Parunāsimies par LIETOTIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

Conqueror Reģ.: 15.10.2002

nu re, var arī par LIETOTIEM parunāt, jo lietotie auto ir daudz vairāk par jauniem, kā zināms, ja ar jaunu auto izbrauc ārā no veikala, tas kļūst par lietotu un cena krītas par 30%...

 
iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Savulaik, kad autiņam čakarējos ar elektronikas gļukiem, sākumā bija visādas versijas, t.sk. degvielas filtrs. Servisā prasīja - tev tur kāds filtrs, tak ne Filtrons vai līdzīgs? Teicu, ka Mann. Tas viņus apmierināja, bet apjautājos par Filtronu. Galvas vien nošūpoja un teica, ka idejiski jau filtrs skaitoties, bet esot nu tāds, nu tāds...

Mūsu diskusiju meistars Raimis varētu izvērst ekoloģisku diskusiju "Filtron VS Kamoka"

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Par filtronu garāmejot lasīts ka šie pēdējos gadus ir savai produkcijai jūtami uzcēluši kvalitāti. Vai tas tiesa, nezinu.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Kopš Mann nopirka Filtron, kvalitāte ir jūtami uzlabojusies. Un Filtron mēdz ražot filtrus priekš OEM (GM, VAG) kā arī priekš citiem detaļu pakotājiem (Bosch, Valeo, Denso uc.)

Agrāk bija problēmas tieši ar eļļas filtriem, kuriem bija savādā konstrukcija un kvalitāte. Nezinu kā tagad. ar Gaisa un salona filtriem nekad nav bijušas problēmas.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Manā gadījumā bija runa par degvielas (dīzeļa) filtru.

Tas bija pirms cik - hm, 4 gadiem?

ledzep Reģ.: 16.03.2017
1 0 Atbildēt

Degvielas un eļļas filtrus vienmēr cenšos ņemt no lielajiem oem ražotājiem, tur nav vērts taupīt.

Bet kaut kad ļoti sen laikam bija problēmas ar vienu Filtron degvielas filtru TDI motoram, cik atceros..

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Kamoka nevar salīdzināt ar Filtron, jo tas ir zemākās klases detaļu pakotājs. Nekad nevar zināt kas tajā kastē būs iekšā, bet pārsvarā letāko ražotāju šņaga.

Filtron ražo prakstiski visus savus filtrus un arī priekš oem. Šorbīd pozicionējās kā Mann budžeta brends.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

mefisto rakstīja: Kamoka parasti ir pats lētākais variants internetveikalos, laikam tādēļ tāds rezultāts. Eļļas spiedienu nomērīji arī ar veco eļļo un filtru pirms jaunā uzlikšanas?

Tas nebija internetveikals, tas bija Grobiņas Ripo DL.

Abet pēdējais teikums man izraisīja neviltotus smieklus Kāpēc? Es domāju ka šī nekvalitatīvā un vecā bilde izsaka visu - jā, man ir labi iesēdies atmiņā kur attiecīgā pulksteņa bulta stāv, tb kur tai jāstāv, parastajā motora darba režīmā - pie ~2600 rpm un ~102c eļļas temperatūras. Tā pulksteņa devējs absolūtos ciparos, iespējams, nav precīzs, bet relatīvos ciparos atšķirība ir manāma.

Merikurrats Reģ.: 07.10.2016
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Nu grāmata ta grāmata - salīdzinājumam tā perioda audī un fofāgeniem [varbūt izņemot C6] ar līdzvērtīgas jaudas motoriem bremzes pieļauj uzlikt 16", sīkums bet tomēr; lielie disku izmēri sākas ar jaudīgiem motoriem.

Manam neļauj,skatījos,suporti var ķerties.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Es tā arī pieņemu. Jautājums kāpēc tādai alfai ir lielākas bremzes nekā C5 audī ar V6 motoru...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

ja VAG pie 140zs liek R16 bremzes, tad alfai ar 200+zs R17 ir ok

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

Lai nebūtu japalielina izmērs var izvēlēties piemēram keramiskās bremzews, bet protams tas dārgāk nekā parastās uztaisīt lielākas

Merikurrats Reģ.: 07.10.2016
0 0 Atbildēt

No NL tāda atnāca.

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
15 2 Atbildēt

vislielākās bremzes esot lambo urus?

Kalvis99 Reģ.: 13.09.2017
4 2 Atbildēt

Talking about the brakes, the Urus has the biggest brake rotors ever seen on a production vehicle on planet Earth. At the front, it has been equipped with giant 440mm carbon ceramic discs with 10 piston calipers while the rear axle is fitted with 370mm carbon ceramics with 6 piston floating calipers.

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

GTD2 rakstīja: Lai nebūtu japalielina izmērs var izvēlēties piemēram keramiskās bremzews, bet protams tas dārgāk nekā parastās uztaisīt lielākas

Ja runa ir par keramikas diskiem tad to lielākais plus ir lielāka temperatūras noturība-tie tik ātri nepārkarst.

Savukārt "stiprākas" bremzes pie tā paša diska izmēta var dabūt palielinot suporta virzuļu skaitu-var precīzāk dozēt spēku punktā starp stipri bremzēts/bloķēts.

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
15 2 Atbildēt

nu, tātad, vislabākais lietotais auto ir lambo urus, jo tam ir vislielākie bremžu diski

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 10 Atbildēt

Es te skatos uz to msh briesmīgo bildi un domāju.Salicis visādus pulksteņus savā autiņā un domā kad ir super kruts aparāts,kamēr visu citu autiņi ir mēsli.Es vel neko neteiktu ja zem haubes būtu V6,tāds normāls spridzeklis bet tur četrinieks un tikai 1.6l ar gāzi,piedodiet,tas ir kolhozs.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Nē, viņam ir 2.0, bet tāpat sūds

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 1 Atbildēt

Nav viņam 2 un ja ir tad ar savu franču sūdu viņu nokodīšu kā mazu bērnu,ko teiksi gaterist msh?

msh Reģ.: 16.04.2007
6 0 Atbildēt

Vienīgais ko tu ar savu dīzeļegli vari nokost ir kārtējā šņabja pudele...

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Man reiz, kaut kādus 2 vai 3 gadus atpakaļ, bija periods ar spēcīgu kārdinājumu ielikt golfā VR6, bet nu es tam tiku pāri - vienai mašīnai tomēr ir jābūt normālai [lasīt - parastai], un lai arī tie papildus divi katli būtu forši, vismaz 95% nobrauktā attāluma būtu jūtams tikai mīnuss palielināta degvielas patēriņa formā. Bez tam tas pasāciens pavilktu kaut kur virs vienas pakas un saturētu dažādu detaļu un agregātu medības, jāšanos šo to salikt [teiksim, uzbūvēt no divām kārbām vienu] un otrās pakāpes pārbūves projektu.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Kas ir tā otrā - "nenormālā" mašīna?

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Laikam jau tā "nenormāli" jaudīgā muca ar saviem 130ciktur zirgiem.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 8 Atbildēt

msh ielika dizlaiku,klusi ielika,viņš tak ticīgais,macītājs laikam lika tā darīt

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 9 Atbildēt

Mācītāji pārsvarā ir pedofīli,tā ir normāla parādība.Argumentu nav tad dara kā sanāk.msh tā tik turpināt,vairāk dizlaikus.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 8 Atbildēt

Jau trešais,tulīt msh būs tuvi orgasmam,turpini vecīt.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 5 Atbildēt

Mierīgi,tulīt msh pateiks kad šitais ir mēsls jeb līdīs dirsā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Diezgan bezjēdzīga mašīna - liels, smags, uzturēšanā dārgs un neinteresants. Neinteresants jo tomāts un pārāk nospiests, ko tas čalis tur arī pasaka, tikai bik citos vārdos [es tikai divus fragmentus paskatījos], ar to frāzi ka paātrinājums sākas no 140 - salīdzinājumam 500 zs B3 [jaudas/svara attiecība varētu būt līdzīga] brutāli līmē ķebļos. Es ar tādu mašīnu labprāt izbrauktu, bet tikai pēc principa "just how bad could it be?" - esmu braucis ar C6 vulgaris, izplatītajā komplektācijā ar 3.0 TDI quattro ar tomātu, šausmīgi garlaicīga mašina - ar visu to ka tā kaste paātrinās kādu strēķīti labāk par manu golfu, tās sajūtas pie 70 ar kārbu ieslēgtu sporta režīmā minot grīdā ir ka paātrinājums ir kā kādam žigulim, vai 1.3 golfam - tu iemin, un vienīgais kas izmainās - bultiņa spidometrā sāk diezgan jestri kāpt un ainavas aiz loga sāk rullēties ātrāk, un tas arī viss...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Ā, kaut gan šitas V10 tak ir atvasināts no lambo V10, nevis jaunais audī V8 ar diviem pieliktiem cilindriem, varbūt tas ir mazāk problemātisks par audī jauno V8, neņemos spriest.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 1 Atbildēt

Nu audi "s" un "rs" 90% gadījumu ir garlaicīga stagnātiem un veciem penšiem paredzēta automašīna, vai arī jauniešiem un tiem kuri neprot braukt. Taisnē iet ok, kā nāk līkums tā jābūt uzmanīgam, jo audi inženieri tā arī visā audi pastāvēšanas laikā nav iemācijušies uztaisīt 50:50 svara sadalījumu, izņēmums ir r8, bet tur no labja viss aizgūts.

Ja ir interese vadīt auto un tā lai ir patīkami tad jālūkojas pēc cita Vācijā ražota auto...

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Pašam nav kauns par savu stulbumu? Parādi man ģimenes auto ar 50:50 svara sadalījumu.

P.S. Palātā atkal internetu pieslēdza?

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Pirmkārt es nerunāju tikai par universāļiem, bet globāli ikdienas četru durvju auto!

Bet vispār tu jau zini, ka tie ir bmw..

P.s.

Beidz dzert opeļu karali

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Kuriem BMW ir 50:50, vai vispār kuriem četru durvju auto vispār?

Pazemo vēl sevi, pamuļķi, pasmiesimies

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Tu stulbs esi piedzimis, vai tikai izliecies?

3. Serija e36, e46, f30, g20 ar i6 un atsevišķos gadījumos arī ar i4.

Arī piektā sērija atsvišķos gadījumos un arī daudzi citi modeļi z3, un pat 1. Sērija piemēram 135i par m modeļiem nemaz nerunāsim.

Tas tā ir bijis jau sen, no kuras kūts tu esi iznācis?

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Parādīsi kaut vienu avotu, kas to pierāda, pamuļķi? Es saku, ka tu smagi dirs, un tūlīt aplauzīsies

Pirms tu sāc visādus sūdus likt, jā, bmw ir labs izsvarojums, bet ne 50:50

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Aizbrauc uz purvčiku un nosver bomār...

P.s.

B*a jau paspēji izdzēst komentāru.

Kas ir pats apdirsies?

Protams, ka nebūs 50:50 vienmēr, jo nevienam ielas auto tā nav! Atkarīgs no vadītāja svara un degvielas daudzuma, bet domu cerams BEIDZOT saprati!

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Ko es izdzēsu, pamuļķi?

Kā jau paredzēju, "aizbrauc nosver", "protams, ka nebūs vienmēr" un citas atrunas

Drukā vēl, vismaz ir par ko pasmieties, gaidam vēl msh, tas tikpat gudrs kā tu, būs 2x lielāka jautrība

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Ko tu gribēji, lai es izdaru? Nosveru priekš tevis?

Ja reiz esi tik stulbs kartupelis, un "neproti" googli tad neceri, ka es te tagad kaut ko darīšu tavā vietā!

Dodies pie saviem vecākiem, vai kāda kurš visu izdarīs tavā vietā! Pilns internets ar info pamuļķi!!

Kas attiecas uz to "protams, ka vienmēr nebūs" tad lūdzu oponē mani! Citādāk izskatās, ka tu esi parasts pastulbs dārzenis kurš grib tikai padirsties.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Bļin, tu tak pat neesi īstais viencexpertc, tu esi tik stulbs, ka pat savu niku nevari izdomāt?

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
2 0 Atbildēt

Man gan šķiet, ka stulbs esi tu, ja reiz tev tikai tiko aizgāja mudak!

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

Nu jums tomēr kaut kas kopējs ir, abi stulbi kā zābaki, tāpēc uzreiz nesapratu.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Drīzāk jau tu vienkārši esi pārāk stulbs, lai to saprastu

Info atradi mērkaķi? Vai joprojām meklē kādu kurš tev palīdzēs to atrast?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

"Ja ir interese vadīt auto un tā lai ir patīkami tad jālūkojas pēc cita Vācijā ražota auto..."

Parādi man BMW kuram ir tas 50:50 sadalījums... Diez vai izdosies, ne par velti savulaik astoņdesmitajos, pēc pirmā M5 izlaišanas, BMW iekš E30 M3 ielika četru katlu motoru, jo - liels smags un garš sešu katlu klucis priekšā ļoti bēdīgi ietekmē svara sadalījumu. BMW nevis ir panācis ka priekša labi turas uz ceļa, bet to ka pakaļa pirmā iziet ārā, un tur arī tā panākumu sakne - kur kvatra spēj ieskrieties tā ka līkumā paliek nevadāma, tur pakaļas bezpiedziņa jau stipri ātrāk aiziet krusteniski un tā novērš to lielo ātrumu... Vēl, protams, tā nianse ka agrākos laikos audī bija jūtami niknāki motori, turbiķi ar visu no tā izrietošo - BMW pieeja ar audī motoriem būtu diezgan bīstama; līkuma vidū motors ieietu pūtienā un beha no līkuma izietu krusteniski, ja ne pa tiešo grāvī vai stabā.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 0 Atbildēt

Tu galīgi smadzenes esi pazaudējis ar to savu jūsmināšanos par VAGu lauku?

Pilnīgas mulķības šeit raksti.

Tieši i6 arī bija tas 50:50, tiem pašiem e36, tadēļ jau tos arī visi ņem un kauj, tie paši e46, e90, f30 utt, tas pats ar piekto sēriju.

Nupat zemāk raksti, ka šadi lieli auto nedod nekādu kaifu, ka tur tikai tehnika dara savu, tad kas tad nu nevari savaldīt to aizmugures piedziņu? Smadzenes, rokas, vai kājas tev nespēj noreaģēt? Ja jau reiz tā quatra ir tik laba, tad kādēļ tā uz trases uzrāda sliktākus laikus nekā bmw ar aizmugures piedziņu? Kaut kas tev te neiet kopā. Kā piemers viens no visu laiku viss klibākajiem audi b5 s4 un rs4, un salīdzini to ar m3 e46, tas audi der taisnai bāņa braukšanai, vienīgais kas tur ir ok, tas ir rs4 motors (s4 2.7biturba kaut kāds sūds), bet braukšanas prieks, kā tu saki - "0".

Audi filozofija uz trases vienmēr ir bijusi "slow in fast out" kamēr bmw un citu normālu ražotāju "fast in, fast out", bet tev priekšpiedziņas vienriteņa braucējam to nesaprast. Bla vispār ko tu te muldi par kaut kādu braukšanas baudu, ja tu pats to ne reizi mūžā neesi pat izbaudijis. Ne tas tavs sūda vienriteņa golfs kust uz priekšu, ne tā tava vecā quatra kustējās, aizmirsti

...

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Redzi, es ar mašīnām braucu, nevis izpildos. Par visu, ar ko pakaļas bezpiedziņa ir pārāka par kvatru vai priekšas bezpiedziņu, pienākas smuks soda punktu skaits un trīsciparu naudas sodiņš. Un visā pārējajā ir tikai liels mīnuss. Un es redzu kur tā labākā vadāmība parasti beidzas - grāvī vai kokā - tām mašīnām tas ir tikai laika jautājums

Par to pakaļas bezpiedziņas savaldīšanu - priekš kam man darīt to, ko var nedarīt? Ja es iemīšu dziļāk nekā velkošajiem riteņiem ir saķere, sāks spolēt kāds priekšas ritenis, saķeri neapdraudot - ja tas notiks pakaļas bezpiedziņai, var gadīties arī aiziet krusteniski... Man patika kā sen atpakaļ audī stiliņā rakstīja viens otrās paaudzes kupejas īpašnieks, kam pirms tam bija bijusi žurka - "tas un tas BMW bija ērtāks, tas un tas labāks, tas un tas foršāks - bet gribējās arī braukt pa ziemu..."

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Ko tad tu te piemini kaut kādus dragreisus un vecos turbiķus, ja reiz tu "tikai brauc"? Vienmēr kā tāds muļķis centies te izgrozīties un nonāc pretstatā ar sevi!

Kur es teicu, ka "jāizpildās" uz ielas, ja tava atmiņa ir tik slikta tad pārlasi velreiz es teicu TRASE!

Par gravjiem un kokiem nerunā, cik visas tās sūda kvatras laukos netika pret kokiem līmētas, jo pāķiem pazuda fizikas likumi, saskatījušies wrc video un vilka pa saviem zeminiekiem, savā laikā katrs otrs 100 qatras īpašnieks, vai nu nositās, vai kļuva par invalīdu, labākajā gadījumā ne viens ne otrs, bet vismaz pārtrauca braukt ar to klibo purna smago audi...

P.s.

Tas stiliņa lauķis tikai pierada savas braukt prasmes trūkumu, esi reāls, meičas pa ziemu brauc a pakaļas piedziņas auto, nekas tur nenotiek ne avārijas nekas, un tu te tagad citē kaut kada pamuļķa tekstu no kaut kāda miruša audi foruma, kur lielākā daļa nodarbojās ar restu krāsošanu un eļļas spiediena ciparnīcu instalēšanu savos priekšpiedziņas sūdos, jo defaultā tie nebija aprīkojumā. Kā saka "been there done that" pašam savulaik bija 90q, b51.8TQ un pēdējais šāds a6 3.0tdiQ, audi galīgi nav slikti, bet man tā viņu filozofija par auto vadīšanos nepatika.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ā, trase? Nu forši, tātad tu runā par mašīnām bez pielietojuma...

Mašīnas spējas paātrināties var arī izmantot paātrinoties vai apdzenot - bet kur var praktiski izmantot mašīnas riktīgi labu vadāmību sānslīdē uz koplietošanas ceļiem [piemirstot ka tāds gājiens automātiski ir agresīvais] ?

Par grāvjiem un kokiem un kvatrām, nestāsti pasakas. Nav nemaz tik daudz to astoņdesmito gadu aužu kuros esošie motori standarta mašīnā spētu pagriezt visus četrus riteņus sānslīdē, sevišķi cigārā, un uz pārējajiem bija šausmīgi maz idiotu kas to mēģinātu izveikt - kamēr tie kas ir gatavi čakarēties un tērēt naudu lai mainīt motorus un celt jaudu parasti tomēr stūrēt māk. Nerunājot nemaz par to ka audī galvenā pievilcība tomēr ir kā maz rūsējošai mašīnai, dēļ kā tajos laukos to kvatru ir šausmīgi maz - kamēr praktiski katrai behai līdz pēdējaiai desmitgadei bija pakaļas bezpiedziņa ar visu no tā izrietošo Rezultāts atbilstošs - kā savulaik šrotos novēroju, behas pamatā nošķiltas, nu varbūt kāda atsevišķa nodzerta vai ar uzvārītu nemotoru, un 5-10 gadus jaunākas par tajos pašos šrotos redzamajiem audī.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

B*a nu ko tu te vari dirst!?

Kādas mašīnas bez pielietojuma?

Šis ir auto forums, ne te pulcējas arī tadi cilvēki kuriem patīk braukt ātri un/vai dinamiski! Turklāt tas aizmugures piedziņas auto atsevišķos gadījumos būs drošāks par tavu vienriteni, jad tas zaudēs saķeri un aizies taisni gravī...

P.s.

Un ko tu tagad centies mani oponēt ar to tekstu, ka tik daudzi ar tām qatrām jau nesitās? Ā tā nav taisnība, bet tas ka tu saki, ka bmw aizies grāvī, tas ir ja? Es saprotu, ka tu esi stulbs zābāks, bet nedaudz interesanti paskatīties kāds savā ziņā narcists esi, haha

P.s.s.

Ar tām qatrām jau nesitās tādēļ, ka liktu slīpi, tur tev taisnība! Aužiem ne "s" versījās toreiz bija kaut kādi nožēlojami motori, 2.3 10v atmo sprāgonis(retos gadījomos 20v - tāpat sprāgonis), un visi tie smagie un vārgie sūda v6 2.6 un 2.8, jā jaudas tur nebīja, lai liktu slīpi, toties apziņa par fizikas likumiem un to cik tas audi ir purna smags gan visiem trūka, arī pieredze ar pilnpiedziņas auto un tas, ka quatra NEBREMZĒ ātrāk par citiem auto, jā arī šo info neviens nespēja uztvert.

Ja tā godīgi man šķiet tā ātri uz saķeres robežas tu ar tādu quatru nemaz neesi braucis, jo nu beidz ākstīties - par quatras untumiem zin visi, tikai kaislīgie fanāti to cenšās noliegt!

Bet par to ka behas sit nav šaubu, jo tas ir cilvēkiem pieejamākais sportiskākais auto eiropā! Nu nosauc kādu citu variantu!

Un šeit mēs nonākam pie tā kādēļ sākās diskusija, proti es piekritu tev, ka tas rs6 audis ir garlaicīgs un lai gūtu azartisku braukšanas prieku ir jāizvēlas cits vācu auto!

Un vispār dzirdēju, ka tu ar savu vienriteni pa grāvjiem dzīvojies, varbūt pastāstīsi sīkāk? Varbūt laiks pārsēsties uz drošāku aizmugures piedziņas auto? Citādāk pat sievietes ar bmw pa ziemu grāvjos nedzīvo...

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

"Turklāt tas aizmugures piedziņas auto atsevišķos gadījumos būs drošāks par tavu vienriteni, jad tas zaudēs saķeri un aizies taisni gravī..." - nebūs. Redzi, es cenšos ierakstīties saķeres robežās un tāpēc man tāda varbūtība ir stipri mazāka nekā kādam kurš izvēlējies pakaļas bezpiedziņu jo "tā labāk vadās". Pēdējo sešu gadu laikā minos vienu reizi kur gandrīz ielikos kokā priekšas riteņu saķeres zaudēšanas dēļ - vienlaicīgi bremzējot un griežoties iekšā šķērsielā, brauktuvju saskares punktā radās slapjas lapas, riteņi nobloķējās un golfs aizgāja taisni - un tagad mēģini pierādīt ka pakaļas bezpiedziņa bez ABS tā nebūtu izdarījusi... Kokā tomēr neielikos jo pārstāju bremzēt, parāvu mašīnu pa kreisi un bremzēju no jauna, pabeidzot savu manevru pāris metru uz trotuāra.

Pirms dirs par vecu aužu motoriem, paskaties kādi veidojumi tolaik tika likti iekš bavārijas nemotoru fabrikas izstrādājumiem. Es savulaik biju nepatīkami pārsteigts izbraukājot Liepāju ar 316-to kompotu kurā ielikts 1.8 16v nemotors, par to kā tas nemotors negāja - īstens vācu žigulis, nemotors priekšā, velkošais tilts aizmugurē. E36 325 - arī nekas īpašs, paturot prātā ka 2,5 litru motors - nē nu var jau būt ka tā virsbūve no svina taisīta un tāpēc tās mašīnas neiet...

Kā izpaužas kvatras pistaisni efekts esmu izprovējis tikko pēc lietus uz slapjas zāles, ir interesanti, bet man tas nav saistoši - pat ja es brauktu ar kvatru, tā būtu priekš braukšanas pa ceļu - jā, protams, priekš trases subārs ir labāks, bet audī jau no sākta gala ir bijis paredzēts braukšanai pa ceļu; B grupas rallijs vienkārši bija iespēja gūt publicitāti izmantojot konkurentu arhaisko mašīnu līmeni, nekas vairāk, ne par velti VAG vadība nepieļāva uzražot urku ar motoru aizmugurē lai arī tā mašīna bija uzbūvēta

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 0 Atbildēt

Būs dirsēj, būs!

Ka piemērs tāds pats vecs e36 bmw ar tādām pašām riepām, līkumu bez saķeres zaudēšanas izbrauks ātrāk kā tu ar savu vienriteņgolfu. Es teiktu ātruma atsķirība būtu kādi 15-25km/h varbūt pat vairāk.

Vecajiem audi bija tikai viens mega labs motors, un tas teju arī ir vienīgais labais motors audi vēsturē - 2.2 20vt, jā to varēja labi saskrūvēt, piedalījos arī kadreiz Rtq projektā ar veco 90to audi, kopā ar Genādiju un Zariņu. Bet citādāk lielākā daļa audi motoru ir sūdi. Ir protams kaut kādi mazie spragonīši un leģendārais 2.5tdi, bet nu tie ir manā uztverē nebaudāmi motori.

Un augstāk par motoriem es teicu salīdzinot, tas pats vecais hlams e36 325i, lika ārā tiešo konkurentu b4 qvatru ar 2.8v6, un tadas 2.8 qvatras bija krietni lielāks retums, kā 325tie, turklāt 320, lika ārā 2.6 aužus, tādēļ jau tā arī bija 9no 10 gadījumiem bmw bija ātrāks par audi, jo tādu 320 e36 bija dahuja tā pat, kā 2.0 un 2.3 audi, tikai tie sprāgoņi negāja.

P.s.

Zini kādēļ subārs ir labāks priekš trases? Un kādēļ lancers ir vel labāks par subāru?

Un tad apskaties internetā, kā bmw motors ir novietots motortelpā un tad papēti, kā tas ir novietots audi, padomā pēc tam par fiziku un drīz vien tu sapratīsi, kādēļ audi ir piss taisni slava....

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 0 Atbildēt

msh

Nesalīdzini nesalīdzināmas lietas...c6 3.0tdi

Pat īsts S3 ir pilnīgi citas braukšanas utt sajūtas. Nez kas notiek RS3... ?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Ko tur nesalīdzināt? Jā, paātrinājums ir cits, bet inženieri un dizaina mērķi tie paši, un pat tehniskie risinājumi tie paši. Kā jau minēju, vecs turbiķis ar attiecīgu jaudu brutāli ielīmē ķebļos un piedevām tu jūti kā mašīnas priekšu griezes moments ceļ gaisā - te, pēc filmēšanas virziena spriežot, filmētājs brīvi sēdēja aizmugurējajā ķeblī un paātrinājums viņam nekādīgi netraucēja filmēt... Sajūtas tādā RS6 noteikti arī ir daudz mierīgākas un pirmo reizi piesēžoties pie stūres un minot grīdā pašam bail nepaliek. Tāds RS6 ir paredzēts zāģēšanai pa bāni tiem, kas spēj atļauties piepildīt tam bāku.

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
11 1 Atbildēt

nu, uzrāviens tam rs6 arī ir iespaidīgs, domāts ne tikai, lai dreifētu pa autobāni

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Un kas tur vēl bez tā uzrāviena ir? Atceries - mašīna ir liela un smaga, piezemēta un aprīkota ar automātu. Trasei tā nav paredzēta, dragreisā ar tādu piedalīties būtu marazms, jo braucējs jau tur nepiedalītos, pret otru braucēju skrietos tehnika, bez tam, Latvijas apstākļos ļoti iespējams ka tādu RS6 izpuļķētu kāds B2, B3 vai C3 , kaifu var paķert vienīgi par tēmu "tik un tik sekundes līdz vadītāja apliecības padiršanai", nu ko vēl tādu ar to mašīnu var izdarīt kam parasts A6 nav derīgs?

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Redzi, es ar mašīnām braucu, nevis izpildos. Par visu, ar ko pakaļas bezpiedziņa ir pārāka par kvatru vai priekšas bezpiedziņu, pienākas smuks soda punktu skaits un trīsciparu naudas sodiņš. Un visā pārējajā ir tikai liels mīnuss. Un es redzu kur tā labākā vadāmība parasti beidzas - grāvī vai kokā - tām mašīnām tas ir tikai laika jautājums

Par to pakaļas bezpiedziņas savaldīšanu - priekš kam man darīt to, ko var nedarīt? Ja es iemīšu dziļāk nekā velkošajiem riteņiem ir saķere, sāks spolēt kāds priekšas ritenis, saķeri neapdraudot - ja tas notiks pakaļas bezpiedziņai, var gadīties arī aiziet krusteniski... Man patika kā sen atpakaļ audī stiliņā rakstīja viens otrās paaudzes kupejas īpašnieks, kam pirms tam bija bijusi žurka - "tas un tas BMW bija ērtāks, tas un tas labāks, tas un tas foršāks - bet gribējās arī braukt pa ziemu..."

Es redzu, ka tu pārāk daudz neesi ar mašīnām braucis, bet ļurināt patīk. Es daudzus gadus nobraucu ar pakaļas piedziņu, ne reizi grāvī nepabiju, tu ar savu priekšpiedziņu gan esi pabijis

Tu tak esi tas kas vienmēr stāsta par braukšanas kaifu, bet priekšpiedziņā nav nekāda kaifa.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Jā, es esmu pabijis - braucot pa taisnu ceļu tiekot ierauts grāvī dēļ mana pieredzes trūkuma par mazo celiņu sniega tīrīšanas specifiku un dēļ mana pieraduma turēties pie ceļa labās puses.

Švaki ja tev vienīgais kas tev var braukšanu padarīt interesantu ir sajūta ka tu tūlīt norakstīsies ar pakaļu pa priekšu - es kaut kā piedziņas specifiku liktu pie viena no hvz cik parametriem. Un nevarētu teikt ka tev vēlamo sajūtu ka velkošie riteņi ir uz saķeres robežas nevarētu arī priekšas bezpiedziņai dabūt, lai arī tas ir grūtāk, jo tur velkošos riteņus pie zemes spiež motora svars.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Bet kā ar priekšpiedziņas auto tas ir iespējams? Tad tomēr var sūdi sanākt ar tavu vienriteni?

B*a ko tu vispār šeit komentē āzi? Ja tu tagad pats atzīsti, ka tev nav pieredzes pa sniegotu ceļu braukšanu, tad ko tu vispār vari zināt par kaut kādu bmw un quatro vadīšanas īpatnībām?

Āksts b*a

P.s.

Bla kāda jēga ir no saķeres zaudēšanas priekšejai asij priekšpiedziņas auto?

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Vienīgais āzis te esi tu pats. Situācija bija elementāra - braucu pa sniegainu un notīrītu grants ceļu, savu vietu uz ceļa izvēloties pēc redzamajām manis paša pretējā virziena pēdām, piepeši, hujaks, es ~50m garumā tiku ierauts grāvī. Kā pēc tam atklājās - greideris bija ceļu nostūmis tā ka tīrījuma mala atradās kādus 60 cm virs grāvja un es gluži vienkārši ar labo priekšas riteni , pats to nemanot, pārbraucu pāri grāvja malai. Bet nebaidies, tāpat priekšas bezpiedziņa bija labāka par pakaļas bezpiedziņu - es biju tīri pārsteigts cik viegli mani izvilka no tā grāvja - kā velkošais X5 slīpā virzienā ar visiem četriem spolēdams sāka vilkt, tā golfs, ar velkošajiem riteņiem piespiests pie grāvja malas, pats izrāpās laukā - pakaļas bezpiedziņai tik smuki nebūtu sanācis

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Da beidz dirst vienreiz, jo ja tiešām tu uzskati, ka es šeit esmu vienīgais āzis, tad manuprat pat tu pats saproti, ka tev ar pauri kaut kas nav kārtībā - un tā arī ir!

Arī tas, ka tu iebrauci tajā grāvī tikai pierāda to, ka tu neorientējies uz ceļa, vai arī tava auto vadīšanas pieredze ir ļoti īsa!

Savukārt pats galvenais, tu NEKAD NEESI ātri un dinamiski nekad neesi braucia ne ar aizmugures piedziņu, ne ar qvatru, tev par to visu ir pilnīgi tumša bilde.

Tu vari te pļūtīt un atštāstīt savu čomaku, vai audistyle pamuļķu stāstus, FAKTS paliek FAKTS - tu no tā neko nesaproti un neesi uz savas ādas testējis!

Aaa un vienreiz izdomā ko tad īsti šīs vietnes lietotājiem tu vēlies sadirst, jo nedaudz jau besī tā tava šaustīšanās.

Vienu brīdi tu saki, ka vecie auto ir baigā bauda, otru brīdi tu slavē priekšpiedziņu, kur nekādas baudas nav, un noliedz aizmugures piedziņu, kura savukārt liks smaidīt pat rūdītākajam auto nīdējām tiklīdz ar to pavizināsies pa trasi!

Vienkāršojot tu esi dirsējs!

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

Skaidrs, kārtējā reize, kad pašam nav sajēgas par ko runā. Nekad nebija sajūta, ka varētu norakstīties ar pakaļu pa priekšu, pat ziemā, toties cik mašīna paliek patīkamāk vadāma, ja stūrējošie riteņi nav arī velkošie, īpaši, ja zem kapota ir kaut kas niknāks kā tavam mk2, bet es nojaušu, ka tev nav ne mazākā nojausma par ko es tagad runāju. Par to riteņu spiešanu pie zemes arī muļķības, neaizmirsti, ka paātrinoties svars pārnesas uz aizmuguri, pats tak rakstīji, ka priekšu ceļ gaisā. Un pēc savas pieredzes, nevis viena tante teica (kā tev) varu apgalvot, ka ar pakaļpiedziņu saķeri ir pazaudēt grūtāk.

Un vēl, kāpēc netiek ražoti jaudīgi priekšpiedziņas auto? tikai pilnpiedziņa vai pakaļpiedziņa

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Prieks, ka vismaz kaut ko tu saproti, citadak jau zajebal te cinīties ar visiem šiem ekspertiem un "drošajiem" braucejiem tad kad viņiem tas ir izdevīgi...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Kāpēc netiek ražotas jaudīgas priekšas bezpiedziņas? Tāpēc ka tas ir budžeta risinājums un jaudīgu mašīnu ražotāji parasti vai nu izmanto pilnpiedziņu, vai vēsturisku iemeslu dēļ pakaļas bezpiedziņu. To cik bezjēdzīgs pasāciens ir jaudīga pakaļas bezpiedziņa, uzskatāmi parāda BMW - astoņdesmito un deviņdesmito gadu jaudīgajām behām ir [priekš tās jaudas] nožēlojami paātrinājuma līdz simtam rādītāji, kamēr piecpadsmit gadus atpakaļ šiem beidzot daleca ka tā arhaiskā piedziņa kopā ar vilkmes kontroli vairs nederēs lai mēģinātu turēt līdz audī, un tā nu jaudīgu BMW divriteni ir palicis grūti nopirkt... Man patika tāds piemērs iz dabas - pazīstamam dragreisistam [bija] audī kupeja ar standarta stāvoklī esošu audī 2.2 20vt motoru, 230 zs - ceturtdaļjūdzi tā mašīna noskrēja tikpat ilgā laikā kā 320 zs E46 3.0 turbo...

Lai mašīnai tik jūtami paceltu priekšu gaisā lai priekšas piedziņa tādēļ pazaudētu saķeri, tur vajag vieglu mašīnu un ļoti jaudīgu motoru. Tu varbūt esi piemirsis, reiz bija tāds ražotājs SAAB - viņiem bija čupiņa ar modeļiem kuru motoru jauda bija 200-250 zs diapazonā, un visiem priekšas bezpiedziņa, un kaut kā šie dīvainā kārtā nemetās pāriet uz kādu citu piedziņas veidu...

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Nemaz ir nevajag jaudīgu mašīnu, 100-130zs un slapjā laikā dinamiski startējo no sānceļa viens ritenis noraujas diezgan droši. Saab arī ar visiem jaudīgajiem motoriem nekādus satriecošos paātrinājumus no 0 nespēj uzrādīt. A varbūt problēmu šķietami nerisināja jo GM nedeva naudu pilnpiedziņai? Pēdējā 9-5 paaudzē arī pilnpiedziņa parādījās jo Insignijai tāda bija.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tikai slapjā laikā? Dīvaini - tajās reizēs kad es startēju lai izveiktu kreiso pagriezienu pāri divām pretī nākošām joslām brīdī kad iedegas zaļais, man riteņi kauc arī uz sausa asfalta...

P.N. VAG pēdējo desmit gadu laikā arī ir uzražojis saujiņu ar modeļiem 250-300 zs diapazonā kā divriteņus - fofāgenam tāds modelis gan bija tikai viens, Scirocco R - SĒDEKLIM gan ir vairāki arī patlaban nopērkami. Un GTI golfs nu jau arī tajā diapazonā ir ielīdis...

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Kā Tu esi apnicis ar savu vēsturi, regulāri piemini mašīnas, kuras jau sen nav aktuālas un ir pilntiesīgas jau iegūt vēsturiskā spēkrata statusu. Kāda nafig dinamika tiem dinozauriem, lielākoties šie autiņi šobrīd ar mocībām skrietos ar 2.0tdi, kuriem šobrīd jau ir virs 200zs, mūsdienu mašīnām sen ir ESP, utt. kas nepieļautu, ka mašīna peld pa ceļu un velk uz grāvi.

Jaunībā, pirms vairāk kā 20 gadiem braukāju ar E30, nebija nekāda problēma viņu vākt, braukt ir jāmāk! Braukšana ar muteres A80 bija daudz neinteresantāka! Saab 95 aero ar bijis, tā mašīna labi gāja gaitā, no vietas, problēma bija ka spolē, jo cēla priekšu gaisā. BMW joprojām ražo pakaļpiedziņas mašīnas, kaut vai 8 sērija nāk arī tikai ar klasiku, top modeļi nē, jo tur jau tās jaudas ir tik daudz, ka vienai asij nav iespējams to visu efektīvi izmantot, tas pats CL 63 amg mersis to parāda, nav tā mašīna normāli vadāma ar to milzīgo jaudu uz vienu asi. Tas, ka Tu saki, ka nejūti paātrinājumu mūsdienu mašīnās...gribētu tevi iesēdināt kādā jaunākā RS6 vai M5, tad redzētu, kā Tu vēl te pieminētu tos dinozaurus, kuri līdz simtam skrēja ap 8 sekundēm, ja nebija nokauti jau.

Kāda jēga visu laiku muldēt par mašīnām - vēsturi, ar kādām praktiski neviens vairs nepārvietojās? (Izņemot kkādus fanātus)

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

A kur palika bauda?

Tu taču kladzini par baudas gūšanu braucot, ko tieši tu tur izbaudi braucot ar priekšpiedziņās golfu?

Sportiskus auto ar aizmugures piedziņu ražo dēļ vadāmības un dēļ emocījām.

Tu savukārt zini tikai to kas tev šķiet pareizi, dragreiss un vienkārši tupa braukšana ar golfu, un nevienā no šīm disciplinām tu neesi labs.

Un visi tie tavi stāsti par to un šo nevienu neinteresē, jo pārāk daudz faktoru kur kaut kas var noiet greizi. Ja e46 tiešām būtu bijušī 320zs viņš to audi būtu pazemojis vienkārši, bet par cik e46 orģināli nav turbo benzīna dzinēju, tad tur kaut kāds lohs kaut ko meistarojis, un kā izrādās neveiksmīgi, tadēļ šo tavu stāstu pat varam neņemt vērā...

P.s.s.

Ar airi un tieši hirschu esmu diezgan daudz braukājis 260zs versija, līdz simtam skrēja ļoti švaki, automāts 1. un šķiet 2. pārnesumā pat neattīstija pilnu potencionālu griezei, ok automāts vecs, bet nu tas ir priekšpiedziņas auto, pēc 100 skrēja ok priekš tiem laikiem, bet nu diezgan bezjēdzīgs auto, jo vienkārši konkurenti ir labāki tas auto ātri apnika, jo reāla potencionāla viņam nav, tik cik kaut kādus vecos atmo bembjus un audi toreiz varēja likt ārā un arī tikai skrienoties gaitā, bet kā populārāki palika normālu motoru e60, e90, c6 un b6 laiki, tā arī visi sābi tika izkauti...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

"Un visi tie tavi stāsti par to un šo nevienu neinteresē, jo pārāk daudz faktoru kur kaut kas var noiet greizi. Ja e46 tiešām būtu bijušī 320zs viņš to audi būtu pazemojis vienkārši, bet par cik e46 orģināli nav turbo benzīna dzinēju, tad tur kaut kāds lohs kaut ko meistarojis, un kā izrādās neveiksmīgi, tadēļ šo tavu stāstu pat varam neņemt vērā..."

Vēlamā pasniegšana par esošo, nekas vairāk. Es tevi apbēdināšu - tas bembists bija kolēģis tam dragreisistam, abi mehāniķi, priekšnieks arī bembists, tā nu tas bembis tika būvēts tajā servisā un tas dragreisists labi zināja kas ar to bembi ir sadarīts, un kā dragreisists arī labi spēja novērtēt tā bembja sniegumu, par cik bembists izdomāja prikola pēc aizbraukt uz audista dragreisistu grupiņas pasācienu un viņam iepatikās dragreiss... Dabiski ka tie 320 zs tika izmērīti uz stenda, nevis pēc patērētā degvielas daudzuma. Tu laikam vienkārši neesi nekad redzējis kā kvatra stratē ar četriem kaucošiem riteņiem, savādāk tev tāds pārsteigums par tādu dragreisa iznākumu nebūtu

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 0 Atbildēt

Interesants koncepts, tu taču pats saproti cik daudz faktoru tam visam ir?

P.s.

Jā RtQ, jā koledža, puiss es ap audi savulaik dragos esmu dzīvojis vairāk nekā tev nākotnē būs tāda iespēja, nu ko tu te ņemies?

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Pašlaik skatos filmu "kaiftaun".Tur viens vīrietis teica otram:

"Loh Pedaļnij" ;p

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Eh... priekšpiedziņa... pakaļpiedziņa... Es ar priekšpiedziņas kabluku pagājšnedēļ Mūksalas aplī lietus laikā ap 55 km/h gandrīz aizgāju taisni. Knapi savācos Un tas ar pilnīgi svaigām riepām. Tai pat laikā ar Leonu tādos pašos apstākļos ar sūdīgākām gumijām tas aplis ir krietni lielākos ātrumos braukts. Katra mašīna tak ir savādāka. Nu pēc vidējā statistiskā pakaļpiedziņu, protams, var krietni vieglāk samest, bet tai pašā laikā daudz vieglāk arī ir savākt.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Nopietns "signāls", lai apskatītu tā kabluka riepas. Izskatītu,tāteikt,to marku un modeli.Visus savus auto mēdzu tieši tur "testēt".Mitrs asfalts uzrāda suudu konkrētāk,nekā plaukstas dziļuma peļķe.Dažas reizes ir gadījies konstatēt, ka suuds mēdz būt arī svaigs.Jā.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

ja paveicas, ķīniešu riepa var būt 2 un vairāk reizes sliktāka par premium. modeli studijā

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Njā, nekas labs jau tur nav - Triangle ziemenes. Bet šitās jau it kā neesot sliktākās no ķīniešiem. Hvz... paskatīsies, kādas sajūtas būs pie pirmā sniega.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

ja pilnīgi jaunas, tad varbūt jāiebrauc, nodeldējot presformas smāķi vai tml

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Triangle tipa "ziemenes" kāreiz ir viens no tiem "loterijass" produktiem, kurus dažādi ķenerdiileri te mēģina ieļečīt no visām pusēm.Pilnīga patvaļa- ne tur kāds nafig LVvalsts standarts, ne TuV, pat ne pašvaldībass policija- neviens netaisās (lohus) aizstāvēt.Atliek vien pašam izmēģināt.Kad liksies ka ir it kā ok,bet kad (pēkšņi,uz līdzenas vietas, apm tur,kur vēl vakar/pāgājušreiz bij ok) izrādīsies ka tomār ir dsā.Varbūt.Iespējams.Un/vai.Jā.

Lūk, te ieskatam.Triangle gan tur (šoreiz) nav, taču ir citi rīgā brīvprātīgi/nopērkamie (iespējams ,vēl lielākie) suudi.Kā var tā būt, ka bremzēšanas ceļš (uz assfalta!) atšķiras par PADSMIT metriem un astevišķos gad pat vēl vairāk.Jā. www.tyrereviews.com/Article/2021-Winter-Market-Overview-Test.htm

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 0 Atbildēt

Riepu servisi uz tevi skatoties metīs krustu

Es arī nesaprotu, kādēļ nevar piemest pāris eiras kaut hankookam? Atšķirība ir savukārt ir iespaidīga.

Un kad cilvēki beidzot sapratīs, ka riepa ir starp ceļu un automašīnu, nevis quatro pilnpiedziņa!?

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Šeit (pašam lietotājam) ir risks iepīties pārpratumos.Ja piem no visas tās pzdabrāķijas praktiski tikai viens pats sailuns ir dabūjis TuV sert (un Lepojas ar to), nu tad acīmredzot to dabūt nav tik vienkārši.

Ne velti tajos testos dažkārt "uzvar" tieši vidēji/labi modeļi un katrreiz cildināta tiek sabalansētība un uzvedība "bez pārsteigumiem".Kāda gan te var būt prognoze, ja atsevišķā vienā disciplīnā strīdās ar līderiem, taču turpat citā paljūta padsmit metrus bremzēšanas ceļā.Kurš gan būtu tik analītisks, ka uzreiz to varētu saprast un attiecīgos gadījumos ar to rēķināties.

Būtu bijis lohs pie stūres- visdrīzāk būtu iesipis bortakmenī.Te izrādījās citādi- iA biedrs,kurš tagad izdarīs secinājumus un vē citus pabrīdinās.Tas ir izņēmums..

Tas, ka tur (varbūt) pirmie 2mm ir vienas cietības un tālāk ir citādi- tas arī ir jautājums.Pie ieejas aplī un līkumos sausā laikā var būt uzkrājies "aplikums".Mitrumā tas kļūst ieziepēts.Platai labai riepai ir pofig, bet šaurai un ar kalošu gumiju būs gandrīz garantēti pārsteigumi.

Uz MITRA asfalta (vairumā virsmu rudenī/ziemā) izšķir gumijas sastāvs, nevis protektora atlikums.Bet ar to labo gumiju 5mm suudaatlikuma gadijumā ja pagriezienā iemauc 3cm peļķē vai risēs- tur atkal gaidāmi citi pārsteigumi.Katram jāizvērtē- kas tieši Viņa auto un konkrētajām riepām ir tas visapdraudošākais.

Te no visām pusēm kliedz- +7grādi esot robeža.Da FIGU tur, tā ir tikai viela pārdomām.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kāpēc? Tāpēc ka tirgotāji ar ķīnu pelna labu piķi un līdz ar to viņiem uz vietas var arī būt tikai tā.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 0 Atbildēt

labs tests

+ ķīniešiem kvalitātes lēkā - viena partija var būt laba, otrā ziemenes protektors izliets ar vasaras gumijas sastāvu

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Tur jau tā lieta,plus vēl ka "testos" var piedalīties īpaši sagatavots eksemplārs, bet mahima plauktā var gadīties parastais/regulārais.

Vēl ir jautājums,VAi tas, kas rakstīts uz krāsainās uzlīmes, tiešām (vienmēr)atbilst patiesībai.Iespējams, ka Gy vai Mi ir viena "taisniba", bet "SuņDuņ" gadījumā tā ir citāda.Brīnumi, ka to nekad neviens oficiālais (zivju inspektors) nav iedomājies "pārbaudīt".

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

msh rakstīja: Kāpēc netiek ražotas jaudīgas priekšas bezpiedziņas? Tāpēc ka tas ir budžeta risinājums un jaudīgu mašīnu ražotāji parasti vai nu izmanto pilnpiedziņu, vai vēsturisku iemeslu dēļ pakaļas bezpiedziņu. To cik bezjēdzīgs pasāciens ir jaudīga pakaļas bezpiedziņa, uzskatāmi parāda BMW - astoņdesmito un deviņdesmito gadu jaudīgajām behām ir [priekš tās jaudas] nožēlojami paātrinājuma līdz simtam rādītāji, kamēr piecpadsmit gadus atpakaļ šiem beidzot daleca ka tā arhaiskā piedziņa kopā ar vilkmes kontroli vairs nederēs lai mēģinātu turēt līdz audī, un tā nu jaudīgu BMW divriteni ir palicis grūti nopirkt... Man patika tāds piemērs iz dabas - pazīstamam dragreisistam [bija] audī kupeja ar standarta stāvoklī esošu audī 2.2 20vt motoru, 230 zs - ceturtdaļjūdzi tā mašīna noskrēja tikpat ilgā laikā kā 320 zs E46 3.0 turbo...

Lai mašīnai tik jūtami paceltu priekšu gaisā lai priekšas piedziņa tādēļ pazaudētu saķeri, tur vajag vieglu mašīnu un ļoti jaudīgu motoru. Tu varbūt esi piemirsis, reiz bija tāds ražotājs SAAB - viņiem bija čupiņa ar modeļiem kuru motoru jauda bija 200-250 zs diapazonā, un visiem priekšas bezpiedziņa, un kaut kā šie dīvainā kārtā nemetās pāriet uz kādu citu piedziņas veidu...

Jo tālāk, jo lielāku sviestu sāc dzīt.

Nē, tas nav saistīts ar budžetu, neražo, jo jaudīga priekšpiedziņa ir nebraucama un pat bīstama.

Kuri ir tie bmw ar tiem nožēlojamajiem rādītājiem? Man gan šķiet, ka tie rādītāji bija labāki kā taviem audi. Un par to ka grūti nopirkt bmw ar pakaļpiedziņu ir pilnīgi meli, laikam aptrūkās argumenti, ja jāsāk melot?

200-250 zs tu uzskati par baigo jaudu? Nu tad mums ir atšķirīgi viedokļi par to kas ir jaudīgs. Un ar saaba piemēru atkal izgāzies, jo kā šiem sāka nākt jaudas tuvāk 300 zs tā uzreiz arī bija pilnpiedziņa.

Un tā tīri intereses pēc, cik daudz esi pabraucis ar pakaļas piedziņu?

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

nav jau tā, ka neražo - typeR civic, niknā megane

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

Tikai kā vienam tā otram priekšējā piekare atšķiras no nemotoriem.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

tas gan

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Nu tevis nosauktajiem arī tā jauda ir ap 300 zs, tā arī ir robeža priekšpiedziņai. Nesaku ka tas ir maz, bet pakaļpiedziņas nāk ar daudz lielākām jaudām. un tādi 300z uz pakaļu būs daudz baudāmāki kā uz priekšu.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 3 Atbildēt

Nu jau to sviestu tu dzen...

Jaudīgas priekšas piedziņa ir nebraucama un bīstama? Varbūt - bet ne vairāk kā jaudīga pakaļas piedziņa. Ne par velti tādām mašīnām jau vismaz 10 gadus nāk neatslēdzams ESP, lai samazinātu iespēju ka kāds to mašīnu sāniski ap stabu aptin. Tā vien liekas ka tu ar labi vadāmajām jaudīgajām pakaļas piedziņām domā mašīnas kam aizmugurē ir uzlikti lieli un plati sliki, vai arī jaudīgais motors zem haubes ir ar pārsimts zirgspēku jaudu... Man patika viens Ginta Kalniņa, vemšu regulētāja, komentārs pie viena projekta, kurā viņš piedalījās, apraksta - mašīna bija kaut kāds E46, zem haubes kaut kāds V8 ar turbīnu un tikai 0,6 bar pūtienu, komentārs bija "griezes moments daudz par lielu priekš aizmugures piedziņas ielas mašīnas" - bet nu gan jau cilvēks kurš pamatā strādā ar sporta mašīnām [un mēdz regulēt sēžot blakussēdētāja ķeblī] neko nesaprot un vietējais Kens Bloks Kodols tādu mašīnu arī zem lielāka pūtiena ar pedāli grīdā labi apvadītu caur jebkuram Rīgas līkumam nenorakstoties ar pakaļu pa priekšu...

Kuri ir tie BMW ar nožēlojamajiem rādītajiem? Atver wikipēdiju un paskaties astoņdesmito un deviņdesmito gadu krutākos BMW - tie. Bik uzgūglēju - 850 CSi - 6 sekundes līdz simtam, E34 M5 - apmēram tas pats, Alpina B10 Bi-Turbo - 5,5 - tās ir mašīnas ar jaudu starp 300 un 400 zs. Salīdzinājumam tā perioda auži ar 2.2 20v turbiķiem simtu sasniedz kripatu virs 6 sekundēm, tas nekas ka tur tikai 220 vai 230 zs. Viss atbilstoši tam kā tas izskatās dabā, kur jaudīgs BMW pirmajā, otrajā un droši vien arī trešajā robā tikai kūpina riepas un paātrinājums sākas tikai vēlāk... Par behu ar pakaļas bezpiedziņas pieejamību pats neesmu pārliecinājies, jo nav bijusi tāda doma - pirkt jaunu BMW , bet esmu kaut kādā rietumu autolapā lasījis dažus gadus vecu čīkstēšanu par to ka jaunu jaudīgu BMW ar pakaļas piedziņu varot nopirkt tik kaut kādās īpašās komplektācijās un ka emkas standartā nāk ar pilnpiedziņu - tas būtu nepareizi?

Nē, es neuzskatu 200-250 zs par baigo jaudu. Bet ar sāba piemēra "izgāšanos" tu pats esi izgāzies - tas viens pats pēdejais modelis īsti neskaitās - tas bija viens pēdējais modelis, uzražots uz platformas kas pieļāva to pseido pilnpiedziņu un aprīkots ar agregātiem kas nāca arī citos modeļos, piemēram, tajā pašā insignijā.

Cik esmu braucis ar pakaļas piedziņu? Ļoti maz, atceries - es dzīvoju laukos, te cilvēkiem vajag mašīnas ar kurām var pabraukt visu cauru gadu un iespējas papontot ir diezgan nesvarīgas Ir sanācis pabraukāties ar pāris žurkām, kompotu ar 1.8 16v nemotoru un sedanu ar 2.5 plītnieku, bik paslidināties ziemā pa centru ar 2.0 16v omegu [liela un smaga mašīna ar pavāju motoru un labu svara sadalījumu sānslīdē gāja diezgan patīkami, bet tā kā pakaļas bezpiedziņa, garlaicīgi, jo lēni] - vēl ir sanācis pabraukt ar pāris pikapiem bet ar tiem nav bijusi vēlme mēģināt aiziet krusteniski...

P.N. Es esmu dzirdējis šitās basņas par behas labo vadāmību jau kaut kur agrāk - no pazīstama čaļa kam pieder žurka ar 1.6 vai 1.8 nemotoru, un kurš ikdienā savādā kārtā brauc ar B5 A4...

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

Par neatslēdzamu esp atkal meli.

Paprasi savam Gintam Kalniņam kāds griezes moments būtu daudz par lielu priekšpiedziņai, domāju, ka viņš nosauks mazāku ciparu.

Tas nebija viens pēdejais modelis, ja ar to tu domā jauno 9-5, arī vēlīni 9-3 bija pieejami ar pilnpiedziņu. Un tātad, ja tu to neuzskati par baigo jaudu, tātad man ir taisnība un jaudīgas priekšpiedziņas nemaz netiek ražotas, nez kāpēc?

Tā jau domāju, braucis neesi, bet viedoklis ir, tāpat kā par visu pārejo, bērnu sēdeklīšiem, reno rūsēšanu, jaunām mašīnām u.c. lietām, kam blakus neesi stāvējis. Man piemēram ir maza pieredze ar pilnpiedziņām, ja neskaita džipus ar ko brauc mežā, bet tos nevar salīdzināt ar ielas braukšanu, tāpēc es nemēģinu tēlot gudro šajā jautājumā, kā to dari tu.

Man patīk ka tu visu laiku stāsti ka tev mašīna vajadzīga lai brauktu nevis izpildītos, bet aizmugures sakarā visu laiku piemini sānslīdes, pat vienā no retajām reizēm kad brauci ar pakaļu, esot braucis sānslīdē

Par laukiem un braukšanu, atcerējos vienu gadījumu, kad uz viena netīrīta meža ceļa satiku vienu priekšpiedziņas braucēju iesprūdušu sniegā, tā nu es ar savu pakaļas bezpiedziņu (citējot vienu pamuļķi) bez stresa viņu apbraucu, un tā kā šim pat bija striķis, šo vēl pavilku. Jā, iedomājies, es pat ar bezpiedziņu bieži braukāju uz laukiem, Riepas gan neliku no miskastes izvilktas, bet to es nedaru arī uz priekšpiedziņas.

P.N. Gan jau tas B5 ir ar dīzeli, ne?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Meli? Nē nu ja izrauj čupu ar drošinātajiem un piecieš ziemassvētku eglīti panelī tad var atslēgt, jā. Reku augstāk rolleris pieminēja kaut kādu AMG mersi, tas varētu būt bijis tas, ar kuru Klarksons dragājot pa trasi izteicās ka ESP nevar atslēgt, tb nospiežot to pogu ESP nevis atslēdzas, bet tikai "paliek vaļīgāks" - bet nu viņš noteikti neko nejēdz - ja vietējais Kens Bloks Kodols saka ka MB mūsdienās ražo 600 zs pakaļas piedziņas mašīnas kurām var izslēgt ESP, tātad tā arī ir!

Priekšas piedziņai nav tāda "pārāk liela cipara". Redzi, atšķirībā no pakaļas piedziņas, kuru pērk lai ietu krusteniski, tie kas pērk priekšas piedziņu rēķinās ar to ka līkumos gāzi vajadzēs atlaist un nevis cer ka riktīgi krutais un labi vadāmais BMW smuki izņems līkumu, nevis aptīsies ap stabu. Ir, piemēram, lasīts ka DĀR čaļi mēdzot turbinizēt tādus motorus kā manā golfā esošais, līdz 300 whp līmenim, priekš dragreisa - noteikti priekšpiedziņas golfos esošus. Tas iemesls kāpēc entuziastiem nemēdz būt jaudīgas priekšas piedziņas mašīnas ir tā vienkāršā iemesla dēļ ka viņi parasti atmet ar roku un pāriet uz pilnpiedziņu, jo viņi vēlas labu paātrinājumu, nevis kā bembisti, pieciest ka paātrinājums sākas tikai trešajā vai ceturtajā robā...

Jā, protams, kam tad vēl tā pakaļas bezpiedziņa ir domāta? Arhaisks tehniskais risinājums, morāli novecojis pirms 90 gadiem, mūsdienās derīgs tikai smagajai tehnikai un svētdienas mašīnām, pie kura vēl pieturas tikai pāris vieglo mašīnu ražotāji. Visa tā vāvuļošana par ahūni labo vadāmību priekš ielas mašīnas neiztur kritiku - kamēr neliek krustām, tikmēr nav īpašas atšķirības, sevišķi ar mūsdienu elektroniku.

Par tavu gadījumu - apsveicu. Man atkal pirms pāris gadiem bija maziņš salīdzinājums - čomam vajadzēja no garāžas izvākt laukā pusduci volgu ar ierūsējušām bremzēm - vienu es ar savu golfu aizvilku, nācās vienīgi pirmos 10 metrus, kur zemes ceļš, bik ar cirtieniem to volgu pavalkāt, bet tā neko. Otro gribēja cits čalis, ar 2.8 kompotu - a nekā - rēcieni labi, dubļi pa gaisu arī lidoja labi, bet uz priekšu nekustas, jo manam golfam velkošos riteņus vismaz nospiež četru katlu motors un kārba, kamēr tam kompotam uz velkošajiem riteņiem nav nekā un līdz ar to saķeres arī nav...

B5 nav ar dīzeli, tur laikam bija kaut kāda V6 gāzes plīts

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Visticamāk var tam MB atslēgt ESP, tas istenā merša tradīcījā nav tik viegli izdarāms! Tā ir daudzu mb "slimība".

Un atkal caur taviem tekstiem viens un tas pats, sliktais bmw un slīpēšana - lai dzīvo dragreiss un ātruma pārsniegšana!

Ar ko labāks jobnutijs dragreiseris, ar jobnutiju slīpētāju? Tu vispār filtrē ko runā, jo šobrīd aizstāvi tikai savas intereses - līdzīgi kā mūsu politiķi fu b*e - labi, ka tev nav izredžu politikā, konkrēti zinu, ka būtu auzas.

Starpcitu atkal pretrunas, tu teici, ka rs6 nav kaifa, jo cēliens ir bet mašīnu ta nejūt! Nu tad iedomājies kāda jēga no qvatras draga, ja daudz JŪTAMĀK ir meģināt savaldīt mētājošu rwd, lūk tur ir kaifs - saki ko gribi, bet katrā tavā postā redzu tikai naidu un pretrunas

P.s.

Un šis ir pats svarīgākais, citēju:

"Jā, protams, kam tad vēl tā pakaļas bezpiedziņa ir domāta? Arhaisks tehniskais risinājums, morāli novecojis pirms 90 gadiem," - pastāsti sīkāk kādēļ tu brauc ar otro golfu?

Msh - pietiks sevi apkaunot!

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Tevis pieminētais Audi 2,2 20V turbo versijā bija ļoti rets auto, kas tika saražots nelielā daudzumā, 90tajos par tādu modeli varējām tik siekaloties, bija mežinieki/muitnieki, kas tika pie tādiem, bet tajos laikos bija pamatīgas problēmas ar servisu viņiem, gāja viņš, tiem laikiem, tiešām labi, bet bija ar diezgan niķīgs, jo tika mocīts un neviens te īsti tolkam nemācēja viņus taisīt, daļas ar nebija, bet pie dīlera braukt tajos laikos tikai retais varēja atļauties un arī tur bija problēmas ar zināšanām. Man muteres šefs nopirka pirmo A8 latvijā (1994.g.), remontēt viņu veda uz skandināviju, te ar viņu neko nevarēja izdarīt. Lūk tas bija kosmoss tais laikos, pat Lavents tad ar Saab braukāja!

Čomam 90tajos bija E30 M3 ar 220Zs "pakaļbezpiedziņu" (bija muitnieks ), viņš joprojām saka, ka vadāmības ziņā tā viņam ir bijusi labākā mašīna mūža! Ja nemaldos, svars viņai bija zem tonnas. Ar piezīmi, viņš šobrīd brauc ar Panameru GTS...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Absolūtos ciparos tās mašīnas tiešām bija retas - bet tas netraucēja tām salīdzinoši retajām mašīnām treknajos gados tikt masveidīgi ārdītām ārā kā motoru donoriem, pamatā priekš B2 kvatrām - būtu treknie gadi paturpinājušies vēl pāris gadus, man liekas ka pilnīgi visi A200 20v būtu tikuši izdonorēti... To motoru vadība ir prasta kā cirvis, galvenā problēma deviņdesmitajos, protams, bija tehniskās literatūras trūkums, tipiskā problēma - nolūzt spararatā puļķis pēc kura tiek noteikts augstākais maiņas punkts, un viss, nav dzirksteles, un neviens nesaprot ko darīt - ir dzirdēti pāris stāsti no tiem laikiem Ar mocīšanu tam sakara gan maz.

E30 M3 bija īpaša mašīna, jaudīga beha ar četru katlu motoru, un četriem katliem tieši dēļ izsvarojuma. Gan jau tā panamera sliktāk nevadās, drīzāk viņam pietrūkst braukšanas sajūtas un situācijas kur vadītājs valda pār mašīnu.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
2 0 Atbildēt

Kuram aizmugures piedziņas auto ir neatslēdzams esp? Cik zinu tad tādi vel ir priekšpiedziņām, visādiem opeļiem un golfiem, sak lai mudaks nejauši neiebrauc grāvī...

Par tiem bmw - tie vienmēr bijusi automašīnai braukšanai, nevis taisnītei, kā tavi audi. Tads e46 m3 ar atmosfērisko motoru ir ātrāks par tā laika konkurentu rs4 bi-turbiķi, kurš ir jaudīgāks.

Turklāt kādēl tu salīdzini augstākas klases bmw ar s2 audi kurā vieta ir diviem pieaugušajiem? Bet pretī liec lielākus un smagākus auto! Kādēļ nepiemini m3 kurš to s2 uz trases salika?

Nesaprotu kādēļ tu sen dzen falšu informāciju? Kam tas ir izdevīgi? Centies nezinātājiem pierādīt ka klibais garlaicīgais audi ir labāks? Vai pašapmierinies? Zemāk vel pieraksti, ka kaut kur lasiji, ka pakaļas piedziņas auto varot nopirkt īpašās komplektācījās, lai gan tā nav! Turklāt kas ir interesanti! Jaunais audi rs6 protams ir quatro, jaunais m5 arī pilnpiedzīņas, bet kas par brīnumu tas bmw purnu katrā līkumā nestumj ārā!! Ko tagad teiksi? Turklāt bmw var visu jaudu un griezi novadīt tikai uz aizmugurējo asi, kamēr audi tas nav iespējams!

Un šeit atkal pie vainas audi inženieri kuri to motoru visu laiku karina aiz priekšējā amartizatora balsta.

P.s.

Tavu drauģeļu komentārus par auto vadamību vispār varam neņemt vērā....

P.s.s.

Msh - nu taču saproti, ka esi nedaudz pastulbs ne?

Nē nu nopietni tu itkā daudz zini, daudz tehniskas lietas, kaut ko par reliģiju ari ļurini, bet kā tu vari nesaprast pašsaprotamo? Audi motors ir pārāk daudz uz priekšu, saproti viņi šo problēmu cenšās izlabot ar elektroniku, tobiš gudrāku asistēšanu autovadītājam, bet tik un tā dzīvē nevar pieveikt fiziku.

Un tev arī jāsaprot, ka mēs šeit runājam par faktiem, kuri ir dokumentēti un pat dažādu autosportistu aprakstīti, bet tu savas epopejas beigās iestarpini piemēru no sava drauģeļa kurš brauc bla ar kaut kādu a4 un bezmotora behām, plus vakaros spēlē f1 un ņem priekšā hamiltonu ar verstapenu, b*la nu...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tu jau esi tas kurš salīdzina dažādas klases mašīnas. Es tev pastāstīšu noslēpumu - tas 2.2 20v turbiķis netika likts tikai iekš CQ, urkas un B4 avanta - tas tika likts arī iekš C3 un visizplatītākais tā pielietojums ir C4 virsbūve.

Par to visu pārējo - tajā tavā līkumā caur kuru tu brauc laikam vajag malā nostādīt cepistu ekipāžu, tad arī audī purnu ārā nestums Audī ir domāts braukšanai pa ceļu un izbraukšanai pa slidenu ceļu, nevis zīmuļu gājieniem. Kvatrai nevar novadīt visu griezi uz vienu asi tāpēc, ka tā ir vienkārša un praktiska sistēma, nevis kaut kāda kosmosa huiņa ar visādiem vadības blokiem un ko tur vēl ne - visu četru riteņu piedziņu un griezes momenta sadalīšanu pa asīm tur nosaka saujiņa zobratu, nekas vairāk - tāpēc arī vecām kvatrām ir laba slava, atšķirībā no veciem xdraiviem. Ja vajag mašīnu kas labi izņem līkumu, tad ir jāpērk subārs nevis BMW

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Atceries "garlaicīgs"?

P.s.

Subāram ir nedaudz tā pati slimība kas audi, proti motors ne lidz galam pareizi novietots... ir citi labāki un ātrāki auto priekš līkumiem!

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Neesmu vēl dzirdējis ka STIenis būtu garlaicīgs, tikai to ka rūsē un kārbas netur

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Es ar to garlaicīgi domāju visu šo diskusiju sākumu, proti pamatu šim visam!!!!

Nevis to, ka subārs būtu garlaicīigs, seko lūdzu līdzi.

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
14 3 Atbildēt

vai ta kāds nevar aizdot msh-am kādu jaudīgu verķi, lai viņš izbrauc un jūt atšķirību?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 2 Atbildēt

Nevar. Šams tak motoru piebeigs ar 1 robu velkot redlainā.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 5 Atbildēt

Tu gribēji teikt - jaudīgu pakaļas bezpiedziņas mašīnu lai es pārliecinos kā mani pieņēmumi izpildās dabā? Ļoti labprāt, vienīgi tad pie viena vajag biķerus, jo nevēlos bīstamu mašīnu nejauši sāniski ap stabu aptīt...

GK1968 Reģ.: 14.11.2018
0 0 Atbildēt

Tur gan arī ir vēl jau ir stabi, kaut Timrots vienu ar Civic nonesa...

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
2 0 Atbildēt

Es vienmēr esmu zinājis, ka tu esi slikts braucējs, pilnas ielas ar aizmugures piedziņu auto un meičām pie stūres, tās gan nem*ž braukt!

Bīstams visiem tu esi ar savu golfu, ja reiz uz taisna ceļa esi spējīgs iebraukt grāvī, dēļ savas niecīgās pieredzes auto vadīšanā! Ar trīsriteni gan Tu varētu būt vispieredzējušākais no visa šī foruma lietotājiem...

Turklāt, es jau vienreiz tev teicu! Tā pati vecā žurka bez saķeres zaudēšanas var izņemt līkumu ātrāk nekā tu ar savu golfu (vienādas riepas utt) un tagad iedomājies mūsdienu automašīnu ar visām stabilitātes kontrolēm, lai tādu aizmugures piedziņas auto nejauši nošķiltu ātrāk nekā priekšpiedziņas auto ir jābūt īpaši "apdāvinātam", bet es ticu, ka tu to varētu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es tev pastāstīšu noslēpumu - tās pakaļas piedziņas mašīnas ar kurām ir pilnas ielas lielākoties ir "vācu žiguļi", lasīt, kaut kādi pliki MB vai BMW ar vārgiem motoriem, un gandrīz visiem ir ESP - bet ja es piesēstos pie jaudīgas pakaļas piedziņas mašīnas stūres, es taču vēlētos pārbaudīt kā tik super duper labi vadāmā mašīna vadās, nevis lai pārliecinātos ka ESP iekš BMW darbojas tikpat labi kā iekš audī...

Par to pēdejo - pilnīgi pie dirsas, iedomājies? Ļoti iespējams ka tā ir - un es tāpēc pirms tā līkuma piebremzēšu, lai es garantēti tajā paliktu, jo atšķirībā no tā BMW braucēja, kuram jāizrādās ka viņš brauc ar kruto BMW, un tāpēc jānesas, mans mērķis ir palikt dzīvam un ar veselu mašīnu - tā nu es aizbraukšu galā, a viņam varbūt pēc trīs līkumiem gadīsies negaidīti šaurs līkums un riktīgi labi vadāmais BMW iekūleņos grāvī... Un jā, paldies ka piesauci elektroniku - pie tā ka tavs pēdējais audī bija C6, pieņemu ka tava beha nav vecāka - tad kas tur ir ar to vadāmību, behai ESP dod lielāku vadāmību nekā audī?

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Nu ko tu te tēlo? Kādu noslēpumu?

Paskaties augstāk ar ko šis viss sākās proti ar "garlaicīgo audi" un pēc tam tu vienkārši nepārtraukti nonāc pretrunā ar sevi, jo nepārtraukti stāsti cik grūti ir neaptīties ap koku ar rwd - tātad man bija taisnība - garlaicīgi nebūs!

Viss pārējais ko tu tur stāsti ir izmisīga sevis aizstāvēšana.

Saki msh - tev ir brāļi un māsas?

P.s.

Par esp pieminēju tikai tadēļ, lai pateiktu to, ka rwd nav bīstamāks par fwd, nu vismaz ne tādā līmenī, ka braucot uz kaut kurieni būtu jādomā - nositīšos, vai izdzīvošu, nu b*a...

Tik pat daudz cik ir bmw un mb mazmotornieku vel vairak ir NEquatro audi ar maziem motoriem, tādēļ nesaprotu kādēļ tu šo vispār piemini!

Par pārējo smieklīgi dēls!

Jo citos savos postos tu varonīgi stāsti kā slidinies ar omegu, kā uz sausa asfalta kaucini riepas iedegoties zaļajam, lai varetu paspēt nogriesties pa kreisi pirms pretī braucošie ir uzsākuši kustību - wow tu te dirs vienā diršanā, pats vien esi tas parkāpējs, pašam vien patīk to motoru iegriest redlainā, nu nahuj tu "acīs skatoties melo"? Tu arī esi viens no tiem kirš saka cik svarīgi ir "just" mašīnu, just kā darbojas motors, kā tā vadās, bet tajā pašā laikā noliedz rwd un slavē fwd?

Es nekur nesaku, ka quatrai nav savu plusu, protams ka tādu ir pietiekoši daudz, bet kā jau teicu, es tikai atbildēju uz tavu postu par garlaicīgo audi un tad panesās....

P.s.s.

Oi vairs precīzi nepateikšu, tas c6 bija jau ļoti sen un pa vidam bijuši vel dažādi auto. Atšķirību protams jūtu ziemā - ir savi plusi un ir savi mīnusi, bet ja māc šaubas un apsver iespēju iegādāties krosoveru, vai džipu, tad labāk ņemt qvatru/xdrive...

650 Reģ.: 25.01.2017
2 0 Atbildēt

Šo adresi uz ziemas periodu derētu ielikt "grāmatzīmju joslā".

lvceli.lv/#_brauksanas_apstakli_ziema

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

lai zinātu, ka ziemā ir ziema?

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

var redzēt, kur ir garantētas problēmas. Bet visur sensoru nav, apstākļi ir mainīgi, ūdens sasalst un pārvēršas slidotavā. Vienīgais risinājums - visu laiku braukt atbilstoši, kā pa slidenu segumu

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Tas ir priekš tiem (Lohiem), kuriem kaut reizi gadījies 1diennakts laikā paviesoties vienlaicīgi Valkā un/vai Ruccavā.Jā.

fckns Reģ.: 29.11.2020
2 3 Atbildēt

Jepaķ kā paspridzināts. Rezumē - msh atkal stumj sūdu mēmāko, par ko nav nekādas sapratnes un runā par lietām, kuras nav ne lietojis ne arī pieredzējis.

Pats C6 ir smuks un tā, bet tas neatrisina visas C6 problēmas un to pāķismu ko viņš izstaro.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Lohredzesloka paplašināsanai, LohPriekaVēsts no potenciālā Naidnieka: Новости...9.11.2021,14:55...Госдума приняла в первом чтении законопроект об отмене обязательного техосмотра... Согласно законопроекту, владельцы частных автомобилей и мотоциклов должны будут проходить техосмотр лишь при постановке на учет...И только в случае, если машина старше четырех лет, включая год изготовления...Это решение облегчит жизнь многим автовладельцам. Речь идет примерно о 50 млн транспортных средств...

...С идеей отменить обязательный техосмотр для легковых автомобилей, принадлежащих физическим лицам, в середине июля выступило МВД. В качестве основных причин данного предложения были названы недостаток пунктов технического осмотра в регионах России, а также тарифная политика местных властей, которая негативно сказывается на развитии рынка данных услуг.. Da.

-Dobrij Ģeņ, tov.CSSD ;p

mefisto Reģ.: 22.05.2017
1 0 Atbildēt

FWD un RWD cīņā padalīšos arī ar savu pieredzi. Pàris gadus braucu ar priekšpiedziņu (Audi), tad ar pilnpiedziņu (Audi), tagad jau vairāki gadi ar aizmugures piedziņu (Mersis C klase).

Pēc manas pieredzes un internetā raksta to pašu aizmugures piedziņas plusi:

+ vadāmība

+ bremzēšana

+ piekares parasti izturīgākas (par bembi nezinu, C klases mersim praktiski nekas neplīst piekarē)

+ ziemā vieglāk prognozējams

No mīnusiem tikai viens - ja esi iestidzis dubļos vai sniegā, bez palīdzības no malas būs grūti tikt ārā.

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Šis ir tikai attaisnojums savai izvēlei un savām spējām.Tā objektivitāte ir apstrīdama.Jo NAV pakaļas piedziņai pārākuma pār pilnpiedziņu.Ir tikai lohi pie/aiz barankas, neatbilstošas riepas un dažādu lohmarku versijas par awd,kuras Loha rokās vienkārši var kļūt bīstamas uz līdzenas vietas.

Audi pilnpiedziņa nav īsti domāta, lai ar to ārdītos uz ielas un mēģinātu no otra gala pierādīt to, cīņai pret ko tā ir idejiski paredzēta."Prognozējamība" un ponti paārdīties pa šķersielām vai pa dīķi ir viens, bet noturēties uz savas joslas pie 105km/sek ir idejiski cits.

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

Mans salīdzinājums bija ar priekšpiedziņu un ikdienas apstākļos bez agresīvas braukšanas. Nekādā gadījumā nepretendēju uz objektivitāti.

Ar pilnpiedziņu tur garš stāsts.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Par bremzēšanu man tas pats jautājums kā smaidīgajam, kāds sakars? Piekares neplīšana ir attiecīgo modeļu īpatnības, nekas vairāk, bet par to aizmugures piedziņas prognozējamību man palika interesanti - kā tas izpaužas? Man jau liekas ka prognozējamāka ir tā mašīna, kur zemas saķeres apstākļos, ja vadītājs to nav piefiksējis, sāk spolēt viens priekšas ritenis, un nevis vadītājs saucot "ūūū! āāā!' izmisīgi groza stūri lai savāktu šķērē aizgājušu mašīnu - jeb tas bija domāts ka pakaļas piedziņai vienmēr prognozējami sāks mirgot pretslīdes lampiņa?

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

Nez, esmu sapratis, ka manam ir perfektas bremzes. Tagad pagūglējot atradu rakstu, ka aizmugures piedziņai it kā esot efektīvāka bremzēšana dēļ auto līdzsvarojuma. A varbūt konkrētajam modelim vienkārši pareiza bremžu sistēma.

Ja ar priekšējo piedziņu auto ziemā izslīd, tad jau ir pavisam švaki un vajag pieredzi, lai savāktu auto - ledus apstākļos jādara psiholoģiski pretējais, jādod gāze un stūre uz pretējo pusi.

Savukārt, ar aizmugures piedziņu pietiek atlaist gāzi. Jāatzīmē, ka ESP sistēma ir ļoti pareiza, kuru protams var atslēgt.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Šis tavs apgalvojums līdzinās baznīcnieku apgalvojumiem par to, ka ar seksu jānodarbojas tikai, lai radītu pēcnācējus...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

bremzēšana?

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Te sajucis, kuŗš/kuŗam te ko "adbildēja" ;p -nav šaubu, ka līdz statusam cildināt aizmugurpiedziņu ir tomēr "jāizaug".Gluži Lohs to nevarētu atļauties.Vai labs braucējs ar pilnP spēs "panākt" labu aizmugures entuziastu- tur taču viss no paša braucēja atkarīgs.Tādu aizmugurnieku, kurš tiešām māk braukt,apjāt būs grūti.Tā savstarpējā apJāšanās ieies jau citās sfērās.Tipa, kuram būs vairāk po/uj..Izņemot vienu- ja starts no vietas.Pēc kura (prottams) būs kaut/kad jābremzē.

No 120 ar pilnpiedziņu un radžotām riepām uz gluda spīdīga assfalta bremzēšanas ceļš ir vismaz 4 stabi.Uz 10cm sniega pļuras ar Jebkurām riepām- arī apm tie paši 4. Mazs/viegls prekšpiedziņas auto ar normāla platuma riteņiem apstāsies noteikti ātrāk.

Viens no galvenajiem apdraudējumiem jebkuram- apdzīt un atgriezties savā, ja ir sliedes un pa vidu pļura.Vai ieraut apmalē un tikt atpakaļ.Pilnpiedziņu apdraud pārgalvība,bet priekšpiedziņā par lohu var izrādīties praktiski jebkurš.Un tur tādu ir krietni vairāk, nekā starp aizmugures piekritējiem.Lai būtu ko jāstumj,nekur pat nevajag diži iesēsties.

Vai ar šodienas pilnP un šodienas populārajām 235-255-315 "ziemas" riepām var maukt pa pļuru kā "agrāk" ar 195/65- nu tur toč druscīņ debilam jābūt.Vai ar tādām var riskēt (kā agrāk) un pirmās trīs pļurasdienas lepni nomaukt ar vasarenēm- tur laikam jau 4x loham jābūt.

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 0 Atbildēt

Diezgan precīzi aprakstiji - visu cieņu!

Es te vairāk par vienu lietotāju kurš nonāk pretrunā ar sevi, es vismaz spēju atzīt, ka esmu (l)ohs ar mazo burtu, kuram patīk braukt "dažādos tempos" tajā pašā laikā cenšos izvairīties no "civilizācijas" kad to daru.

Par riepām arī taisnība, un jo platāka tā riepa, jo tālāk jāturās no ķīniešiem.

atrabotka Reģ.: 24.05.2017
2 0 Atbildēt

mefisto

Arī braucu ar C klasi. Vel pie plusiem aizmirsi:

+ patīkami mazs apgriešanās radiuss

+ riepas dilst vienmērīgi

+ izsvarojums, komforts

Mīnusus nekādus neredzu. Varbūt tas, ka prātīgāk jābrauc ziemā? Es braucu ar pilnīgi jaunām riepām un tas nav īsti aktuāli. Protams, visādi lauķi gan jau nepiekritīs kaut kam

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Paralēli AWD un FWD braukāju ar vecu ASV RWD Ford Ranger, un tā ka ziemā ar tukšu kravas kasti jams iet šķērē ka prieks. Problēmas mēdz būt bremzējot tikai uz ļoti piebraukta labi ieslidināta sniega, jo ne es ar kāju, ne tur esošais savdabīgais ABS netiek ar to galā + nolāpīti vecais automāts vēl labu brīdi uztur spiedienu un dzen ratus pat ja viegli uz bremzi spiež.

Bet citādi vispār nejūtos apdalīts salīdzinot ar jebkuru citu piedziņas versiju, kas īpašumā.

filip Reģ.: 14.01.2019
1 1 Atbildēt

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 1 Atbildēt

filip

ietinies baltā palagā, un šhito iebāz kaut kur citā vietā

kontradmiral Reģ.: 07.12.2004
0 0 Atbildēt

Interesanti, ka pirms tam šādus datus nepubliskoja. Nez vai riska grupās ir tādi pati attiecība vai tur nevakcinētajiem iet bēdīgāk.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Sūdigi dati. Priekš vakcīnām. Tikai 6 reizes vairs sanāk? Tik niecīgs ieguvums, ka pat apgrieztos procentus vairs nevar rēķināt, jāpāriet uz reizēm. Kāpēc pirms tam nepubliskoja? Tāpēc, ka meloja, ka vakcīnu aizsardzība ir labāka - bet bezgalīgi tos melus noslēpt nesanāk.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Meli? Nē nu ja izrauj čupu ar drošinātajiem un piecieš ziemassvētku eglīti panelī tad var atslēgt, jā. Reku augstāk rolleris pieminēja kaut kādu AMG mersi, tas varētu būt bijis tas, ar kuru Klarksons dragājot pa trasi izteicās ka ESP nevar atslēgt, tb nospiežot to pogu ESP nevis atslēdzas, bet tikai "paliek vaļīgāks" - bet nu viņš noteikti neko nejēdz - ja vietējais Kens Bloks Kodols saka ka MB mūsdienās ražo 600 zs pakaļas piedziņas mašīnas kurām var izslēgt ESP, tātad tā arī ir!

Priekšas piedziņai nav tāda "pārāk liela cipara". Redzi, atšķirībā no pakaļas piedziņas, kuru pērk lai ietu krusteniski, tie kas pērk priekšas piedziņu rēķinās ar to ka līkumos gāzi vajadzēs atlaist un nevis cer ka riktīgi krutais un labi vadāmais BMW smuki izņems līkumu, nevis aptīsies ap stabu. Ir, piemēram, lasīts ka DĀR čaļi mēdzot turbinizēt tādus motorus kā manā golfā esošais, līdz 300 whp līmenim, priekš dragreisa - noteikti priekšpiedziņas golfos esošus. Tas iemesls kāpēc entuziastiem nemēdz būt jaudīgas priekšas piedziņas mašīnas ir tā vienkāršā iemesla dēļ ka viņi parasti atmet ar roku un pāriet uz pilnpiedziņu, jo viņi vēlas labu paātrinājumu, nevis kā bembisti, pieciest ka paātrinājums sākas tikai trešajā vai ceturtajā robā...

Jā, protams, kam tad vēl tā pakaļas bezpiedziņa ir domāta? Arhaisks tehniskais risinājums, morāli novecojis pirms 90 gadiem, mūsdienās derīgs tikai smagajai tehnikai un svētdienas mašīnām, pie kura vēl pieturas tikai pāris vieglo mašīnu ražotāji. Visa tā vāvuļošana par ahūni labo vadāmību priekš ielas mašīnas neiztur kritiku - kamēr neliek krustām, tikmēr nav īpašas atšķirības, sevišķi ar mūsdienu elektroniku.

Par tavu gadījumu - apsveicu. Man atkal pirms pāris gadiem bija maziņš salīdzinājums - čomam vajadzēja no garāžas izvākt laukā pusduci volgu ar ierūsējušām bremzēm - vienu es ar savu golfu aizvilku, nācās vienīgi pirmos 10 metrus, kur zemes ceļš, bik ar cirtieniem to volgu pavalkāt, bet tā neko. Otro gribēja cits čalis, ar 2.8 kompotu - a nekā - rēcieni labi, dubļi pa gaisu arī lidoja labi, bet uz priekšu nekustas, jo manam golfam velkošos riteņus vismaz nospiež četru katlu motors un kārba, kamēr tam kompotam uz velkošajiem riteņiem nav nekā un līdz ar to saķeres arī nav...

B5 nav ar dīzeli, tur laikam bija kaut kāda V6 gāzes plīts

Klarksons Klarksona vārdi tā kā būtu neapstrīdami? Un tu pavisam noteikti būsi piemirsis, ka tas bija par modeli, vai ne?

Šādu triku viņš pamēģināja?

youtu.be/fb3kiPlrEe0

Smieklīgi, ka cilvēks, kuram visas zināšanas balstās uz top gear redzēto, strīdās ar cilvēkiem ar reālu pieredzi. Man viens čoms bembists arī sūdzējās, ka viņa F10 nevarot pilnīgi atslēgt ESP, uz jautājumu, vai mēģināja pieturēt pogu pāris sekundes, pretī bija lielas acis, vēlāk atūtīja, paldies, nostrādāja.

Un pat ja ir kāda mašīna, kurai nevar atslēgt, tad tas noteikti ir kāds izņēmums, nevis visām, kuras ražotas pēdejā desmitgadē, kā apgalvo tu.

Pipec,kāds tu esi stereotipiem pārņemts kompleksains īblis. Ja tavi pāķu čomi ar savām miskastēm visu laiku driftē un lido grāvjos, tad nevajag tā domāt par visiem. Manu draugu lokā ir vairāki bembisti, neesmu novērojis, ka kāds no viņiem uz ielām izpildītos, viņi tās mašīnas ir izvēlējušies pavisam citu iemeslu pēc. Ar lielisku vadāmību es nedomāju to kā tā mašīna vadās sānslīdē, bet gan normālā ikdienas braukšanā, bet ko tu no tā saproti, ja ikdienā brauc ar mk2 un arī ar citām mašīnām ir maza pieredze, tad varbūt arī golfs ar pasāta atsperēm liekas vadāmības etalons.

Kam bezpiedziņa domāta? Tam ko tu nekad neesi darījis, braukšanas baudīšanai. Pieturas pāris ražotāji? Nuuuu.... BMW, mercedes, lexus, ford, porsche, honda, toyota, dodge, ferrari, lambo, nissan... nosaukt vēl? domāju ka vēl vismaz tikpat varu nosaukt, bet nosaukšu tikai vienu... esi gatavs? Audi... AUDI... tavs mīļais AUDI, laikam lohi, ne? Nezināja ka R8 jābūvē ar priešpiedziņu, nevis bezpiedziņu? Un zini kas interesantākais? vecais R8 nāca tikai 4WD, bet jaunais nāk arī ar bezpiedziņu, lēciens arhaismā.

Es pat nejautāšu kādas tajā gadījumā kuram bija riepas, vasaras, m+s, cik mm, jo tu vienkārši esi lohs.

P.S. Un kā cilvēkam, kas tik bieži piesauc pirksta salīdzināšanu ar to pašu, nevajadzētu nodarboties ar to pašu. Salīdzināt C3 audi ar 850 bmw, ir tieši tas pats, tam ka viņiem svarā ir kādi 600kg starpība, tas jau nekas, ne?

Un bez tā 2.2 motora audi tajos gado vēl ir ar ko palepoties?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Es joprojām nesaprotu vienu lietu - par kādu, nu KĀDU ahūnu vadāmību ikdienas braukšanai, ko nosaka īpašs piedziņas veids, tu te murgo?! Latvijas Republikā atļautais ātrums apdzīvotās vietās ir 50 km/h un ārpus tām 90 km/h - ja tu tajos ātrumos uz tiem ceļiem kur tas ir atļauts, nevari izņemt līkumu tikai dēļ nepareizas piedziņas, tad tur drīzāk pie vainas būs uz diskiem esošās ļeņina galvas, nevis piedziņa, un ja kaut kādos īpašos apstākļos likuma normās mans golfs nevarētu kaut ko izņemt kā tevis piesauktās behas, tad tikai tāpēc ka tam piekare ir nokonfigurēta lai nebūtu izmisīgi jābremzē pirms sliedēm un citiem tipiski sastopamiem nelīdzenumiem kā tevis piesauktajām behām.

Mani "pāķu čomi" ar behām nebrauc, jo tās ir nepraktiskas zīmuļu mašīnas, bet zinot ko ar svētdienas behām dara tie, kas nav stanceri, citu iemeslu kārei pēc pakaļas bezpiedziņas nekādīgi nevar atrast - dabā behas kas tiek lietotas tam, kam tās paredzētas, parasti redzu Rudes kartinga trasē, dižajā pilsētā priekš tam laikam jābrauc uz biķeriem vai trijniekiem.

No tevis piesauktajiem ražotājiem tikai MB un BMW pakaļas piedziņa sastāda jūtamu produktu klāstu, un tie paši ražotāji pakāpeniski no tās kratās vaļā - nu varbūt vēl arī lambo un ferrari, bet tas ir reti sastopams un maz uzražots luksuss kas neskaitās [un piedevām parasti satur motoru aizmugurē, lasīt - velkošos riteņus uz leju spiež motora svars], visiem pārējajiem ir 1-2 modeļi ar pakaļas piedziņu bet dižpārdokļi ir ar priekšas piedziņu vai pilnpiedziņu, jā, to pašu porku ieskaitot.

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

Tas nozīmē to, ka auto perfekti stūrējas ikdienas satiksmē. Arī braucot atļautā ātruma robežās var vadīt auto ar baudu vai arī vienkārši pārvietoties. Arī priekšpiedziņas auto apskatos svarīga sadaļa ir handling - vadāmība, pēc kā vērtē auto.

Vai tad MB atsakās no aizmugures piedziņas?

Alfa Romeo Giulia arī ar aizmugures piedziņu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Ā, ja? Bet stūrēšanu nodrošina stūres iekārta un piekare, un tam ar piedziņu nav īpaši nekāda sakara, bet tajos apskatos apskatīto vadāmību nosaka trasē - paskaties kaut vai to pašu top gear, kur šie apskata kādu parastu mašīnu, kā viņi nosaka to vadāmību

MB atsakās no pakaļas piedziņas tāpat kā BMW, varbūt vienīgi lēnāk un ne tik apņēmīgi kā BMW, bet aina apmēram tāda pati - parādās vairak pilnpiedziņas modeļu, un piedāvājumu klāsta "malās" parādās priekšpiedziņas - A klase, busi...

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
1 0 Atbildēt

Tam ir konkrēts sakars!

Priekšējiem riteņiem netiek pievadīta nekada jauda, nekādas pisasis utt, līdz ar to auto ir precīzāk intuitīvāk vadāms, daudziem tā precizitāte pat nav tik svarīga, jo ikdienas satiksmē daļēji tā arī ir, bet to patīkamo sajūtu jūt teju katrs kuram auto nav tikai lai tiktu no punkta a uz punktu b!

Skaidrs, ka rewd auto paliek mazāk, jo arī cilveku kuriem patīk braukt paliek mazāk!

Un tas pats bmw izmantojot pilnpiedziņu joprojām nezaudē savu akcentu, proti motors joprojām ir vairāk aiz priekšējo amartizātoru balstiem, un tieši tā tam nav tendence purnu stumt "ārā", kā to dara audi! Turklāt to pilnpiedziņu ir iespējams atslēgt. Tiesa cik esmu dzirdējis, tad vadāmība nedaudz "cieš", bet pats nēesmu testējis tādēļ konkrēti šis nav sevišķi objektīvi.

Ziemā patestēs un ja šeit vel būšu, tad uzrakstīšu savu viedokli.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Tevis piesauktais neprecīzums parādās tikai tad ja riteņi paātrinājuma laikā nonāk uz saķeres robežas. Viens no iemesliem kāpēc es ar golfu mēdzu ar otro robu ar pedāli grīdā iet ārā no kādiem apļiem un tamlīdzīgām vietām - lai pārmaiņas pēc garlaicīgās precizitātes vietā būtu kaut kas savādāks - nezināju ka tā precizitāte ir jābauda

viensexperc Reģ.: 02.09.2018
0 0 Atbildēt

Un cik bieži ziemā tā notiek?

Nez kad tu pats sapratīsi cik stulbi no malas izklausies, kad stāsti par to, kā ar savu vienriteni centies nomākt garlaicību un ar pedāli grīdā zaudēt saķeri, lai būtu kas "savādāks" - tieši tā tev tad ir kas savāds..., nemaz nerunāsim par to, ka citos postos saki, ka ar auto ir jabrauc mierīgi, un par plosīšanos pienākas punkti un naudas sods, ši ir tā lieta, kādēļ visiem besī ar teci komunicēt, jo tu savā ziņā esi 30+ gadīgs puika ar visu no tā izrietošo.

P.s.

Par pēdējo teikumu tev daļēji taisnība, tu tik tiešām ļoti daudz ko nezini, un savas spītības dēļ visticamāks nekad mūžā arī neuzzināsi...

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

Muļķības. Stūres asumu jūt arī braucot uz 50, kaut vai pēkšņi apbraucot bedri uz ceļa vai izvairoties no kādām neparedzētām situācijām. Kas interesanti, ka pie 100 km/h tā precizitāte vēl paliek asāka.

Un iepriekš par stūrēšanas īpašībām (handling) auto testos es biju domājis ikdienas satiksmi nevis autotrases. Paņem intereses pēc testa braucieniem no salona dažādus priekšpiedziņas auto un, ja teiksi, ka visi viņi vadās identiski, tad man te vairs nav ko teikt. No jauniem priekšpiedziņas auto vadāmības ziņā mani favorīti ir Civic un Focus. Tiesa ar jauniem aizmugures piedziņas auto neesmu braucis.

Pastāsti sīkāk, kā MB atsakās no aizmugures piedziņas? A klase jau ir sen kā ekonomiskais segments, kur vienmēr priekša bija velkošā. C un E klase joprojām ir ar aizmugures piedziņu un par papildus naudu pilnpiedziņu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Ar ieteikumu izbraukt ar dažādām priekšas piedziņas mašīnām apgāzi savu argumentu. Jā, būs atšķirīgi, tik tiešām. Mans golfs pēc tāda kritērija pēdējo sešu gadu laikā arī ir vadījies vismaz četros dažādos veidos - jo ir mainījusies gan stūres reika [ar pastiprinātāju, bez], spēka agregāta svars, atsperu stingrība, riepu augstums un platums - tas viss ietekmē mašīnas vadāmību - ikdienas braukšanas apstākļos visvairāk jūtamais lielums būs piekares cietība; cik asi paraujot stūri nošūposies mašīna...

Kā MB atsakās no pakaļas piedziņas? Nu reku atveram wikipēdiju, pie esošajiem modeļiem sarakstiņš satur 24 modeļus, no tiem pakaļas piedziņu var dabūt tikai deviņos; no tiem deviņiem divi ir kaut kādi AMG, pēc idejas - maza apjoma mašīnas, un divi varēja arī nebūt, jo ir pseidodžipi kurus, kā izrādās, kaut kādos tirgos nepārdod ar 4matiku bāzītē - visi pārējie 15 ir vai nu tik nikni ka 4matiks ir bāzītē, vai geļiks kuru ar divriteni neviens nav apdalījis, vai arī priekšas piedziņa ar vai bez pilnpiedziņas opcijas. Un no tiem deviņiem V-klasei ir parādījusies priekšas piedziņas opcija kuras agrāk nebija. Jā, ir arī vēl sprinteris - un arī tam ir parādījusies priekšas piedziņa. Ja ražotājam kurš agrāk piedāvāja pa lielam tikai pakaļas piedziņu, lielākā daļa modeļu vairs ar to nav, kas tas ir, ja ne atteikšanās?

core Reģ.: 03.01.2017
3 0 Atbildēt

Nu kāpēc tu katrā postā melo? tā tu padari par vēl lielāku muļķi. No tiem 24 modeļiem pakaļa ir pieejama vairāk kā pusei. Tad ir mājsaimnieču auto: A, B, CLA ar priekšpiedziņu, un vēl kabluks, kas ir renault ar merša emblēmu, tāpēc skaidrs, ka priekšpiedziņa, un tad vēl saujiņa ar džipiem un pseidodžipiem kas nāk ar 4wd, saprotams kāpēc.

Par V klasi vislielākie meli, V klase sākumā nāca tieši ar priekšpiedziņu, un vēlāk pārgāja uz pakaļu.

Un kas ir ar Sprinteri? Esmu braucis ar jauno, tam bija pakaļa. Mersis sācis piedāvāt izvēlēties priekša vai pakaļa, kā to kādreiz darija fords, vai atkal melo?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Ja pasaka nepatīkamu patiesību, tātad meloju? Bet nu tā kā tu uzprasījies, tad iesmērēsim tev tos ciparus degunā.

A klase - priekša vai pilnpiedziņa

B klase - priekša vai pilnpiedziņa

* C klase - aizmugure vai pilnpiedziņa

CLA - priekša vai pilnpiedziņa

* CLS - aizmugure vai pilnpiedziņa

* E-klase - aizmugure vai pilnpiedziņa

GLA - priekša vai pilnpiedziņa

GLB - priekša vai pilnpiedziņa

* GLC klase - aizmugure vai pilnpiedziņa

* GLE klase - aizmugure vai pilnpiedziņa

GLS klase - pilnpiedziņa

* S klase - aizmugure vai pilnpiedziņa

* V klase - visas trīs piedziņas

* AMG GT - aizmugure

* AMG GT4 - aizmugure vai pilnpiedziņa

AMG SL - pilnpiedziņa

AMG ONE - pilnpiedziņa

EQA - priekša vai pilnpiedziņa

EQB - priekša vai pilnpiedziņa

EQC - pilnpiedziņa

* EQE - aizmugure vai pilnpiedziņa

* EQS - aizmugure vai pilnpiedzina

EQV - priekša

Speciāli priekš tevis pieliku zvaigznītes lai vari izskaitīt kuros modeļos ir pieejama pakaļas bezpiedziņa. Ja atskaita nost EQV, kurš ir daļa no Vito modeļa, 23 modeļi no kuriem pakaļas bezpiedziņa ir pieejama 11, no tiem 2 tikai tāpēc ka MB ir nobomžojies un piedāvā džipus bez pilnpiedziņas - ja piemet vēl klāt sprinteri, kurš ir pieejams ar visām piedziņām, vau, sanāk ka puse modeļu ir pieejama ar pakaļas bezpiedziņu; ja piemet klāt reņus, šmārtu un citanu, tad attiecība nemainās. Bet apgalvojums bija "vairāk par pusi", tātad - kāpēc tu melo? Skaidrs kāpēc tu melo - jo tev tik ļoti patīk mašīnas kuras ar pedāli grīdā aiziet krusteniski ka tās gribas iesmērēt par kaut kādu autobūves etalonu kas riktīgi labi vadās - vadās, jā, ar sānu kokā vai pakaļu grāvī - "nē, nē, tas tik tādiem nemākuļiem kā tev, visi šumaheri un makreji ikdienā pa Rīgas ielām frēzē un izbauda labo vadāmību".

P.N. Kad pirmo reizi pētīju to sarakstiņu, nebiju pamanījis ka diviem elektromobīļiem bāzītē vienīgais motors nāk pakaļā un nebiju pamanījis ka EQV ir elektrisks vito - bet beigās tāpat nesanāca "vairāk par pusi".

mefisto Reģ.: 22.05.2017
0 0 Atbildēt

Nu un tagad paskaties, kas ir vairāk tirgotie modeļi.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Man slinkums vēlreiz iet cauri tiem modeļiem , bet tavs saraksts nav precīzs, uz sitiena pamanīju , ka tavā sarakstā nav SLC, kas nāk tikai ar rwd, tātad meklē kļūdu pats, man sanāca laikam 13 ar rwd.

Tātad, kā jau teicu, beidz melot.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Un vēl, mans apgalvojums bija, ka pakaļpiedziņa ir labāka par priekšpiedziņu, tu man, nez kāpēc, visu laiku bāz acīs pilnpiedziņu, par kuru es pat varētu piekrist, ka tai ir savi plusi, bet arī savi mīnusi.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Wikipēdijas raksts par SLK/SLC saka Production 2011–2020, kas izskaidro kāpēc esošo modeļu sarakstā tā modeļa nav.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Jā, es redzu ka tu nesaproti, tu daudz ko nesaproti, bet tāpat bāzies par korķi.

Kāds tu esi lohs un divkosis. Tu visus likumus ievēro? tu nekad nebrauc ne kripatu virs atļautā? Likums atļauj braukt ar nereģistrētu gāzes iekārtu? Savējo piereģistrēji? Nu kāpēc tu esi tāds pamuļķis? Es nemēdzu braukt ar "ļeņina galvām", tu gan, un ar to vēl plāties internetā. To likums atļauj, dauni?

Kādu vadāmību? tu lasīt māki tikai katru otro rindiņu? Atkārtoju, pēdējo reizi. to ka stūrējošie riteņi, nav arī velkošie, kad pabrauksi, tad sapratīsi,kā viens no daudzajiem piemēriem, paātrinoties, uz nelīdzena ceļa, nerausta stūri. Pirms tu saki ka tavam mega mk2 neko nerausta, atceries, ka tev ir nīkulis zem kapota, mēs te runājam par mazliet nopietnākām mašīnām.

Nu, nu.. pastāsti sīkāk par to kratīšanos vaļā, tas ka paralēli ļauj izvēlēties pilnpiedziņu? nu 911 vienmēr ir bijusi iespējama gan pakaļa, gan pilnpiedziņa. Vai tas ka tādi modeļi kā macan vai cayenne ir pieejami tikai pilnpiedziņā? nu ja tas ir tavs arguments, tad tu esi dubults lohs.

BMW tiek ražots likšanai slīpi trasē? Nez pats ražotājs arī to zin?

Jā, 1-2 modeļi, bet dīvainā kārtā tieši tie, ka paredzēti braukšanas baudīšanai, nevis mājsaimniecēm.

Un vispār ar tevi nav saturīga saruna, jo tu nez kapēc noignorē tos manus jautājumus uz kuriem tev nav ērti atbildēt

Nokonfigurēta piekare... atļaujiet pasmīkņāt...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Ja mani apturētu cepisti brīdī kad es paķeru kaifu, par to pienāktos sods par +20 km/h apdzīvotā vietā vai +30 ārpus - ja tevi, tad būtu agresīvais un jūtami lielāki ātrumi; bišķi ir starpībai, vai ne?

Mana gāzes iekārta ir birokrātiska ķēpa, jo, redzi, ceturtās paaudzes gāzes iekārta ir tāds kosmoss ka ja es to izdomātu piereģistrēt kā otrās pakāpes pārbūvi [jā, tas ir iespējams], tādi speciālisti kas spētu pārbaudīt vai viss ir pareizi izdarīts atrodas tikai vienā dižās pilsētas punktā, un nevis jebkurā apskates punktā, kā tas notiktu ja es kaut kur nopirktu pārbūves sertifikātu. Nebaidies, tā iekārta atbilst visām prasībām, ieskaitot tās, kuras šogad izdomāja no jauna par trubu stiprinājumiem, kā parasti, abstraktas un grūti saprotamas.

Jā, man ir gadījies vienu reizi mūžā mēneša laikā nodzīvoties no pieciem milimetriem līdz kordiem jo nezināju ka jūtama piekares augstuma izmaiņa jūtami izmainīs gan savērsumu gan sagāzumu - šī fakta publikācija mana golfa tofikā mana golfa tofikā pieder pie tā tofika satura [jeb tu gribēji lai es visu nesmuko kas ar to kasti notiek es paslaucītu zem tepiķa?] un pie viena ir domāta lai tādi kā tu, kas nekļūdās jo nedara, būtu lietas kursā kas notiktu ja tomēr darītu.

Uz bedraina ceļa es asi lietoju tikai sajūga pedāli jo nah apzināti klapēt kopā piekari asi bremzējot vai asi paātrinoties - bet atruna par "nīkuli" bija laba... Jā, brīdī kad kāds priekšas ritenis ieiet akvaplanēšanā, var nākties tiešām ar stūri pacīnīties - bet man liekas savādi ka to kā mīnusu piemin cilvēks kuram patīk mašīnas kurām tajā brīdī stūre jārausta pašam vadītājam jo mašīna grib aiziet krusteniski... Nerunājot nemaz par to ka situācijas ar stūres raustīšanu pamatā man sanāk situācijās kur zemas saķeres apstākļos kāds jāapdzen šosejas ātrumos - kamēr LTeška ar tikai 280 nm griezes momentu uz slidena ceļa šķērē sāka iet vienkārši palielinot ātrumu...

911 "vienmēr bijusi pieejama pilnpiedziņa"? Dīvaini - pirmā porka ar pilnpiedziņu iznāca astoņdesmito vidū, kad 911 ražoja jau kādus 25 gadus... Desmit gadus atpakaļ Glasgovas apkārtnē turīgos guļamrajonos es redzēju vienu otru porku - visas kā viena bija svaigas Carrera 4 kas liek domāt ka pakaļas piedziņa tam modelim jau tad bija palikusi par nišas produktu.

1-2 modeļi kas domāti lai noturētu markas prestižu.

Par piekari smīkņā vesels - ja pie mums būtu labāki ceļi, labprāt nosēdinātu to mašīnu par dažiem centimetriem un pārietu uz 15 vai 16 collu ripuļiem, bet tā kā ceļi ir tādi kādi tie ir, tad uz tās mašīnas ir tas, kas tur ir. Tavi draugi bembisti tādēļ ir pārgājuši uz X3 un X5, ļoti dīvainā kārtā atsakoties no tik ļoti ahūnās pakaļas bezpiedziņas vadāmības un tā vietā iegūstot jaunu BMW kas gāzelējas kā 30 gadus vecs golfs...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Par Porsche, bija viens brīdis, kad 911 bez pilnpiedziņas bija traki bīstams ierocis (4 paaudzes atpakaļ laikam), pēc tam atrada kā taisīt sabalansētu auto, un vajadzības pēc pilnpiedziņas vairs īsti nebija.

Bet bija modelis ar kuru bija traki tikt galā ar vienu pašu RWD.

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

Atkal melo! tu tak apdzenot griez ar trešo līdz galam, tiešām tikai +30 sanāk? Bet nu atkal tava divkosība lien ārā, citus sauc par pārkāpējiem, bet pats pārkāp. tik daudz kā tu drīkst, bet vairāk nē. tāpat kā vienmēr stāsti kāds tavs golfs gājējs, bet visi kam ir kaut kas jaudīgāks ir zīmuļi.

Protams, birokrātiska ķēpa, tāpēc var nepildīt likumu, jo tu tak esi msh.

Man pofig kāpēc tu brauc ar nobrauktu riepu, to tu varētu stāstīt policijai, ja tevi apturētu, jo tas ir likuma pārkāpums, bet tas nekas, jo tu tak esi msh. Tikai nevajag man piešūt to ko es neesmu darijis, jo es ar tādām riepām nekad neesmu braucis. Es, atšķirībā no tevis, regulāri sekoju mašīnu stāvoklim līdz, man atšķirībā no tevis, arī TA nemēdz būt problēmas.

Tu esi kādreiz ar mani kopā braucis, ka zini kādi man ir ātrumi, vai atkal tukša pļurkšķēšana? Es tev kārtējo reizi saku, es te nerunāju (un ne tikai es) par līkumu slīpēšanu, bet normālu braukšanu, bet tu esi tik stulbs, ka nesaproti, un mal tik tālāk savu.

Tavam nīkulim ir vairāk kā tie "tikai 280 nm"? Riepas tai LTeškai bija, vai tās īpašnieks tāds pats kā tu?

Muļķis esi? tad kad sāka ražot 911, tad vispār 4wd vispār nāca vieglajās mašīnās? Man šķiet, ka tas bija subaru, kaut kad 70tajos, kas to vispār sāka darīt. Eiropā tas notika vēl vēlāk. Tad nu ar "vienmēr" es domāju, kopš vispār kaut kas tāds ir pieejams. Bet gribēji patēlot gudru?

Par to carrera 4 gan jau tādas pašas pasakas, kā par visu pārejo.

Cik tu no maniem draugiem bembistiem pazīsti? uz x5 pārgāja tikai viens, un tas pats, pēc kāda laika, atpakaļ uz 5er.

Ar cik X5 esi braucis? neglaimo sev, tas X5 gāzelējas mazāk, un uz ceļa turas labāk kā mk2, pat bez "modificētas piekares" (esmu braucis ar abiem)

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nokožot fūri ar pedāli grīdā trešajā, parasti pedālis tiek atlaists pie 120-130. Trešajā aizgriezt līdz galam ir praktiski neiespējami jo es esmu uzlicis ierobežotāju pie 6800, bet virs 6000 tas motors savas dzimtās vāles dēļ vairs neelpo, līdz ar to nejauši ieskriet ierobežotājā ir praktiski neiespējami pat neskatoties tahometrā Un man patīk tava melošana par to ka es "visus kam ir kas jaudīgāks saucu par zīmuļiem" - zīmulis tu esi tāpēc ka tev vajag mašīnu kas ar pedāli grīdā aiziet krusteniski, nevis tāpēc ka tajā motors ir jaudīgāks par 115 zs - skaidrs ka tev tur ir kaut kas jaudīgāks, jo tu pilnīgi noteikti brauc ar lielu smagu kluci kas bez kaut kā stipri jaudīgāka nemaz nepaātrinās.

Nu traki, ārprāts - un tagad pastāsti kāds sods man par to pienākas. Pieņemu ka var vienīgi nakļeni anulēt. Vēl tu drīksti paraudāt par to ka lai arī man tehniskajā pasē ir 1984 kubi un 85 kilovati, motora maiņa tika piereģistrēta ar iepriekšējo motoru.

Nu par to jau ir tas stāsts - ka tev nav tā gadījies, tāpēc arī tu tik vareni tam piekasies Un vienīgais ar ko tu atšķiries no manis tajā mašīnas tehniskā stāvokļa sekošanas jautājumā - "es, atšķirībā no tevis, braucu ar desmitgadīgām mašīnām un tāpēc varu internetā brūķēt muti par to kā man nav problēmu iziet apskati" - savādāk nevar izskaidrot tavu piemiršanu par to cik apskate ir subjektīva.

Normāli braucot visa šitā murgošana par pakaļas bezpiedziņas pārākumu ir kaķim zem astes.

Mans "nīkulis" kustina divreiz vieglāku mašīnu. Un jā, īpašnieks tāds pats kā es - ziemenes tur bija ar kārtīgu protektoru - atceries, tā ir mašīna ar pakaļas bezpiedziņu, pats zini cik tāda labi var ievadīties kokos vai grāvjos ziemas apstākļos ja nebūs labas riepas, un tam busam pat nav tevi glābjošais ESP...

Ā, jāskatās tikai tas periods no astoņdesmito vidus, kad pateicoties audī pilnpiedziņa palika populāra? Okej - nu tad porka uzskatāmi pierāda ka viņi savlaicīgi saprata ka pakaļas bezpiedziņa sūkā dirsu un pakāpeniski virzījās no tās prom.

Protams, kas nav tava virtuālā realitāte ir pasakas.

Nu tad tavi draugi bembisti ir smagi atpalikuši no laika un piemirsti izmirstošai sugai - kaut kā, ārpus tavas virtuālās realitātes, uz ceļiem X-u ir saradies baigi daudz, uz kā fona parastās behas ir kaut kur pagaisušas.

Nevienu - bet acis pierē man arī ir. Pāris gadus atpakaļ man mierīgi uz A9 Kalnciema tuvumā kruīzējot pagāja garām svaigs X5 asākā apdzīšanas manevrā - ar to lielo suņubudu bija ļoti uzkrītoši ka viņam atgriežoties atpakaļ joslā visa tā kaste nozvārojās tieši tāpat kā to darītu mans golfs. Jā, protams, pateicoties kosmosa tehnoloģiju amartiem tā augstā kaste šūpojas kā mans golfs, bet fakts no tā nemainās Tas kas tur ir mazāk - mazāka amortizācija, tas nu gan tiešām tur ir mazāk, kā jau visām lielajām kastēm.

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

Es kaut kā atceros, kā tu lielijies ar 140, bet nu labi, lai paliek, tas tāpat nemaina faktu, ka esi divkosis.

Tiešām es meloju? Atbildēsi par saviem vārdiem un atzīsi, ka esi melis, ja atradīšu tavus postus sakarā ar jaudīgām mašīnām, ka tās ir domātas lai zīmētos?

Kāda starpība kāds sods? Ja tu citus māci nepārkāpt, tad vismaz pašam nevajadzētu pārkāpt, kaut sods ir 2 eiro. Savādāk sanāk, ka tik daudz cik tu vari samaksāt drīkst pārkāpt, vairāk gan nē. Divkosis.

Man tā negadās, jo es nepieļauju tādus gadījumus. Un atkal sākas tukša muldēšana. Pavasarī pārdevu 97tā gada saabu, kuram apskates vienmēr ar pirmo un pa "0", laikam īsti neatbilst desmitgadīgas mašīnas kritērījiem, ne? Un es katru gadu eju apskati vismaz 4 mašīnām, nu kaut kā neesmu novērojis to čakarēšanu, par ko sūdzas tādi lūžņu braucēji kā tu.

Kaķim zem astes ir cilvēka viedoklis, kurš runā par to no kā nav sajēga.

ESP varbūt jāglābj tādu nemākuli kā tevi, es 6 vai 7 gadus nobraucu ar rwd, kas bija vecāka par tavu golfu, kam vienīgais asistents bija ABS, un kā jau teicu, nepabiju ne grāvī, ne kokā.

Joprojām neredzu to virzīšanos prom no rwd, paskatoties mobile.de vairākums 911 ir ar rwd, es to sauktu nevis par virzīšanos prom, bet par piedāvājuma dažādošanu. Kā jau teicu, pat tavs R8 sāk piedāvāt rwd, lai paplašinātu klientu loku. Un pēc tavas loģikas automāts ir labāks par mehāniku, jo no tās gan daudzi ražotāji virzās prom.

Vienīgais kurš ir smagi atpalicis no laika, un es pat teiktu, ka ļoti smagi, esi tu, un domāju, ka šim piekritīs jebkurš šī foruma (un ne tikai) lietotājs.

Wow, vienreiz pirms daudziem gadiem redzēju, ir ļoti spēcīgs arguments. Pat gandrīz mani, kurš ar to mašīnu ir braucis, un ne tikai vienreiz, pārliecināja

P.S. un tu man joprojām neesi pastāstījis, kāpēc netiek ražotas jaudīgas fwd mašīnas, ja tur ar vadāmību viss labi?

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti