Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Conqueror Reģ.: 15.10.2002

nu re, var arī par LIETOTIEM parunāt, jo lietotie auto ir daudz vairāk par jauniem, kā zināms, ja ar jaunu auto izbrauc ārā no veikala, tas kļūst par lietotu un cena krītas par 30%...

 
lynx85 Reģ.: 21.12.2005
3 0 Atbildēt

Par piedziņām - mans pats pirmais savs auto, ko nopirku pēc tiesību iegūšanas, ar apskati (pirms tam bija dažāda pieredze) bija tieši pakaļpiedziņa. Jaunības dullumā tiku nēsājies arī 150kmh pa koplietošanas ceļiem, arī ne gluži vasarā. Atrasties grāvī, ka vajadzēja palīdzību no malas, sanāca vienreiz, visādi citādi tikai bauda braukt. Tālāk jau ar vecumu tika gādāti praktiskāki transportlīdzekļi, parasti priekšpiedziņa.

Māsai pirmais auto arī sanāca pakaļpiedziņa. Cilvēks, kas pirms autoskolas šofera vietā nebija sēdējis. Un neko, nobrauca ~6-7 gadus, auto nesasita, lielākais negadījums uz ceļa - nonesta stirna. Auto ap tonnu, ar 2l benzīna motoru. Mans personīgais rekords ar to mašīnu, pa poligona kāpām, 2km trase nepārtrauktā spolēšanā. Forši, nu ir tur savs kaifs. Arī nomainīts uz praktiskāku, arī uz priekšpiedziņu. Bet atmiņas tikai tās labākās.

core Reģ.: 03.01.2017
5 2 Atbildēt

Tā nevar būt, msh saka ka jums vismaz reizi gadā bija jābūt grāvī.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 4 Atbildēt

Viss mainās..Laiki,cilvēki,uzskati,vērtības,uzvedība...

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
14 0 Atbildēt

kāds nezin, ir tādi auto, kuriem var pieslēgt tikai priekšpiedziņu vai tikai aizmug.piedziņu? tad cilvēks varētu izmēģināt , kā ir ar to un ar šito veidu braukt

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 2 Atbildēt

Bija kaut kāds hibrīds, kuram elektrība grieza priekšu, bet benzīna motors pakaļu. Varēja slēgt jebkuru no abām piedziņām atsevišķi vai abas kopā. Vot īsti neatceros marku tagad, kaut kā liekas, ka Mini, bet neesmu īsti drošs.

P.S. Augstāk redzamo video neesmu skatījies, atvainojos, ja gadījumā runāju par to pašu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

4x4 aparātiem kas pa kalniem vazājas mēdz uzlikt speciālas sadales kārbas ar kurām var ieslēgt to ko sauc pat "front wheel dig" un tām 100% var panākt to kas nu tur ienāk prātā.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Par šito lūdzu konkrētāk. Lielai daļai 4x4 auto sadales kārba ir integrēta ātrumkārbā. Kuru marku/modeļu auto tādas eksistē? Es saprotu, ka GAZ69 var uzlikt citu - īpašu kārbu, bet kā to varētu, piemēram, Subaru?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Subaru ir AWD, un tam stabili būs sarežģītāk, bet ja interesē pameklēšu kā to (ja vispār) realizēt.

Klasiski runa ir par Gaz69 analogiem (wrangleram, Cherokee utt. ) un manuprāt arī tiem kam ir mehānisks kloķis priekšas pieslēgšanai, elektroniskiem - XZ - jāpēta. Bet klasiski, veco sadales kārbu noskrūvē no ātrumkārbas gala, un aizvieto ar tādu, kurā bija 2 kloķi, viens priekšai, otrs pakaļai ...

P.S. te viena pamācība, kā tādu slēgt :

youtu.be/fhuBRZD-FMA

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Cik papētiju Subiju transmisijas, izskatas ka šādu risinājumu tam nevar uzlikt, bet tehniski nekas netraucē kārbas galā uzlikt verķi pakaļas atslēgšanai, un "viskozā difa" vietā elektroniski, vai ar gaisu vadāmu bloķējamu difu, tad būsi ieguvis ko līdzīgu. Vai tam ir finansiāla jēga un reāls pielietojums uz Subaru - to gan neņemos spriest.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: 4x4 aparātiem kas pa kalniem vazājas mēdz uzlikt speciālas sadales kārbas ar kurām var ieslēgt to ko sauc pat "front wheel dig" un tām 100% var panākt to kas nu tur ienāk prātā.

Tādam aparātam būtu grūti kautko teikt par vadāmību un tās niansēm.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nu jautājums kādam aparātam to liek, jo visiem 4x4 kam ir "uzkarināmās" jeb neintegrētās sadales kārbas - parasti pārvads uz priekšu ir ar ķēdi, kas ir drusku mīkstāk nekā faktiski 2 ātrumu kārba katrai asij - kas pēc konstrukcijas ir tas Atlas verķis. Bet tas zobratu verķis kalpo caurmērā ilgāk, kā tā ķēde pie vienādiem apstākļiem. Bet ja runa ir par auto kas reāli ir taisīti tieši bezceļiem (bet ir legāli uz jebkuriem ceļiem) , tur vispār pie kājas, gan piekares ģeometrija, gan riepu protektors to aparātu vadāmību "norok" ātrumos kas tuvojas 100 km/h.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

No savas pieredzes ir labas atmiņas no 2005.g Nissan Xtrail pilnpiedziņas veida, kad varēja pieslēgt/atslēgt aizmugures piedziņu. Laikam patreiz Duster tā sistēma pārmantota .

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Dusteram vai tad nebija kaut kāds diezgan pajaunas paaudzes Haldex ko varēja elektroniski vadīt ?

P.S. es nezinu, bet tā šķita, jo man sievas sencim ir Renault AWD kabluks, un tam bija "automātisks" Haldex, un man šķiet ka jamie bija savstarpēji aizvietojami ...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

dacijai ir nissana 4x4 daļa, ar iespēju līdz ~50 kmh ieslēgt "pastāvīgu" 4x4

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ok to laikam nav pareizi saukt par Haldex, kaut idejiski tas pats vien tur ir - viskozais sajūgs, tik vienā gadījumā spiedienu sistēmā rada speciāls sūknis.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Ok to laikam nav pareizi saukt par Haldex, kaut idejiski tas pats vien tur ir - viskozais sajūgs, tik vienā gadījumā spiedienu sistēmā rada speciāls sūknis.

Haldex nav nekāds viskozais sajūgs. To jau nu vismaz vajadzētu zināt, ka Haldex tieši ar atšķirīgo risinājumu ienāca AWD tirgū kā alternatīva viskozajam sajūgam.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

brady, tad kā tu pareizi sauktu sajūga diskus, kas peld eļļā ?

P.S. par atšķirībām vairāk kā labi zinu, jo ir gan silikona bāzes eļļa kas pati paliek "cieta" pie atšķirīga asu griešanās ātruma, gan ektromagnētiska eļļa, kas to dara pievadot spriegumu, un vēl pāris risinājumu, ko var lietot AWD risinājumiem.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
3 0 Atbildēt

Daudzplākšņu slapjais sajūgs (pēc būtības tāds pat, kā močiem) - un nevis es, bet tā to sauc tehniskajā literatūrā. Viskozajam sajūgam būtiskā atšķirība no šā ir tieši šķidruma viskozitātes izmaiņu izmantošana griezes momenta pārnesei.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ok, paldies par terminu, centīšos precīzāku terminoloģiju lietot.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 3 Atbildēt

Vot "lohs" kā tu tā sa*isies?

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Tas ir normāli, neesmu skolas solā sēdējis un autobūvi apguvis, līdz ar to ne vienmēr zinu precīzus terminus, un ne vienmēr pat tos zinot tie uzreiz ienāk prātā, ne jau katru dienu par to lasu vai rakstu, it īpaši latviski.

P.S.jo vairāk zinu, jo labāk saprotu ka zinu ļoti maz ...

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 1 Atbildēt

Viss ok, es piemēram itkā zinu salīdzinoši daudz par tehniskām lietām, jo esmu to visu arī mācījies, bet jau gadiem esmu ārā no nozares un ļoti, ļoti daudzus terminu pat neatceros, kur nu vel spētu par to saprotami pastāstīt.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
1 0 Atbildēt

Iegāju sludinājumos.

Ja man šobrīd būtu jānopērk cits benzīnieks līdz 5k€...es nezinātu ko nopirkt.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 2 Atbildēt

Tā ir. Izvēles vispār nekādas un cenas astronomiskas. Interesanti, ka arī šroti pilnīgi tukši, vismaz Leonam virsbūves daļu nav vispār. Un tas, kas ir, maksā krietni dārgāk kā jauns. Pie leišiem arī tukšums.

msh Reģ.: 16.04.2007
2 3 Atbildēt

Šrotu saturs ir laimes spēle, sevišķi ja ir runa par kaut ko kas jaunāks par 20 gadiem. Tavā gadījumā šī problēma ir cena par to ka izvēlējies nopirkt lētu golfu nevis īsto golfu.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 2 Atbildēt

Es izvēlējos interesantu Golfu Bet nu jā, ja ņem vērā, ka man ir jaudīgais variants... GTI Golfs tiešām būtu dārgāks.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 3 Atbildēt

Vienīgais seat kas ir interesants kā mašīna ir otrās paaudzes ibiza - laikā kad fofāgens pēc iepriekšējo divu paaudžu tradīcijas uzprojektēja mk3 polo tādu kurā ielien tikai mazā bloka motori, dēļ kā niknākie benzīnnieki iekš mk3 polo un lupo ir 1.6 16v un FSI, un niknākie dīzeļi ir ar trīs cilindriem, seat kaut kā pamanījās to platformu pārveidot tā ka iekš ibizas ielien lielā bloka motori un tad attiecīgi tajā ibizā bija 2.0 16v un beigās 1.8T. Visi pārējie ir kombinācija ar īberīgu dizainu un apšaubāmu kvalitāti [man ir aizdomas ka lētā cena tiek dabūta līdzīgi kā škodai], zem haubes saturot apmēram to pašu ko attiecīgās paaudzes golfs, tikai bez jaudīgakā motora. Seat galvenā pievilcība vienmēr ir lēts golfveidīgais, vienalga, jauns vai lietots - lietotam cenu dzen nost kaut vai tevis pieminētais faktors.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Jā ss tgd briesmīgi izskatās. Pusvadītāju deficīts ceļ saulē lietotu auto uzturēšanu.

Kas interesanti - gan ES, gan LV pagājušo ziemu zīmēja milzu transparentus par piegāžu ķēžu īsināšanu. Ļoti redzams, ka nav izdarīts pilnīgi nekas šajā jomā. Kaut arī tas būtu milzu tirgus. Ar nelielu risku prēmiju, protams.

darklight Reģ.: 29.10.2013
3 2 Atbildēt

Paturpinot šrotu tēmu... Tie pārdevēji ir vienkārši p*! Pirms dienas atjaunots sludinājums, zvanu, jautāju sev interesējošo lietu un saņemu atbildi: Vai, nē, mums jau sen tās mašīnas vispār nav! Un tā vairākās vietās pēc kārtas. Nu tad kāda hyja pēc tu liec to sludekli?!

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
1 0 Atbildēt

Jau agrā pavasarī vēlāk vēlā vasarā tieši to pašu konstatēju. Tie p* tādi ir un nav spējīgi pat mainīties. Pat interesējoties par gāzes plīti - arī tādi paši tipāži! Tādas plīts neesot un nebūs...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Tos sludekļus neliek, tos atjauno. Tas ir normāli - es kaut kad pagājušogad pavasarī ķemmēju ss'u meklējot vienu konkrētu maģi, bija interesanti ieraudzīt B5 pastēti kurā bija mani interesējošais maģis, bet bildēs viss ir sniegains...

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 2 Atbildēt

Es saprotu, ka atjauno. Bet kāpēc vajag atjaunot neaktuālu sludinājumu par lietu, kura sen vairs neeksistē?

msh Reģ.: 16.04.2007
2 7 Atbildēt

Tāpēc ka tiem cilvēkiem tur noteikti ir čupiņa ar sludekļiem un ir svarīgākas nodarbes kā stundām sēdēt pie datora pārskatot sludekļu bildes un sastādot jaunus tekstus.

fckns Reģ.: 29.11.2020
4 4 Atbildēt

Tad lai nolīgst kadru kas to dara. Man kā potenciālajam klientam ir dziļi vienalga ka info nav aktuāls jo redz pilsonis ir pārāk aizņemts tirgojot sūdus.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 3 Atbildēt

Toties tev kā potenciālajam klientam nebūs vienalga ka tu būsi tas kam būs jāmaksā šī kadra algu, maksājot par dārgākām detaļām.

Vēl atgādināšu tev, un citiem pārgudriem mīnusu krāmētājiem, ka šrots nav autoveikals, un šie neprecīzie sludinājumi ļoti labi izpilda paredzēto funkciju, un tā ir tikai mūsdienu interneta veikalu lietotāju izlepšana, kas ir problēma. Pirms 15 gadiem tu vai nu būtu apbraukājis šrotus, vai tos apzvanījis, un numurus/adreses prasītu citiem pazīstamiem cilvēkiem, ja tos nezinātu pats - un tu to darītu nezinot vai tajā šrotā ir tevi interesējošā detaļa vai nē. Tagad, interneta laikmetā, šroti par savu pastāvēšanu dara zināmu ar šādiem sludekļiem, lai tu, kas ir pārāk slinks lai zinātu šrotu adreses/numurus, zinātu kur zvanīt - bet lūk, kundziņu, neamierina ka viss ir tāpat kā agrāk, respektīvi, uz paplātes nepienes.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 3 Atbildēt

Pēc tavas loģikas: ja es tirgoju lētus ķīniešu telefonus, tad mierīgi varu sludinājumā rakstīt, ka man ir jaunākie aifoni? Ja man ir divi krēsli, tad es rakstu, ka pārdodu viesistabas garnitūru?

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Nejauc pirkstu ar krānu. Pirmkārt, šrotā esošo detaļu pieejamība ir nejauša - šodien viņiem tavu spārnu nav, rītdien ienāk kāds leons. Otrkārt, ja tev vajadzēs nevis spārnu bet stūres reiku, tev var notirgot kāda golfa vai tūrāna reiku - tā kā šrotista mērķis ir pārdot savas detaļas, viņam ērtāk ir ielikt šādu sludekli, nevis rēķināties ar to ka tu pats zināsi no kuriem 10 modeļiem, un kāda gadu diapazona katram, tev der reika.

Atgriežoties pie taviem salīdzinājumiem - ja otrajā salīdzinājumā tu tirgosi divus krēslus bet kuru katru dienu tev atvedīs arī dīvānu un galdu, tad tu pilnīgi noteikti nopublicēsi ka tu tirgo dzīvojamās istabas iekārtu

650 Reģ.: 25.01.2017
1 2 Atbildēt

Nospiedoši lielākā daļa ssa rezervesdaļu sludekļu neatspoguļo nedz konkrētās detaļas reālo esamību "uz vietas",ne cenu, ne stāvokli.Labāk lai Lohs piezvana,varbūt varēs viņam ko ieļečīt.No otras puses- ir taču neiespējami detalizēti uzskaitīt un/vai nofotografēt visas detaļas pat no vienas izjauktas mašīnas.

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
15 6 Atbildēt

tāpēc, lai tu zvanītu - tas saucas uzmanības deficīta sindroms, nu, ja tev zvana, tātad tu esi svarīgs, tu esi vajadzīgs, tu neesi prasta nulle

core Reģ.: 03.01.2017
5 0 Atbildēt

msh rakstīja: Tikai slapjā laikā? Dīvaini - tajās reizēs kad es startēju lai izveiktu kreiso pagriezienu pāri divām pretī nākošām joslām brīdī kad iedegas zaļais, man riteņi kauc arī uz sausa asfalta...

P.N. VAG pēdējo desmit gadu laikā arī ir uzražojis saujiņu ar modeļiem 250-300 zs diapazonā kā divriteņus - fofāgenam tāds modelis gan bija tikai viens, Scirocco R - SĒDEKLIM gan ir vairāki arī patlaban nopērkami. Un GTI golfs nu jau arī tajā diapazonā ir ielīdis...

Par to pienākas sods par agresīvu braukšanu. DIVKOSIS.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 3 Atbildēt

Iecitē, lūdzu, pantu kurš nosaka ka šāds gājiens ir agresīvs

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
1 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Tā ir. Izvēles vispār nekādas un cenas astronomiskas. Interesanti, ka arī šroti pilnīgi tukši, vismaz Leonam virsbūves daļu nav vispār. Un tas, kas ir, maksā krietni dārgāk kā jauns. Pie leišiem arī tukšums.

Es pilnīgi brīnos,ka kundzei septembrī paņēmām Corsu pa 3,5€.

Sludinājums bija divas stundas vecs.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
2 3 Atbildēt

Jautājums par vecu ap 2001-2005 gada Volkswagen Passat 5 .

Salīdzinot ar Audi 80 b3 un Audi 80 B4 cik ir salona ietilpība un vietas pasažieriem?

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
2 0 Atbildēt

Pasāts ir ietilpīgāks.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

vispār nav salīdzināmi, audi būs mazāk vietas kā līdzīga gadagājuma golfā

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Nu bet tas ir tikai loģiski. Priekš tiem kas grib pirk ietilpīgu audī ir C sērija, kamēr fofāgenam, neskaitot vēlāk iznākušo Phaetonu, pastēte bija griesti, līdz ar to tai jābūt adekvāti ietilpīgai. Citiem ražotājiem jau ir tas pats modeļu izmēru klāsts un attiecīgi audī B sērijas konkurenti nav lielāki; pašam ir gadījies E46 behas aizmugurē kabināt kājas aiz ausīm.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Ja tikpat ietilpīgs, kā Audi 80 B4, tad labi.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Kādu strēķīti ietilpīgāks.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Jautājums par vecu ap 2001-2005 gada Volkswagen Passat 5 .

Salīdzinot ar Audi 80 b3 un Audi 80 B4 cik ir salona ietilpība un vietas pasažieriem?

Man ir tāds Passat. Ietilpīgāks un mīkstāks gaitā

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Bet stāvot? Cietāks?

650 Reģ.: 25.01.2017
0 3 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Jautājums par vecu ap 2001-2005 gada Volkswagen Passat 5 .

Salīdzinot ar Audi 80 b3 un Audi 80 B4 cik ir salona ietilpība un vietas pasažieriem?

Jā.Kā teiktu vecais bleedis Davidičšš,- ahu-jeņen i p/izdat,no bļa cyka,malovat ;p

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 2 Atbildēt

Vakar skatījos ss-ku - viens no tiem sludinājumiem, kur man atbildēja, ka nekāda Leona vispār nav, atkal pacelts uz augšu. Visas daļas visām versijām. Kropļi, bļin, nu ko man atkal zvanīt?

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
16 6 Atbildēt

ss el vē vairs īsti normāls avots nav, šķiet

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
14 5 Atbildēt

mobile.de ir daudz labāks par ss.lv

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt
ledzep Reģ.: 16.03.2017
2 0 Atbildēt

Klasisks amerikāņu- apdrošinātāju norakstīts auto pēc noslīkšanas, pus gadu nostāvējis stāvlaukumā, tad ieceļojis Klaipēdas ostā un lietuvieši paveikuši savu darbu..

Man vēljoprojām nav skaidrs kāds ir ieguvums (ja vien nemeklē ko specifisku) pirkt mašīnu no ASV.

Pārsvarā taču ved slīkoņus un smagi sistus auto. Tur vēl jāvēic atmuitošana un beigās, lai tirgoņi Lietuvā un Latvijā kaut ko normāli nopelnītu uz šāda auto (kam tirgus cenai ir jabūt mazākai par vidējo ekvivalentam modelim no EU), liek vispār kā viņi to visu padara rentablu.

Un vēl pietam:

Amerikāņiem ļoti bieži pavirša attieksme pret apkopēm

Čakars ar specifiskām virsbūves detaļām

Dzinēju un tehniskās atškirības no EU auto

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Man bija tāds atgādāts. Drusku aplauztiem stūriem, bet pēc atrastajiem putekļiem - noteikti neslīcis. Kalpoja godam kamēr frontāli netika iznīcināts.

Par iemesliem atgādāšanai nav nekādu ideju.

insekc Reģ.: 24.03.2003
0 0 Atbildēt

Man pēdējie 5 auto "amerikāņi". 2 LV, 3 LT pirkti. Nav ne vainas, tikai jāskatās bildes pirms remonta. Jāpērk 2, max 3 gadi veci ar nobraukumu līdz 50 kkm, tad apkopēs vēl nekas nebūs sačakarēts un neviens ar līkajām roķelēm nebūs mēģinājis "saremontēt". US un EUR versijas bieži vien atšķiras tikai ar lukturiem (US stars). Vismaz Subaru un Chrysler tā ir. Kāpēc pirkt? Vienkārši cena. Maigi sistu un pilnībā sataisītu Subaru Outback (2 gadi 25 kkm) nopirku par 15 kEUR + 1k sertifikācija un reģistrācija. Ne SS ne mobile.de neko pat tuvu tādu nevarēju atrast. Esmu nobraucis 4 gadus un viss OK.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Nu šeit ir sava specifika- Subaru un Chrysler ir ļoti nepopulāri auto EU, līdz ar to saprotu, ka ir savs to izdevīgums iegādei ASV.

Bet ja runājam par to Meksikā ražoto Jettu no ss.lv sludinājuma ar amerikas tirgum paredzēto motoru tad nav skaidrs priekš kam tas viss ir vajadzīgs.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Man bija jaudīgāka egzoķika: Chrysler cabrio

Tirgotājs to jau bija atgādājis līdz LV. Par motivāciju nav nekādas nojausmas

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Ir tikai divas motivācijas:

Bizness - atgādāt auto no ASV auto peļņas dēļ, tātad meklēt pēc iespējas lētāku auto un mēģināt nopelnīt pēc iespējas vairāk.

Personīgais - īpašnieks pircis/pats izvēlējies auto priekš sevis tieši no ASV, tātad pats jau kādu laiku lietojis to LV un pārdod tālāk (vai nu apnika, via nu auto izrādījās hlams).

Tik vienkārši.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Noteikti noteikti. Manā gadījuma vnk nezinu underlying story

ledzep Reģ.: 16.03.2017
1 0 Atbildēt

Kā jau jebkurš lietots auto- daļēja laimes spēle. Bet, lai būtu izdevīgi kaut ko sūtīt no ASV uz EU, pārdevējam ir jāiegādājas auto par ļoti zemu cenu un attiecīgi no tā izrietošajām sekām.

Vēl jau ir maza daļa cilvēku, kas paši atrod un sūta no ASV auto savām vajadzībām. Tas jau ir cits stāsts.

Vienkārši pērkot no ASV ievestu auto ir lielāks risks uz hlamu nekā EU lietotam auto. Plus, protams, augstāk minētās problēmas ar ASV auto specifiku.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
1 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Vakar skatījos ss-ku - viens no tiem sludinājumiem, kur man atbildēja, ka nekāda Leona vispār nav, atkal pacelts uz augšu. Visas daļas visām versijām. Kropļi, bļin, nu ko man atkal zvanīt?

Varbūt ir jēga nosūdzēt ss.lv administrācijai, ir poga pie sludinājumiem.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
15 2 Atbildēt

tagad drīz būs ne tikai lietotu, bet arī sistu-lietotu autiņu piedāvājums ss-ā, redzot, kas par bardaku visās malās, grāvji un krustojumi pilni ar visādu pasugu daiļslidotājiem, kailo un vasaras riepu cienītājiem

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 0 Atbildēt

Ir ASV apdrošinātāju izmeklētāju biroja mājas lapas, kur ievadot VIN var redzēt (bezmaksas) vai ir bijis sists vai zagts vai nav. Konkrētai Jettai rādās, ka ir piešķirts SALVAGE statuss, kas vēl nenozīmē, ka viss ir slikti. Bojājumi veidojušies saskrienoities ar citu auto 2012. gadā. Cik stipri sista to gan tur nevar redzēt.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Jā, ASV auto citreiz pietiek ievadīt VIN googlē un viss ir redzams par ar bildēm.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Vakardien pajaucu drusku savu veco FR-V (ģenerators sācis gļučit aukstumā ~ 320Kkm). Izrādas ka 2,2 dizelis (N22A1) ir baigais čakars kaut kam piekļūt lai nomainītu, un galvenais ka situācija tāda visā Hondas gammā, nu labi ka tur maz problēmu ar to dzinēju.

Un tad ielūrēju zem pārsega 1,6 dtec(am) - velns ku tyr daudz vietas lai veiktu remontus jebkam...

P.S. FR-V nojaucu priekšu + kreisās puses.lukturi izņēmu, tad ir itkā viegli piekļūt, tik tā kā radiatoru/kondiķa radiatoru negribēju raut nost no trubām, tad sprauga tāda ka knapi ģeneratoru ārā var dabūt, bet citi skrūvē motora atbalstu nost un ceļ ar domkratu , lai pagrieztu motoru leņķī pie kura vieglāk strādāt, ari siksnu un rullīšus/spriegotaju mainīt ir "pain in vien viet", bet nu piepacelot motoru izdarīt var ...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Te nesen bija diskusijā par neizturīgiem auto un motoriem - te savukārt viens kapitāls pretstats no/iekš ASV:

P.S. Cummins dīzeļus iekš pikapiem daudzi cenšas izķert, pat ja pats auto jau kļuvis par rūsas gabalu ... jo tie iet miljonu, un tiem rūpnieciski taisa kap. remontu.

duku Reģ.: 12.06.2018
1 0 Atbildēt

Skatos uz lietotiem Polīšiem, 2010 - 2012 aptuveni, budžetā ap 5k. Vairāk uz dīzeli sliecos, 1.2 vai 1.6.

www.ss.com/lv/transport/cars/volkswagen/polo/filter/

Ir kaut kas no kā īpaši būtu jaizvairās vai jāpievērš uzmanība? Par nogrieztajiem nobraukumiem laikam nav vērts runāt, nu jau arī eCSDD visādus brīnumus parāda.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

1.2 tdi principā ir tas pats 1.6 tdi bez viena cilindra.

1.2 tdi ir diezgan drausmīgs- nav lietojams pilsētas apstākļos, dēļ neadekvāti gariem pārnesumiem un turbobedres. Ja tā būs Bluemotion versija tad braukšanas īpasības būs vēl sliktākas. Šo motoru nekadīgi nevar ietiekt.

1.6 tdi ir OK. Pirmajai šo motoru versijai nāca Siemens degvielas sistema, kuras sūknim bija tendence nokaut visu degvielas sistemu. Velāk nāca Delphi (tāpat kā 1.2 tdi) un tur laikam šī problēma nav tik izteikta.

Biežakā problēma abiem motoriem ir ar EGR vārstu.

Vēl būtiska nianse- pēc VAG izmešu skandāla šiem motoriem tika piedavāta cita programmatūra, kas vēl vairāk pasliktina braukšanas īpasības un EGR resursu.

Ja vien nebrauc lielus gabalus pa šoseju, labāk izvēlētes benzīna motoru- idealā gadījumā 1.4, bet ja var sadzīvot ar sliktāku dinamiku var ņemt arī 1.2 51kw versiju vai 1.0 55kw versiju. 1.2 tsi laikam būs ļoti reti sastopams, bet būs ok varaints dēļ dinamikas un ekonomijas, par defektiem šim motoram neko nevaru pastāstīt. Cik redzēts mazs ķēdes resurss, bet tas jau visiem tsi.

Pati masīna ļoti laba, lai gan es skatos ka Latvijā lietotajiem auto jau ir būtiskas problēmas ar rūsu.. Tas jāņem vērā.

duku Reģ.: 12.06.2018
0 0 Atbildēt

Paldies.

Par rūsu taisnība. Te varbūt jāskatās kāds ievestais variants, kas LV nav bijis ilgāk par 5-6 gadiem.

CSDD cik skatos, bieži ir aizrādījums par pilošu eļļu no motora. Šķiet vairāk tieši benzīniem.

Lielus gabalus nebraucu, bet benzīni uz papīra liekas nedaudz par rijīgu priekš mazauto, īpaši jau 1.4. Bet vismaz nav EGR problēmu.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
1 0 Atbildēt

Ja nebrauc lielus gabalus un vēl pietam pa pilsētu, dīzelis notiekti nebūs vajadzīgs. Mums Latvijā bieži vien ir tendence lietot dīzeli tam neatbilstošos apstākļos. 1.4 degvielas patērinš varbūt nav tas labākais, bet toties šis ir izturigakais motors konkrētajam modelim un ietaupīs daudz laika un naudas atkskiribā no dīzeļa, kurš labākajā gadījumā jau būs nogājis 250k km.

Iesaku arī apskatīt šādus auto:

Seat Ibiza - tas pats Polo, tikai cita virsbūve un prastāks salons. Relatīvi man sķiet labāka noturība pret koroziju.

Ford Fiesta jebkurš benzīna dzinējs vai 1.4 dīzelis - notiekti vinnē vadāmības ziņā un kopumā varētu teikt savas klases labākais auto.

Renault Clio 1.2 vai 1.4 - ļoti laba notirība pret koroziju ļoti labi benzīna dzinēji.

Opel Corsa 1.2 vai 1.4 - plašāks salons. Ja dīzeli, tad tikai ar 5 ātrumiem

Fiat Punto - tā pati Opel Corsa platforma un 1.3 dīzelis tads pats kā Corsai.

Suzuki Swift - izmēros mazāks par saviem eiropas konkurentiem un gaita arī nav tik sabalansēta, toties izcili izturīgi motori.

duku Reģ.: 12.06.2018
0 0 Atbildēt

Nebraucu lielus. Primāri pilsēta, brīvdienās šoseja. Gadā 10-14k.

Paskatīšos šos. Clio, Fiat un Suzuki vispār nebiju pievērsis uzmanību. Daudz pētītas Fiestas, pāris apskatītas dzīvē. Protams ir virsbūves problēmas , bet pēc uzbūves laikam skaitās vienkāršs auto. Braukšana patīkama, ietilpībai ar ne vainas. Benzīniem 1.0 ecoboosts liekas labs variants, bet pa šo laiku LV esmu redzējis tieši vienu sludinājumu.

Kopumā benzīnu deficīts, bet tas droši vien nav nekāds jauns novērojums.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Tad dīzelis nebūs vajadzīgs.

Jā, Latvijā uz šādiem auto ir deficīts, pie mums kā parasti ved nodzītos dīzeļus kuri Eiropā vairs nav nevienam vajadzīgi un tas arī atspoguļojas piedavājumā. Iesaku paskatīties piedavājumu arī Igaunijā, tur mēdz būt lielāka izvēle uz benzīna dzinējiem.

Lietots ecoboost motors nebūs tā labākā izvēle, kā jebkurš šāda veida dzinējs pēc 150k km ir diezgan riskants pasakums. Labāk primāri meklēt vecākas paaudzes motorus. Un Ecoboost motoriem pirmo gadu uzlaidumiem bija diezgan daudz problēmu. Par šo labāk palasīt kārtīgāk.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
1 0 Atbildēt

Vēl arī var apskatīt Toyota Yaris (kurš gan man šķiet pārcenots, kā jau Toyota) un Mitsubishi Colt.

Pie Yaris izteiktus defektus nevar pieminēt, ja nu vienīgi parnesumkārbas gultņi mēdz ļoti gaudot un attiecīgi ar laiku nobeidzās pavisam. Šī pati kārba nāk Suzuki Swift, attiecīgi pie testa brauciena šim jāpievērš uzmanība. Tirgū pieejami daudz Latvijā lietotie auto, attiecīgi jāskatās kāda stāvoklī ir mašīnas apakša. Toyota 1.4 dīzelis (versija bez daļiņu filtra) ir labākais mazlitrāžas dīzelis kāds tirgū pieejams.

Par Colt arī neko baigi slikti nevar pateikt, benzīna motoriem jāpieverš uzmanība motora darbībai un eļlas patēriņa pazimēm. Parvsarā motors kalpo bez problemām, bet ir dzirdets par kompresijas zudumiem un lielu eļlas parēriņu. Dīzeļa motori ir no mercedes A klases, tikai bez viena cilindra. Nebūs tā labakā izvēle. Kas pozitīvi- Virsbūve diezgan labi notirīga pret kotoziju salīdzinājumā ar citiem Mitsu, jo masīna ir ražota Nīderlandē.

Vēl varu pieminēt ka nevienu no šīs klase auto nedrīkst pirkt ar auromāti/robotu/variatoru lai cik mazs būtu nobraukums un izdevīga cena..

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
2 0 Atbildēt

Ja lūko 1.2 3-cilindru TDI, tad apdomā trīsreiz, izbrauc pa pilsētu un šoseju. Nevaru ieteikt. Biju vasarā sadomājis pirkt Ibizu ar šo dzinēju. Uz papīra likās - mans sapņu auto - realitātē vājprāts, pat es neprotu to dzinēju iegriezt pietiekami, lai tas vilktos uz priekšu, visu laiku jāslēdz pirmais, jāuzdod 3k, tad tik var laist vaļā vispār sajūgu... visur vajag par 2 robiem zemāk slēgties. Vecākā AudiA2 gan nav šāda ekobēda 1.2 dīzelim ar PD.

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
1 0 Atbildēt

Man bija 1.4 TDI PD auto ar 5ātrumu manuāli un nogāja Latvijā 350k bez motora remonta. Protams jaudas nebija, bet mierīgi varēja braukt

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Vecais 1.4 tdi braukšanā un izturībā ir krietni labāks par jaunajiem 1.2/1.4.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti