplīzē. To es varu atļauties. Šāds stāvoklis automātiski norāda, ka NEVARI
Nevaru iedomāties kāpēc man auto būtu jāņem kkādā līzē. Ja nu vienīgi tirgotājs tādā gadījumā iedotu ievērojamu atlaidi no kopējās cenas. BET nu tas mans personiskais viedoklis.
Domāju, ka tirgotājam būs vienalga, kā to auto pirksi. Pārskaitīsi visu pats vai arī to izdarīs banka - kāda viņam starpība?
Kāpēc ņemt auto līzingā? Es varu saprast, kāpēc - tas ir tāpat, kā jebkuram dārgam pirkumam - uzreiz nesanāk, bet ir nepieciešamība. Domāju, ka ilgākā termiņā (nemainot tos auto katrus 3 gadus) arī vērtības kritums izlīdzinās un nemaz tik traki nav.
Nu pastāsti tu man, kāda ir tā nepieciešamība paņemt līzē jaunu krutu auto, nevis tādu, ko vari atļauties bez līzes? Nerunājot šeit par īstu komerctransportu, kur tiek rēķināta iespēja nopelnīt pret izdevumiem.
Rets variants, bet cilvēki, kuri pat varētu paņemt vāģi pa 40k uzreiz, piemēram, var līzēt, lai kontā paliktu līdzekļi, kuri pie jebkuras vajadzības paliek pieejami. Jā, sanāk nedaudz pārmaksāt, toties neiesaldē čupu naudas.
Es te nerunāju par jaunu un krutu auto, bet jaunu auto vispār. Kas tad mums ir no tādiem lētākiem? Dacija? Tāpat kādus 15k jau maksās un tāda nauda katram tā gluži atvilktnē nestāv.
Piebilde: ņemot vērā plaši izplatīto cilvēku nespēju pieturēt kādu grasi, kas piemīt labai daļai mūsu sabiedrības, neatkarīgi no ienākumiem, daļai ļaužu laikam nav citu variantu
No investīciju viedokļa arī uz līzingu var paraudzīties citādi. Teiksim ir tie paši 15 k. Tu vari uzreiz paņemt jaunu Dacia pa 15 k vai paņemt līzingu pa 5k un atlikušos ieguldīt 10k kādā relatīvi drošā investīcijā.
Cits stāsts, ka no izmaksu viedokļa lētāk ir pirkt jau lietotu auto.
Kā kam. Kam vajag auto, kam dzīvokli, kam likt porcelāna liekos zobus, kam sievai silikona implantus. Katrus 3 gadus auto mainīt, tas man liekas neracionāli, kurpretī nobraukt ar to jauno auto 10 gadus (skaitlis +/- uz dullo), tas jau liekas pulka racionālāk. Ir bijusi pozitīva pieredze, jo auto pirkts sev, atteicīgi nav lietots tā, lai pēc mums kaut ūdensplūdi, zināma vēsture, apkopts - brauc un viss ir gluži labi.
Man liekas, ka te ar tiem līzingiem tiek braukts konkrētās galējībās. Vieni dikti priecājas un reklamē to kā aplaimību, Tu atkal iestājies konkrēti pretī, vismaz tā man šķiet. Manā skatījumā jābūt sakarīgam vidusceļam. Būsim reālisti - dzīvokli nopirkt uzreiz nez vai tāpat izdosies, bez kredīta nesanāks. Turpretī pirkt telefonu līzingā - tas man šķiet nožēlojami.
Es savus līzinga auto tā arī nobraucu līdz lupatām. Iepriekšējais vnk sarūsēja caurumos, tā bija mazda, tur nebija ko glābt. Pašreizējais iet jau 9-to gadu un izskatās ka ies vēl 3-4.
Pag, tu jauc nepieciešamību ar iegribām. Nepieciešamība auto gadījumā ir nokļūt kaut kur, kur nepiciešams. SS ir pieejami simtos vērti auto ar tikko izietu skati, kas šo vajadzību faktiski apmierina. Ja tas auto galīgi nekam citam nav derīgs un investīviju vērts, var vēl kaut kādu naudiņu no tolmeta atgūt. Msh ir piemērs, ar kādu auto pietiek nepieciešamības apmierināšanai.
Es neiestājos "konkrēti pretī" - kā jau rakstīju iepriekš - līzings ir iespēja tikt pie kaut kā pāri saviem līdzekļiem uzreiz ar kuru vienlaikus tiek atņemta iespēja par saviem ietaupījumiem tikt pie kaut kā labāka vēlāk.
Un to, kādēļ jāpērk dzīvokli, man vispār nav skaidrs. Komunalkas domāšana - ja mājai nav īpašnieka, "komunālais blūzs" vien sanāk. Ja vēl sanāk, ka tā māja ir uz citam piederošas zemes, tad pavisam jautri
Tie simtos vērtie auto arī ir dažādi. Daži ir Ok, taču vairums der tikai tiem, kuriem pašiem ir laiks un vēlme gar tiem ķimerēties. Jo atbilstoši šo auto vecumam/nobraukumam/lietuviešu meistaru iesaistei/utt. lien ārā visādas kaites. Draudzenei bija tāda 10-gadīga Fiesta, kam apsildes ieslēgšana pēc īsa brīža izbeidzās un turpmāk to varēja ieslēgt un izslēgt tikai servisā. Pēc tam nobeidzās bremzes, pēc tam vēl kaut kas. Beigās viņa to lūzni pārdeva.
Interesanti, cik braucami būs elektroauto no SS-kas pa dažiem simtiem
- Un to, kādēļ jāpērk dzīvokli, man vispār nav skaidrs.
Vismaz ir +/- garantēta dzīves vieta gadījumam ja būvēt/pirkt māju nevari atļauties. Īre mūsdienās vienā otrā vietā tuvojas hipotekārā kredīta mēneša maksai. Ar atšķirību ka kredīta gadījumā jemtne ir tikai ar banku un beigās dzīvoklis paliek tev. No īrēta dzīvokļa, ja izīrētājam blusa iekodīs, tevi var izmest bez lieliem komentāriem. Radiniekam tā gandrīz iznāca. Viņš palika tajā dzīvoklī tikai tāpēc ka uznāca kovids un no Krievijas nākošie dzīvokļa ko viņš īrē pircēji pazuda zilajās tālēs.
Ko gan nozīmē nepieciešamība un ko iegribas? Var dzīvokli pirkt/īrēt arī ar tikai jumtu virs galvas un bez apkures, jo principā ar to pietiek - gluži zem klajas debess taču neesi, taču nezin kāpēc visi cenšas gan dabūt apkuri, gan sienas ar tapetēm, vannasistabās flīzes, silto ūdeni u.t.t. Nepamatotas iegribas vai arī kaut kāda zināma nepieciešamība?
Kāpēc pirkt dzīvokli?
1) tavs īpašums. Ko gribi, to ar to dari, kamēr īrētiem nākas pieciest izīrētāja vēlmes.
2) var uzskatīt par ieguldījumu. Mantosi māju un gribēsi pārcelties uz to? Ja dzīvoklis nav Ipiķos vai kādā citā neejošā vietā, pārdod un naudiņu dabū.
3) kā jau iepriekš minēja, stabilitātes sajūta. Neviens nepaziņos, ka pēc mēneša tiec palūgts lasīties prom, jo īpašnieks tā vēlas.
Īrējot maksā, bet pēc īres perioda paliec ar neko. Ir jau savi plusi, piemēram, iespēja mainīt dzīvesvietu, bet uz iepriekšminēto apstākļu fona tas neliekas tā vērts.
Krotow rakstīja: Tā arī ir. Bonuss - tuvākajos gados parasti nav jāuztraucas par negaidītiem un dārgiem remontiem. Kasko apdrošināšanu gan ir ļoti ieteicams paņemt.
KASKO apdrošināšana jaunam auto līzinga gadījumā ir obligāta.
nomiks rakstīja: Nemaz tik rets variants nav. Pazīstu daudzus šādus. Es pats to skaitā.
Un kāds ir pamatojums garantēti maksāt kreditprocentus un turēt naudu nebaltai dienai, tā vietā, lai naudu ieguldītu un rezervē turētu kreditlīniju, par ko procenti jāmaksā tikai tad, ja rodas vajadzība to izmantot.
Pirmo dzīvokli ar sievu nopirkām izdegušu pa sīknaudu. Bonuss ir tāds, ka tu pilnīgi visu vari uztaisīt pēc savas gaumes un vēlmēm. Otro vēlāk ieguvām maiņas ceļā pret pirmo. Arī neremontētu, ar padomju laika elektroinstalāciju. Uztaisījām par konfekti arī pēc savas gaumes un vēlmēm. Īrētā dzīvoklī tev jāsamierinās ar to, ko uztaisījis kāds cits. Līzings gan nebija vajadzīgs.
Arī šogad pieķēros pie dzīvokļa remonta, pareizāk sakot vienas istabas remonts, nomainīju grīdu jo vecā čīkstēja, uztaisīju skaņas izolāciju ar kaimiņu sienu un griestiem,nosiltināju ārsienu un jauna elektroinstalācija.Rozetes izvietoju 90 cm no grīdas,vai galds vai gultā vai kumode bet rozete būs pieejama, nevis tas stulbais izvietojums pie grīdas.No metāla karkasa sienai un griestiem atteicos, izvēlējos koka brusas 50x70, pieskrūvētas tika ar betona skrūvēm.Betona skrūves ir viena laba štelle, nevajag dībeļus.Skaņas izolācijai kalpoja Isover Acoustic vate 50 mm.Trakākai darbs bija vecās grīdas demontāža.Padomju laiku grīdas ieklāšanas tehnoloģija-uz betona pārseguma paneļiem samestas koka brusas (lapkoks,impregnētas),tad iet skaidu plātnes kuras ar naglām tiek piesistas pie brusas un skaidenei pa virsu tiek pielīmēts preskartons.Preskartonu no skaidenes virsmas noplēst man nesanāca,tad ņem cirkulāro zāģi,iestādi zāģēšanas dziļumu biku vairāk par skaidenes biežumu un sāc zāģēt ar apziņu kad naglas nebūs tavi sabiedrotie.Pat divas zāģu ripas nopirku bet pietika ar vienu jo cirkulārā vēl Rēzeknē ražota,iet kā tanks.Grīda noņemta, pārseguma paneļi kā jūrmalas kāpas, zemākais punkts 50 mm.Ņemu keramzītu(frakcija 0-4 mm)jaucu ar cementu un ūdeni,masu taisu mitru bet ne slapju, vienā stūrī stāv 3 līmeņu lāzeris,pie pie ķelles pieskrūvēts leņķis ar milimetru atzīmēm.Neesmu profesionālis bet grīdas izlīdzināšanas galarezultāts mani pilnībā apmierina +- 5 mm nostaigā.Kad keramzīts izžuva tad pa virsu klāju grīdas vati 30 mm un finišā grīdas reģipsis divās kārtās kas savstarpēji salīmēts ar PVA līmi.Istabiņa tikai 9 kvadrātmetri, domāju kad ar 1000 EUR pietiks,ka tik ne tā,jau 1500 iztērēts bet finišs jau tuvu, jānokrāso griesti, tapetes un lamināts jānopērk.
Normāls oftopiks panesies, no oplīzes līdz grīdas izlīdzināšanai.
Esmu latvietis nepraktiskais, māju pirku gatavu un pabeigtu, virtues ielikšana un vannas istabu iekārtošana tika uzticēta amata pratējiem.
Mašīnas pērku operlīzē un mainu ik pēc 3 gadiem vai 100k. Izvēlos noliktavas stoku, jo nespēju iedomāties pasūtīt jaunu auto un gaidīt vairākus mēnešus. Hipotēkas un operlīzes maksājums kopumā aizņem apmēram 15-20% no ģimenes kopīgajiem ienākumiem, tākā pietiek atlikt nebaltai dienai un nekoronas laikos brīvdienas pavadīt siltajās zemēs
Ir variants pasutīt jaunu auto, iemaksājot nelielu summu, tikmēr vēl braukā ar esošo tos 4-5mēn un pārdod esošo kad jaunais drīz būs klāt. Tur gan jāizvērtē kā sanāks ar pārdošanu.
Tu esi bijis tagad pie dīlera? Kàdi vēl četri vai pieci mēneši.
Gribēju nopirkt toyota hilux. Aprīļa beigās tas bija. Ātrākais ko viņi varēja sadabūt uz 2022. gads martu! Gandrīz gadu jāgaida. Beigās izvēlējos ne toyota un to kas ir stokā, jo zb tik ilgi gaidīt, 2-3 maksimums varētu vel gaidīt, bet nejau gadu.
Esmu latvietis praktiskais. Māju remonteju pats, mašīnu pērku jaunu vai gadīgu un braucu gadus 10. Kredītu nav. "Siltās" zemes riebjas, braucu kāpt kalnos utml. Pensijas fondā ir vēl viena māja, mežs, un vasarnīca. Iekopu galdnieka hobiju. Virtuves un vannas mēbeles ir paša taisītas.
Var arī tā, galdnieka darbnīca pagaidān nerealizēts, bet piepildāms tuvākās nākotnes sapnis. Ar siltajām zemēm bija domāts vispārīgs jēdziens aizbraukt uz ārzemēm.
Pa to laiku jau manas domas domas būtu 10x mainijušās par to kādu auto gribu. Un uzreiz pēc auto saņemšanas tiek izziņots face lift modelis un atkal jau jāgaida rindā
Ak tu šausmas, piesmirdinās tagad visu Vecrīgu ar to pretīgo dīzeli! Vai ta nevarēja kaut kādu velorikšu nopirkt un baltkrievu-sīriešu bēgli pielikt pie pedāļu mīšanas?
Ne nu prottams, šis viss ir pareizi.Katru dienu kaunināt Lohus par nevēlēšanos iesaistīties ekošmekokalizācijas processā,maizes piegādātājiem un assenizācijas dienestiem noteikt brīvprātīgu pārsēšanos uz EV,visvisādi draudīgi pabliski norādīt uz eurOekoregulas/2035 acīmredzamo neizpildi, bet pašam kā Visgudrākajam p/st gaisu un indēt līdzpilsoņu smadzenes un plaušas ar noxu,koksu,kvēpiem un sodrējiem.Jā.
Protams, reku, no oct.1 visus uz velosippēdiem.Ktram izdot (nomā) PETplašķi pa 50sant un lai jaaj pa slapjdraņķi uz darbu "klātienē".
Kur diez tas izmanīgais runīgais gidbrīdOnkuls no uļamnng-ves ir palicis, ka tik sen nav neko ar Nāvi atgādinājis?
Jāsaka, ka NBS arguments par "uzliesmošanas un ekspozijas riska pakāpi" gan bija smieklīgs. Jo īpaši ņemot vērā to, ka, piemēram, vakar pie IKEA ceļa mālā stāvēja nodedzis Iveco vilcējs, kas noteikti nebija aprīkots ar hibrīddzinēju...
Jajā,tā gan ir.Jāpiebilst,ka vairumā gadījumu arī par Komentētāja personību var spriest pēc viņa tā saucamā literārā pseidonīma.Dažiem tas atgādina Vēmiena sākumam raksturīgas skaņas.
Bradypus rakstīja: Pag, tu jauc nepieciešamību ar iegribām. Nepieciešamība auto gadījumā ir nokļūt kaut kur, kur nepiciešams. SS ir pieejami simtos vērti auto ar tikko izietu skati, kas šo vajadzību faktiski apmierina. Ja tas auto galīgi nekam citam nav derīgs un investīviju vērts, var vēl kaut kādu naudiņu no tolmeta atgūt. Msh ir piemērs, ar kādu auto pietiek nepieciešamības apmierināšanai.
Es neiestājos "konkrēti pretī" - kā jau rakstīju iepriekš - līzings ir iespēja tikt pie kaut kā pāri saviem līdzekļiem uzreiz ar kuru vienlaikus tiek atņemta iespēja par saviem ietaupījumiem tikt pie kaut kā labāka vēlāk.
Un to, kādēļ jāpērk dzīvokli, man vispār nav skaidrs. Komunalkas domāšana - ja mājai nav īpašnieka, "komunālais blūzs" vien sanāk. Ja vēl sanāk, ka tā māja ir uz citam piederošas zemes, tad pavisam jautri
Nē, es neesmu piemērs. Lai es kvalificētos tavam piemēram, man būtu jābrauc ar 1.3 karburatornieku, četru robu kārbu, pašam jāpogā vaļā visas piecas durvis, ar roku jāairē logi un jāsēž uz lupatas ķebļa bez augstuma regulācijas. Bet tāda mašīna pieder sešus gadus senai pagātnei. Tu esi kaut ko pārķēris - es nebraucu ar pieticīgu mašīnu, es braucu ar klasisku karsto aizmugurlūci.
Savam piemēram vari izmantot smaidīgo - reku cilvēks kam pietiek ar trešo golfu bez aprīkojuma un bez motora, un vienīgās prasības - lai jauns, un lai būtu viena buržuju ekstra - kondišs. Ja neesi pamanījis, es esmu nesalīdzināmi izvēlīgāks par viņu, un ja liktenis mani sodītu ar tādu dacīti kā viņam, es ar 200% garantiju mierā neliktos - tur iekšā tiktu likts gan aprīkojums, gan arī motors...
Modernās? Modernās ir planšetes panelī un kaut kādas elektronikas papildfunkcijas - no tevis nosauktajām trīs lietām divas ir ar garu bārdu un bija sastopamas arī labi nopakotā astoņdesmito gadu audī, un luksusa klases mašīnās vismaz 20 gadus pirms tam.
Vispār jau 8. Un tu savā minējumā esi diezgan tuvu - parādi man golfa klases hečbeku svarā ap tonnu un adekvātu atmosfēru. Jāā, protams - mūsdienās no turbiķiem izspiež smukus ciparus un uz papīra izskatās skaisti, bet tas vairs nav tas - tas jau ir tuvāk astoņdesmito gadu audī, kur jauda ir, bet tā ir jāpagaida...
iciks rakstīja: Ko gan nozīmē nepieciešamība un ko iegribas? Var dzīvokli pirkt/īrēt arī ar tikai jumtu virs galvas un bez apkures, jo principā ar to pietiek - gluži zem klajas debess taču neesi, taču nezin kāpēc visi cenšas gan dabūt apkuri, gan sienas ar tapetēm, vannasistabās flīzes, silto ūdeni u.t.t. Nepamatotas iegribas vai arī kaut kāda zināma nepieciešamība?
Kāpēc pirkt dzīvokli?
1) tavs īpašums. Ko gribi, to ar to dari, kamēr īrētiem nākas pieciest izīrētāja vēlmes.
2) var uzskatīt par ieguldījumu. Mantosi māju un gribēsi pārcelties uz to? Ja dzīvoklis nav Ipiķos vai kādā citā neejošā vietā, pārdod un naudiņu dabū.
3) kā jau iepriekš minēja, stabilitātes sajūta. Neviens nepaziņos, ka pēc mēneša tiec palūgts lasīties prom, jo īpašnieks tā vēlas.
Īrējot maksā, bet pēc īres perioda paliec ar neko. Ir jau savi plusi, piemēram, iespēja mainīt dzīvesvietu, bet uz iepriekšminēto apstākļu fona tas neliekas tā vērts.
Galu galā, pienāks vecumdienas, kad būsi vecs un nevarīgs, būs savs stūrītis, nevis paliksi valsts veco ļaužu pansionātā piemīstā gultā! Īrējot visu savu dzīvi būsi maksājis citam un pats palicis ar pliku dibenu, bez nekā! Īrēt ir izdevīgi īstermiņā, nevis ilgtermiņā!
Par operatīvo līzingu
Labdien, esmu izlēmis pirmo reizi paņemt jaunu auto no salona, noslēdzot operatīvo līzingu. Vai var kāds padalīties, kādas ir tās galvenās lietas, kas ir jāskatās līgumā, lai nesanāk tā, ka tevi beigās riktīgi apčakarē? Vai par to var neuztraukties? Es kā parasts latvietis, vienmēr domāju, ka tevi vienmēr kāds grib apčakarēt
Lūdzu padalās cilvēki ar savu pieredzi, kas ne pirmo reizi ņem auto uz operatīvā līguma.
Izlasīju visu līgumu, likās viss pieņemams, tikai vārds nomnieks man lika nedaudz aizdomāties. Cik saprotu tā tam ir jābūt?