Latv. praktiskais kreditētais!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Vakar ziņās teica, ka auto kredīti Latvijā kopā esot laikam 320 miljoni, tas ir 50 000 tūkstoši pa 6 K katrs. Savukārt vakardienas Domburšovā par nekustamajiem tika pieminēts, ka nekustamo īpašumu kreditēšana esot dižākā Latvijas ražošanas nozare un patēriņa - apēšanas kredīti esot par kārtu lielāki, nekā ražošanas līdzekļiem un modernizācijai ņemtie. Savukārt iegādāto dzīvokļu cena ir uzpūsta un daudzi no tiem nekad par tādu cenu netiks pārdoti, ja nu pēkšņi kas notiek. Daudzi no kredītņēmājiem esot ar problēmām samaksāt tos jau pēc vienas algas nesaņemšanas. Un ja nu šitas burbulis plīst!!!

 
1.. 61 62 63 64 65 66
AD666 Reģ.: 20.12.2019
1 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Tieši tā arī to darīja un dara - iepriekšējā krīzē pelnīja uz atņemtajiem īpašumiem, dibinot meitas uzņēmumus, kuri pa lēto "nopirka" tos īpašumus un pēc tam vai nu pa lēto pārdeva sev pietuvinātajiem vai arī pēc tam pa dārgo palaida tirgū, turpinot piedzīt starpības no jau tā bankrotējušajām ģimenēm. Īpašs parazitēšanas veids bija mēģinājumi piespiest grūtībās nonākušus kredītņēmējus parakstīt vienošanās, kuras paredzēja bankas tiesības vienpusēji lauzt līgumu ik pēc diviem gadiem vai arī vienpusēji pacelt procentu likmi, ja tā konstatē, ka kredītņēmēja ienākumi samazinās. Turklāt, ja atceries, kāda bija banku kviekšana, kad valdībā uz galda nonāca dažādi priekšlikumi, kas varētu kredītņēmēju situāciju atvieglot, liekot arī bankām uzņemties atbildību par bezatbildīgo burbuļa pūšanu (dažādi uzlabojumi maksātnespējas likumā, ierobežojumi attiecībā uz tiesu izpildītājiem u.c.). Tika draudēts nekreditēt neko vispār (ko tās tāpat jau nedarīja). Protams, kā liriku nevar nepieminēt mūsu gļēvo un iztapīgo tā laika sākumā Godmaņa, pēc tam Dombrovska valdību, kas to visu pieļāva. Šoreiz notiek kaut kas līdzīgs. Tāpat tiek draudēts ar pārstāšanu kreditēt (it kā tās dikti šobrīd to darītu), pamatpakalpojumu cenu celšanu un ko tik vēl ne.

Viņi nepirka pa lēto, viņi atsavināja, kādreiz strādāju ar banku NĪ portfeļiem, daudz tādu privātmāju, dzīvokļu un komercobjektu redzēts.

Tie bija skumji laiki iepriekšējiem īpašniekiem un zelta bedre mākleriem, kad situācija atkal sāka uzlaboties.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Labi, lai būtu - viņi atsavināja un pa lēto pārdeva saviem meitas uzņēmumiem. Situācija nedaudz uzlabojās 2011. gadā, kad krīze jau sāka iet uz beigām, pateicoties sabiedrības, mediju un kredītņēmēju aizstāvju paceltajam hajam. Ja nemaldos, arī normatīvie akti attiecībā uz izsoles sākumcenām mainījās. Līdz tam tas, kas notika tajā nozarē, bija pilnīgs bezpriģels.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

kontradmiral rakstīja: Tagad jaunbūvēm klasika skaitās ~150kv.m vienstāvene. Pietiekami vidusmēra ģimenei, vienkāršāk uzturēt vienmērīgu mikroklimatu nekā divstāvenei. Bet nu pie esošajām būvniecības izmaksām + zemes iegāde=kosmoss. Man pašam 360m2 (dzīvojamā ~200+pagrabs, garāža, terase), paspēju nopirkt par saprātīgām izmaksām pirms gadiem pieciem. 7 cilvēku ģimenei ļoti labi, izaugs bērni, tad domās. Pagaidām visiem sanāk sava telpa, visa ēka tiek pilnvērtīgi noslogota. Paņēmām apkopēju 2xmēnesī, citādāk sieva arī sāka čīkstēt. Lielākais mīnuss - apkures izmaksas.

Jā ~150m2 dzīvojamās mājas jau tāda kā klasika, savā ziņā nav slikti, jo šobrīd maz tādu daudzbērnu ģimeņu, cik man zināmiem apkārt, tie ir 1-2 sīči.

Garāžas, pirtis, sporta zāles un viesu mājas var būvēt atsevišķi ir savi plusi un mīnusi utt. Bet nu viss ir atkarīgs no paša cilvēka vēlmēm, ģimenes apjoma utt., es piemēram labāk dzīvotu 120-150m2 mājā ar augstiem griestiem (viesistaba ar virtuvi) saplānotiem mantu glabāšanas risinājumiem un ar kvalitatīvāku apdari, komunikācijām utt., nekā lielākā, bet vienkāršākā mājā, bet tas pie nosacījuma, ja nav variantu un jāizvēlas starp diviem. Kā arī 150m2 mājas būvniecības izmaksas var būt lielākas arī par 300m2 māju utt., tas stāsts ir bezgalīgs.

Par apkopēju piekrītu, tīrīt ir čakars, plus mūsdienās sievas to nedara, lielākoties.

Kāda Tev apkures sistēma/mājas energoefiktivitātes klase un kādi izdevumi vidēji sezonā?

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
2 0 Atbildēt

Māja ir 80to vidus bloku/ķieģeļu. Esmu nomainījis logus, durvis, nosiltinājis jumtu, bet tāpat patēriņš ir nedaudz virs 50MWh/gadā t.sk karstā ūdens uzsildīšana. Apkure gāzes, pie esošajām cenām sanāktu izlīdzinātais ap 500+mēnesī. Kad dabasgāze atcēla izlīdzinoāto, tad aukstajos mēnešos sanāca ap 1000. Nepatīkami, bet izskatās, ka fasādes siltināšana atmaksātos labi, ja 20+ gados. Funkcionāli izdevās māju ļoti labi pielāgot. Kas gan nozīmēa pamatīgs remonts, atstājot vecos parketus, bet pārējais viss no mūsdienām. Tagad par to naudi, ko man tas viss izmaksāja pirms gadiem 5, es tagad par kaut ko līdzīgu varētu tikai sapņot. viss ir aizskrējis kosmosā.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Katrai mājai savs stāsts, bet 50 MWh gada laikā par 150 m2 ir padaudz, ne?

Salīdzinot, man 1930. Gada koka māja ar 2017. Gada remontu, ap 250 m2, un gada enerģijas patēriņu ap 25 -30 MWh.

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 0 Atbildēt

topinamburs rakstīja: Katrai mājai savs stāsts, bet 50 MWh gada laikā par 150 m2 ir padaudz, ne?

Salīdzinot, man 1930. Gada koka māja ar 2017. Gada remontu, ap 250 m2, un gada enerģijas patēriņu ap 25 -30 MWh.

Man māja ir 300+ no kura dzīvojamā ~200, pagrabs un garāža arī tiek uzturēta kaut cik silta. Kopā lielākā vai mazākā mērā tiek apsildīti nedaudz virs 300m2.

1.. 61 62 63 64 65 66
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti